Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekcja 3: Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu
Autor Wiadomość
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 460
Reputacja: 29
Podziękowania: 460
Podziękowano 355 razy w 150 postach
Lekcja 3: Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu
Wstęp

Wiele osób zna MROP-a. To jest powszechnie znana technika i większość powie, że "znam znam, banał". I tu stop. Jeżeli takie jest wasze zdanie, niestety oznacza to, że nie wykonujecie rytuału tego poprawnie. To, że jest krótki i szybki, nie oznacza, że jest też prosty (jak zauważa Kraig)
MROP jest fundamentalnym rytuał, który musi zgłębić i używać każdy parający się Magiją Kabalistyczną. "Jest to podstawowy, krótki rytuał, który w znaczącym stopniu przyspieszy Twór rozwój jako prawdziwego maga ceremonialnego"

Powody używania MROP

Wedle nauk Kraiga pierwszy i najważniejszy powód to "Poznanie siebie". Dowiesz się, czy jesteś w stanie na tyle poświęcić swój czas dla magiji, aby włączyć ten rytuał do swoich codziennych obowiązków.
Drugi powód to poszerzenie Twojej aury. Efekty tego i mówię to ja jako Szczęściarz są namacalne. Ludzie są bardziej życzliwi i będą się czuli komfortowo przy was.
Po trzecie - usunięcie wszelkich szkodliwych wpływów z waszego otoczenia - fizyczne i niefizyczne.
Przy wykonywaniu MROP bardzo ważny jest wasz wkład. Im bardziej się na nim skoncentrujecie, oddacie mu się, tym lepsze wyniki osiągniecie. Chodzi o to, żeby nie robić z tego rutyny. Nie będzie to łatwe. Ale powinno się skupić na samym rytuale i jego przebiegu, a nie na efektach.

Narzędzie przydatne podczas MROP

Zgodnie z tradycją powinno mieć się swój ołtarz - mały stoliczek zakryty czarną tkaniną lub tradycyjny podwójny sześcian (45x45x90cm)
Kolejna przydatna rzecz to świece najlepiej białe oraz kadzidło.
Ostatnie to 4 "bronie magiczne" reprezentujące żywioły.
Różdżka (zapałki) - ogień
Puchar (papierowy kubek) - woda
Sztylet (wachlarz lub pióro) - powietrze
Pentakl (sól) - ziemia
W nawiasach podano zastępcze narzędzia.

Kolejnym elementem jest dzwonek - można nim sygnalizować rozpoczęcie oraz zakończenie rytuału.

Odpowiedni powinien być też ubiór. Tradycyjnie używa się czarnej lub białej szaty tau. Szata ma służyć ( nie jest niezbędna) podkreśleniu wyjątkowości sytuacji.

Kreślenie pentagramu

Podczas MROP będziemy kreślić w powietrzu duże pentagramy (pięcioramienne gwiazdy) w ten sposób (ćwiczcie razem ze mną):
Lewa ręka rozluźniona. Drugą ręką przy użyciu palca lub noża (nie sztyletu powietrza) kreślimy pentagram. Idziemy od punktu do punktu w kształt pentagramu - lewe biodro, miejsce nad naszą głową, prawe biodro, lewy bark, prawy bark i zamykamy na lewym biodrze. Robimy to oczywiście naprzeciwko tych punktów, a nie dotykamy ich.
Wizualizacja: Podczas kreślenia wyobraź sobie, że z Twojego palca wylatuje podczas rysowania strumień czysto błękitnego światła - takiego jak od iskry elektrycznej lub palnika na gaz. Wiedz, że za Twoim ostrzem lub palcem pojawiają się błękitne płomienie, które tworzą pentagram.

Co powinno się jeszcze przygotować
Odpowiednie miejsce - gdzie będziemy sami i nikt nam nie będzie przeszkadzał. Można mieć też swój ołtarz wtedy podczas MROP obchodzimy go dookoła i trzymamy na nim narzędzia. Miejsce w którym jesteśmy powinno być czyste więc jest to też motywacja na sprzątanie regularne.
Siebie - dobrym pomysłem jest przejście rytualnej kąpieli: Najpierw prysznic, a potem cipła kąpiel z olejkami. Kiedy się w pełni zrelaksujesz wyciągnij korek i pozwól wodzie spłynąć razem ze wszystkimi negatywnymi zjawiskami, z którymi miałęś styczność

Kabalistyczny krzyż

1. Weź kilka głębokich wdechów i wydechów. Wdech przez nos, wydech przez usta. Zrób to powoli i ze skupieniem.
2. Usiądź na krześle i Przeprowadź Rytuał Relaksacyjny opisany w poprzedniej lekcji.
3. Wstań z krzesła i skieruj się na wschód (lub na wschód ołtarza)
4. Wizualizuj, że stajesz się coraz więszky i wyższy. Tak wielki, że nie wychodzi poza pomieszczenie. Wizualizuj, dopóki Twoje miasto nie będzie małym punktem między Twoimi stopami, Kontynenty, a nawet Ziemia będą tylko małą kropką względem Twojej majestatycznej osobistości. Wciąż jednak czujesz potężną stabilność i oparcie pod stopami. Wizualizuj, dopóki Układ Słoneczny i Droga Mleczna to tylko mały świecący punkt.
5. Wyobraź sobie, że widzisz strumińeń światła, ale tylko jego niewielką część. Jego źródło jest gdzieś wysoko nad Tobą. Miej świadomość, że widzisz tylko ten zalążek bo gdyby ktoś zobaczyło to źródło w całej postaci stracił by natychmiast wzrok
6. Prześwit ten tworzy światło pulsujące nad Tobą. To światło ma siłę tysiąca słońc, a jest tylko namiastką Boskiego światła.
7. Skieruj w jego kierunku ostrze noża lub wyciągnięty palec
8. Następnie ściągnij w dół wskazując nożem dokładnie środek swojego czoła. Poczuj jak świetność wypełnia Twoją głowę świętym światłem.
9. Kiedy wskażesz na czoło zawibruj: A-*TEH*(kładziemy akcent na słowach z gwiazdkami) = TWOJE
10. Pewnym ruchem skieruj nóż w dół, aby wskazywał na podłogę pod Twoimi stopami. Dłoń powinna znajdować się na wysokości krocza i zasłąniać je. Wizualizuj światło zstępujące razem z ostrzem noża i przechodzące pomiędzy Twoimi nogami w dół, w bezdenną przestrzeń znajdującą się pod Twomi stopami
11. Zawibruj Mal-*KUT* = KRÓLESTWO
12. Przybliż ostrze do Twojego prawego ramienia. Wizualizuj strumień jasnego światła przepływającego ze środka Twojego ciała tworzy promień biegnący z okolic Twojego serca w prawą stronę przez ostrze. Poczuj jak to światło leci aż poza granice Wszechświata.
13. Skupiając się na tym świetle zawibruj: Ve-Ge-Bu-*RA* = I MOC
14. Przesuń ostrze noża w kierunku lewego ramienia. Zrób dokładnie to samo co z prawej strony (snop światła idący ze środka przez nóż do granic wszechświata)
15. Zawibruj: VE-Ge-Du-*LA* = I CHWAŁA
16. Złóż ręce na wysokości klatki piersiowej jak podczas modlitwy. Jeśli masz nóż ostrze powinno wskazywać w górę. Wizualizuj w tym miejscu wewnątrz klatki piersiowej błyszczące złote światło.
17. Zawibruj: Le-O-*LAM*, A-*MEN* = NA WIEKI, AMEN

Słowa po polsku to tylko tłumaczenie ich nie trzeba mówić.

MROP

1. Skieruj twarz na wschód. Zakreśl pentagram przed sobą jak opisane wcześniej. Pamiętaj o wizualizowaniu rysowania pentagramu błękitnym światłem. Unieś ręce na wysokość uszu, a Twój nóż lub palec niech wskazują na wprost. Druga ręka niech zrobi to samo palec wskazujący wyprostowany, a reszta zaciśnięta. Teraz Weź głęboki wdech nosem i poczuj energię płynącą z krańców wszechćwiata przez Twój nos i ciało, a potem przez stopy do Ziemi.
2. Wykonaj gest magiczny zwany: Znakiem Wstępującego. Wystąp lewą nogą do przodu i wyrzuć ręce rtak by wskazywały środek błękitnego pentagramu, który przed Tobą płonie. Wypuść teraz powietrze z płuc i wyślij energię z powrotem aż do krawędzi Wszechświata przez środek pentagramu. Energię wizualizuj jako jasny czerwony płomień. Kiedy wypuszczasz powietrze wibruj boskie: Jod-He-Waw-He
3. Cofnij ręce do pozycji wyjściowej oraz cofnij lewą nogą. Opuść lewą rękę, a prawą trzymającą nóż wskaż środek pentagramu. Następnie kreśląc na wysokości środka pentagramu białą jasną linię idącą po obwodzie Twojego kręgu i skieruj się wraz z kierunkiem wskazówek zegara na południe. Powinieneś zmienić swoją pozycję o 90 stopni.
4. Zakreśl pentagram i wykonaj Znak Wstępującego wiburjąc A-Do-*NAI*
5. Skieruj się na zachód tworząc dalej swój krąg, wykonaj Znak Wstępującego i wibruj E-He-*JEH*
6. Powtórz to samo dla pół nocy i wibruj: *A*-Gla
7. Zamknij krąg łacząć białą linię z północy na wschodzie skąd zaczynałeś. Jeśli masz ołtarz wróć do niego kierując się wedle wskazówek zegara.
8. Wizualizuj krystalicznie białe okręgi formujące przestrzeń ponad, pod i wokół Ciebie. Wytworzyłeś włąsnie świelistą przestrzeń naookoło Twojej osoby przepz użycie błękitnie świecących pentagramów i naładowaniem ich imionami Boga.

Ewokacja Archaniołów

1. Skieruj się na wschód. wyprostuj ręce na boki tak aby Twoje ciało tworzyło krzyż. Twój nóż powinien być skierowany w górę. poczuj jak energie przypływają Twoje ciało i formują świetlisty krzyż zwieszony w centrum Wszechświata. Krzyż ten symbolizuje też żywioły: powietrze, ziemię, ogień i wodę.
2. Wizualizuj przed sobą postać na wzniesieniu przed Tobą. Ubrana w żółtą szafę mieniącą się odcieniami fioletu. W dłoni trzyma Kaduceusz laskę owiniętą przez dwa węże, która reprezentuje siły życiowe. Poczuj na sobie powiew wiatru lecącego zza postaci. Powiedz: Przede mną, Ra-Fa-*EL*
3. Dalej skierowany na wschód zwizualizuj postać za Twoimi plecami odzianą w błękitne szaty z pomarańczowymi akcentami. Trzyma ozdobiony kamieniami szlachetnymi złoty puchar. Postać ta otoczona jest przez wodospady. Poczuj rosnącą wilgotność powietrza i powiedz: Za mną, Gab-Ri-*EL*
4. Niech po Twojej prawej stronie pojawi się postać w czerwonej szacie z zielonymi akcentami. Dzierży w dłoni Płonący miecz . Poczuj jego ciepło na swoim ciele. Powiedz: Po mojej prawicy, Mi-cha-*EL*
5. Po lewej stronie postać w zieleni i brązie, dookoła niej żyzny krajobraz. W ręku trzyma bukiet zbóż. Powiedz: Po mojej lewicy, U-RI-EL
6. Stań teraz w lekkim rozkroku, ręce rozłożone jak wcześniej. Wyobraź sobie błękitny pentagram świecący dookoła Twojego ciała. Powiedz: "Wokół mnie płonie pentagram..."
7. Wizualizuj złoty heksagram, szcześcioramienną gwiazdę tam gdzie znajduje się Twoje serce. Powiedz: "...wewnątrz lśni szcześcioramienna gwiazda"

Powtórz Kabalistyczny Krzyż

Przypominam MROP polega na tym, aby praktykować go codziennie. Nie pomoże robienie go na zaś. Codziennie to codziennie.
Po wykonaniu zanotujcie odczucia w waszym dzienniku. Na początku u mnie nie było tego wiele, teraz jednak widzę masakryczne różnice między pierwszymi a oboecnymi MROPami.

Żródło: Magija Współczesna 12 lekcji zzawansowanej sztuki magicznej. Michale Daniel Kraig
[Obrazek: apolud5d75d.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2016, 01:00 {2} przez Szczęściarz.)
04-12-2016, 15:39
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: LupusAlbum , Nilvan , Nikodem , Bvizard , dragonis , Kamis , Elvie , Kabelek
Luna_90 Niedostępny
Szukająca swojej drogi

Liczba postów: 110
Reputacja: 5
Podziękowania: 59
Podziękowano 87 razy w 41 postach
RE: Lekcja 3: Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu
Czy ewokacja Archaniołów jest konieczna? Tzn jest to stała tego rytuału czy może zostać pominięta?

Mors meta malorum.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2016, 13:05 {2} przez Luna_90.)
07-12-2016, 10:19
Znajdź Posty Reply
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Tak jest to stała część tego rytuału. Spokojnie nie spowoduje to, że będziesz chodzić od tego momentu do kościoła. Kabała nie jest religią, jest mówiąc twardo: Systemem Magicznym. Wywodzi się on z religii żydowskiej jednak z ową oddzieliła się chyba 700 lat temu.
Ale bez pomocy Archaniołów MROP nie ma żadnego znaczenia.
11-12-2016, 18:20
Znajdź Posty Reply
Luna_90 Niedostępny
Szukająca swojej drogi

Liczba postów: 110
Reputacja: 5
Podziękowania: 59
Podziękowano 87 razy w 41 postach
Szczęściarz tak się składa, że jestem katoliczką, ale nie katolem. Co niedziela do kościoła nie biegam, ale gdzieś tam bardzo rzadko można mnie w nim spotkać. Oczko

Ale skoro ww. ewokacja to stała tego programu to ja sobie odpuszczę. Po prostu dla mnie sam pomysł zwracania sie do archaniołów jest taki sam jak pomysł, że miałabym zjeść talerz kaszy gryczanej. Mdli mnie już na samą myśl. Nie pałam do nich zbytnią sympatią... Szkoda, że nie da się tego obejść i pominąć. Smutny

Mors meta malorum.

12-12-2016, 18:52
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: reginarose
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Ja nic na to nie poradzę. Magija Kabalistyczna opiera się na relacji z Boskim panteonem i jeżeli nie możesz znaleźć w sobie odrobiny pokory żeby uznać ich cześć i chwałę to boję się jakie będą twoje kolejne kroki w tym świecie.

Jesteśmy tylko pyłkiem. Znaczącym pyłkiem, ale jednak pyłkiem (obecnie).
13-12-2016, 17:34
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB