Ścieżki Kabalistyczne, problem.
Autor Wiadomość
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 446
Reputacja: 26
Podziękowania: 345
Podziękowano 233 razy w 129 postach
Ścieżki Kabalistyczne, problem.
Witam.
Od niedawna zajmuje się rozwojem poprzez system kabalistyczny. Jestem w pierwszej sefirze i aktywnie się w niej rozwijam, ale...
Zajrzałem wyżej.

Znalazłem chyba 4 modele z różnym przypisem ścieżek do liter, oraz kilka drzew z zmienną budową ścieżek - konflikt głównie z Binah-Chesed lub brakiem Malkuth-Hod/Malkuth-Netzah.

Pytanie do siedzących dłużej w temacie.
Który model jest najwłaściwszy?
Dla informacji dodam że najbardziej interesuje mnie rozwój ścieżką błyskawicy i modelem 4 światów, ale chce uzyskać jak najkonkretniejsze i zgodne z celem stany świadomości danych ścieżek.
03-12-2016, 17:55
Znajdź Posty Reply
koles Offline
Użytkownik

Liczba postów: 22
Reputacja: 3
Podziękowania: 1
Podziękowano 22 razy w 7 postach
RE: Ścieżki Kabalistyczne, problem.
(03-12-2016, 17:55)Void napisał(a): Znalazłem chyba 4 modele z różnym przypisem ścieżek do liter, oraz kilka drzew z zmienną budową ścieżek - konflikt głównie z Binah-Chesed lub brakiem Malkuth-Hod/Malkuth-Netzah.

Pytanie do siedzących dłużej w temacie.
Który model jest najwłaściwszy?
Dla informacji dodam że najbardziej interesuje mnie rozwój ścieżką błyskawicy i modelem 4 światów, ale chce uzyskać jak najkonkretniejsze i zgodne z celem stany świadomości danych ścieżek.
jak zapoznasz sie z historia zydowskiego boga zobaczysz ze przeszedl dluga droga zaczynajac od pomniejszego lokalnego bozka, by nastepnie wchlaniajac innych lokalnych bogow pod swoimi roznymi aspektami aby przyjac postac monoteistyczna
tak samo i kabala zydowska rozwijala sie przez setki lat a jej teologowie tworzyli swoje nurty myslowe i szkoly, powstaly rozne modele przedstawiajace stworzenie swiata jak i sama emanacje boga - stad tez i rozne koncepcje graficznego jego przedstawienia

dzieki wyprawom krzyzowym w XIIIw widac juz jej duzy wplyw na europejskich okultystow bo powstal Liber Juratus rozpoczynajacy etap sredniowiecznej magii solomonicznej czerpiacej garsciami z kabaly. zydowska kabala rozwijala sie dalej a obecnie rozposzechiony ksztalt Drzewa Zycia powstal w palestynie w XVIw i jak na tamte czasy wydawal sie najbardziej spojny i najlepiej opisujacy zydowskiego boga, w takiej formie zostal wtedy tez zaczerpniety przez europejczykow. zydowscy teologowie z biegiem czasu zaczeli uwazac kabale w takiej formie za zbyt mocno posuniete gdybania i porzucili ja, czego nie zrobili europejscy chrzescijanscy magowie i w zachodnim okultyzmie w takiej formie zakorzeniona jest do dzis

nie ma wiec jedynego slusznego modelu kabaly, bo wszystkie sa tylko modelami, i jako osoba ktora kiedys praktykowala magie chaosu powinienes doskonale rozumiec roznice miedzy mapa a terytorium Oczko

rozpowszechniony w zachodnim okultyzmie model nie jest jedyny, ale jest chyba jedynym lepiej opisanym w innym jezyku niz hebrajski wiec i za bardzo nie mamy wyboru z ktorej wersji kabaly korzystac. grimuary z przed XVIw nie sa za dobrym zrodlem wiedzy o owczesnych szkolach kabaly bo nie maja odnosnikow i bibliografi tylko sa zlepkiem nurtow docierajacych wtedy do europy, rozwinietymi o rozwazania z chrzescijanskiego pkt widzenia, dodatkowow przedstawiajac zlatynizowane z hebrajskiego lub greki wersje boskich imion tworzac w zasadzie wlasny nurt koncentrujacy sie praktyce magicznej. obawiam sie wiec ze bez dobrej znajomosci hebrajskiego bedziesz zmuszony korzystac tylko z zachodniej hermetyczno okultystycznej kabaly Oczko
wspieram ewolucje jezyka w strone niekorzystania z polskich znakow diaktrycznych

[Obrazek: hr1.png]
[Obrazek: aetherius-nowy.jpg]
04-12-2016, 11:47
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Szczęściarz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB