Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ciemny pokój"
Autor Wiadomość
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 131
Reputacja: 2
Podziękowania: 4
Podziękowano 16 razy w 11 postach
"Ciemny pokój"
Co myślicie o długim czasie przebywania w ciemności bez dźwięku??
Myślicie, że takie coś otwiera trzecie oko trwale? Czy tylko na okres tego czasu w ciemnościach??

Albo tacy "asceci" w pewnym sensie ta praktyka ciemnego pokoju jest ascezą, bo jak widzimy jedynie ciemność to nie mamy kontaktu wzrokowego z technologią, z czymkolwiek co daje nam jakieś emocje, chwilę radości, śmiechu, smutku. Tylko takie moje domysły.

Jest też takie powiedzenie, że "diabeł tkwi w szczegółach". I najczęściej jest tak, że jak szukamy czegoś coraz więcej na jakiś temat to znajdujemy tego coraz więcej i więcej. I właśnie jak pozbawiamy się zmysłu wzroku albo słuchu na jakiś czas, to chyba uwrażliwiają się nam inne zmysły, lub rozwija się jakaś inna percepcja, zauważamy więcej szczegółów.

Tylko bez krytyki. ;D Szczególnie mile widziane komentarze osób, które próbowały tej metody. :D

Staraj się pisać używając polskich znaków, na końcu zdania używaj znaków interpunkcyjnych - Neaxx
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-16-2016, 03:03 {2} przez Neaxx.)
12-12-2016, 15:45
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 209
Reputacja: 7
Podziękowania: 193
Podziękowano 92 razy w 60 postach
RE: "Ciemny pokoj"
Kiedyś dawno temu siadałem i zamykałem oczy, dopiero wtedy docierały do mnie dźwięki których nie słyszałem. Kiedy siedzisz w ciszy, gdzie nie dociera nic z zewnątrz, zaczynasz słyszeć własny organizm, jak krew płynie w żyłach. Jeżeli odetniesz się od impulsów zewnętrznych to masz całą armię impulsów wewnętrznych generowanych przez emocje, pamięć itp.

Generalnie odcięcie od bodźców, które nas zasypują, powoduje "uaktywnienie" (choć właściwszym chyba jest dopuszczenie do głosu) pozostałych zmysłów. Jeżeli nauczysz się własną świadomością wyłączać podstawowe zmysły (w zasadzie medytacja jest jak najlepszym kierunkiem) i nie pozwolisz umysłowi biegać bez celu, to faktycznie możesz otwierać drzwi do innego świata.

Żeby wytrzymać w ciemności i ciszy przez długi czas, trzeba mieć dojrzały umysł.
12-12-2016, 16:31
 Podziękowali: Sea
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 158
Reputacja: 1
Podziękowania: 32
Podziękowano 1 razy w 1 postach
I nie bać się. Ja się boje za długo siedzieć w ciszy po ciemku. ^^"
"Jutro okłamiemy się ostatni raz i koniec!"
12-12-2016, 21:07
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

Oo, znalazłem coś fajnego. :D
http://www.psajko.fora.pl/relaks-i-stany...,2640.html
Eksperyment Ganzfelda nie działa. XDDD Albo są to po prostu zwyczajne myśli, bo nie były w żaden sposób bardziej rzeczywiste, ani nie miałem żadnych omamów czy głosów. xddd
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-16-2016, 03:05 {2} przez Neaxx.)
12-13-2016, 01:02
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 445
Reputacja: 26
Podziękowania: 371
Podziękowano 231 razy w 127 postach
W ciemności widzisz różne formy, po prostu łatwiej dostrzec byty gdy nie dociera światło, a istnieje coś jak... wypuklenie? :D
Najważniejsze to odciąć się od myśli, a nie od samych impulsów fizycznych. A co do dźwięków organizmu. Skupiając się na odbieraniu subtelniejszych sygnałów(ogółem coś co nie zależy od świadomego umysłu), czy obserwowanie myśli w celu analizy charakteru, to samo w sobie powoduje brak skupienia na czymś takim jak swoje fizyczne ciało.
12-14-2016, 21:07
 Podziękowali: Sea
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

Wiesz void, ogólnie najwięcej myśli pojawia się przez bodźce fizyczne (tak mi się wydaje), na podstawie wzroku/słuchu. Ogólnie jakaś reakcja, coś się dzieje, widzisz to, reagujesz na to myślami/emocjami. To jest to samo, myśli i emocje. Wydaje mi się, że bez tego wzroku byłoby o wiele prostsze panować nad myślami i emocjami, bo to co nas rozprasza to właśnie te wszystkie rzeczy związane ze zmysłami.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-16-2016, 03:08 {2} przez Neaxx.)
12-14-2016, 22:45
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 445
Reputacja: 26
Podziękowania: 371
Podziękowano 231 razy w 127 postach
Wiesz, dlatego warto ćwiczyć niewzruszoność, inaczej np. podczas podróży astralnej zamiast skoncentrować się na działaniu, będziesz skupiał się - dla przykładu - na słowach bytu, ciągle go w jakiś sposób wołając. Opanowanie myśli jest najważniejsze. To podstawa do dalszych działań, a mówi ci o tym prawo: Wszechświat jest mentalny Oczko
12-15-2016, 20:20
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

Polecam fajną książkę niby nic związanego z takimi rzeczami nie ma, a jednak wszystko nawiązuje do tego - "Sekret" Rhonda Byrne.

Myślicie, że efekt "ciemnego pokoju" byłby dobry gdyby wycięło się z tego eksperymentu tylko wzrok?? Czy słuch też trzeba obowiązkowo (zmysł wyciszyć?).
Ciężko jest pozbyć się słuchu. ;d Koreczki działają tylko częściowo, ale i tak większości rzeczy słychać..

Ciekawe też... jak mają niewidomi i głusi ludzie... czy też widzą różnego rodzaju rzeczy. Język
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-16-2016, 03:12 {2} przez Neaxx.)
12-15-2016, 20:34
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 209
Reputacja: 7
Podziękowania: 193
Podziękowano 92 razy w 60 postach
RE: "Ciemny pokój"
(12-15-2016, 20:34)Eryk88896 napisał(a): Myślicie, że efekt "ciemnego pokoju" byłby dobry gdyby wycięło się z tego eksperymentu tylko wzrok?? Czy słuch też trzeba obowiązkowo (zmysł wyciszyć?).
Ciężko jest pozbyć się słuchu. ;d Koreczki działają tylko częściowo, ale i tak większości rzeczy słychać..

Ciekawe też... jak mają niewidomi i głusi ludzie... czy też widzą różnego rodzaju rzeczy. Język

Do wyłączenia oczu nie trzeba ciemnego pokoju, wystarczy tylko usiąść i zamknąć oczy. To też nie oznacza, że natychmiast zaczniesz słyszeć. Najlepiej to traktować jako ćwiczenie z uważności i panowania nad sobą.

Po zamknięciu oczu trzeba się skupić na słuchu, żeby zacząć słyszeć. Jak dojdzie się do wprawy, to nie trzeba zamykać oczu, żeby się "wyłączyć". Jak się potrafi świadomie wyłączyć wzrok, to ze słuchem jest dużo prościej.

Niewidomi pozostałe zmysły wyostrzają na zasadzie rekompensaty i postępuje to mimowolnie w czasie. Też jest inna sytuacja gdy ktoś nie widzi od urodzenia a inna gdy straci wzrok gdy już się przyzwyczaił go używać. Głusi mają to w mniejszym stopniu, ponieważ większość bodźców dociera do nas jednak przez oczy.
12-16-2016, 10:56
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

RE: "Ciemny pokój"
Lepiej to chyba zalatwic sobie jakas czarna scierke na oczy :D bo kto by wytrzymal 2 tygodnie by trzymac oczy zamkniete :D
12-16-2016, 18:42

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB