Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ciemny pokój"
Autor Wiadomość
Czekam Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 74
Reputacja: 4
Podziękowania: 8
Podziękowano 2 razy w 2 postach
RE: "Ciemny pokój"
.....

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-29-2017, 12:59 {2} przez Czekam.)
01-12-2017, 05:21
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 131
Reputacja: 2
Podziękowania: 4
Podziękowano 16 razy w 11 postach
dziwne jest te odradzanie rozwijania trzeciego oka, i mowienie ludziom ze nie warto bo cos tam, bo bedziesz sie bal itd.. I mowia to osoby ktore rzekomo maja rozwiniete oraz nic im nie jest. Wiec? Takie troche pierdolenie, lub naciaganie w stylu ja to jestem wyjatkowy, ty to nie.
01-12-2017, 13:13
Kamis Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 237
Reputacja: 9
Podziękowania: 206
Podziękowano 148 razy w 85 postach
Nic im nie jest ponieważ rozwijają się poprzez praktykę a nie przez skupienie się tylko na czakramie trzeciego oka. Skupienie się na jednej czakrze zaburza równowagę i dlatego to jest niebezpieczne, najważniejsza jest harmonia. Tak samo z kundalini. Kiedy ktoś próbuje pobudzić tą energie ,kiedy jego ciało, a w tym czakry nie są na to przygotowane - zapewne dobrze się to nie skończy... To taka ogólnikowa odpowiedz bo nie jestem znawcą od energetyki, ale to są raczej prawdy objawione Uśmiech Po za tym, dlaczego akurat trzecie oko? W Jakim celu chcesz je rozwinąć? Bo jeśli Twe pobudki to ,,bo chce widzieć duchy i świat astralny,, to nigdy nie rozwiniesz trzeciego oka. No chyba że faktycznie zależy Ci na rozwoju duchowym - w tym wypadku radziłbym obrać jakiś konkretny system i próbować rozwoju na konkretnej ścieżce magicznej :D
01-12-2017, 22:51
Behemoth Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 53
Reputacja: 3
Podziękowania: 17
Podziękowano 39 razy w 18 postach
Eryk, też kiedyś byłem niecierpliwy. Myślę, że nawet większość siedzących w tym temacie. A propos, skoro już omijasz polskie znaki i interpunkcję, to zachowaj chociaż poziom kultury.
To tak jak z nauką języków. Chciałoby się od razu umieć czytać książki i oglądać filmy. Jednak to nie takie proste, ponieważ pierw trzeba poznać słownictwo, gramatykę itp.
Jak to mówi stare powiedzenie - ,,Bez pracy nie ma kołaczy". Uśmiech
Zbiegać za jednym klejnotem pustynie,
Iść w toń za perłą o cudu urodzie,
Ażeby po nas zostały jedynie
Siady na piasku i kręgi na wodzie.
01-13-2017, 00:34
Holy Offline
Neofita

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Z tym otwieraniem jest różnie, bo każdy ma trochę inne środowisko wewnętrzne. Są na to różne metody, a ja polecę przede wszystkim zastanowić się czy rzeczywiście się tego potrzebuje, jeśli tak, to warto zlokalizować czy jest w jakiś sposób blokowane (np. przeszkadzać może przekonanie, że tylko nieliczni tak potrafią). Można się wspomóc jakimiś technikami albo wymyślić swoje, generalnie chodzi o zwiększenie przepływu energii, jak będzie przetwarzać go więcej to będą bardziej aktywne rzeczy które dana czakra wyraża.

Według mnie ważne jest co Cię w ogóle interesuje, czy chcesz tylko sobie te zmysły astralne obudzić czy może ogólnie się rozwijać pracując np. z czakrami. Bo jeśli chodzi tylko o takie budzenie, to może być Ci trochę ciężej. Metod na rozwój tych zmysłów jest więcej, więc też niekoniecznie musisz się ograniczać do tego systemu czakr.

Najważniejsze jest żeby robić to co się czuje, czasem można wpaść na pozornie głupi pomysł a okaże się, że jest bardzo skuteczny, dlatego liczy się własne podejście i to co płynie z nas bo czerpiąc z tego będziemy po prostu robić coś efektywnie Oczko
01-13-2017, 08:02
Behemoth Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 53
Reputacja: 3
Podziękowania: 17
Podziękowano 39 razy w 18 postach
Holy, spójrz na jego wszystkie posty. Jest po prostu niecierpliwy i to jest jego problem.
Jeśli będzie pracował tylko nad trzecim okiem, a będzie miał w poważaniu pracę nad innymi czakrami (szczególnie mam na myśli czakrę podstawy) to wątpię, że sobie poradzi z widzeniem bytów astralnych.
Zbiegać za jednym klejnotem pustynie,
Iść w toń za perłą o cudu urodzie,
Ażeby po nas zostały jedynie
Siady na piasku i kręgi na wodzie.
01-13-2017, 08:34
 Podziękowali: Kamis , LupusAlbum , Bvizard
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

"Skupienie się na jednej czakrze zaburza równowagę i dlatego to jest niebezpieczne, najważniejsza jest harmonia"
No ale obczaj czy sa na swiecie tacy ludzie, moze sa ale niewiele. A mozesz np spojrzec sobie jakis bogaty biznesmen, ma kasy jak lodu, a jednak jest grubasem ktory w zyciu sportu nie uprawial. Gdzie mu sie ta rownowaga odbija? Bo nie widze xd

Tez zastanawiam mnie same uznawanie tego za "zamkniety obszar" lub "niedostepny" albo ze "nalezy to cwiczyc by zobaczyc" ze nie ma tak "hop siup" i juz masz otwarte. Ze nalezy praktykowac latami, czy miesiacami, by miec skutki. Znow brzmi to bardzo naciaganie, bo powiedzmy masz te swoje oczy. Zamykasz je - nie widzisz, otwierasz - widzisz. Wiec jak ta czakra trzeciego oka jest zamknieta to dlaczego jest zamknieta? Co ja zamyka i jak sie otwiera? Watpie by przesylanie danych z mozgu trwalo miesiacami/latami by otworzyc oczy, jak to sie otwiera normalne oczy. Albo nie jest to rzeczywiscie zadnym okiem, tylko przenosnia, ktora oznacza trzecie oko jako np w jakis sposob "przeobrazona" wyobraznie. Bo rozumiem ze jak mialbym jakies trzecie oko to wystarczylo by je otworzyc by zaczac widziec. Tak jak otwierasz oczy i widzisz odrazu, jednak tak nie jest. Wiec wydaje mi sie jak ludzie mowia ze by osiagnac w tym jakis skutek (tak jak z cwiczeniami fizycznymi i miesniam) ze czlowiek miesiacami jakos to rozwija lub latami. On w rzeczywistosci wmawia sobie rozne rzeczy, ktore potem moga istniec. Tak jak czlowiek ktory czyta cale zycie o chorobach i zaczyna je odczuwac bo w nie wierzy i czuje ze je widzi. Skoro tak jak w tym ciemnym pokoju "ze rzekomo po jakims X czasie zaczynaja wyobrazenia (mysli) wychodzic z czaszki i sa nie do odroznienia od rzeczywistosci" to nie zdziwilbym sie, gdyby to byl efekt zwyczajnej wiary i przekonania ze to prawda.

Chyba normalne jest to ze jest czlowiek niecierpliwy, kazdy na moim miejscu jest niecierpliwy. Kazdy niecierpliwy jest rowniez osoba ktorej na czyms zalezy, lub jest ciekawa. Nie widze w tym nic negatywnego, bo kazdy kto teraz cos ma, byl kiedys niecierpliwy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-13-2017, 23:18 {2} przez Eryk88896.)
01-13-2017, 23:07
Holy Offline
Neofita

To, że ktoś jest grubasem nie musi być związane z równowagą, równowaga na poziomie ciała wcale nie musi oznaczać, że będziesz szczupły, to mit. Bardon i Budda nie byli chudymi osobami. Jeśli już chodzi o jakąś równowagę, to chodzi o tą na poziomie charakteru (a ta ma przełożenie na ciało względem tego jaki jest indywidualny plan danej jednostki).

To sprowadza się teraz do ćwiczeń i zrozumienia, bo trzeba pierw pozbyć się różnych blokad które pojawiły się po prostu w czasie życia na ziemi w obrębie jakichś tam zasad, jesteśmy chłonni więc wiele przyswoiliśmy, a ze zmysłów tych wcześniej nie korzystaliśmy więc w pewien sposób schowały się. Jedne osoby mają poza tym lepsze predyspozycje żeby widzieć od innych.

Niektórzy operują pojęciami otwarcia i zamykania czakry, pierwotnie z tego co mi wiadomo było to związane z wchodzeniem na dany poziom rozwoju które dane czakry symbolizują, w tym wypadku byłoby to już naprawdę wysoko (już po tzw. Przebudzeniu). Rozchodzi się po prostu o zwiększenie przepływu w czakrze żeby mogła sprawniej przetwarzać energię, pozbycie się różnych blokad i wszystkiego co może hamować Ci korzystanie z tych umiejętności. Zgodzę się, że najlepiej jest tego nie formalizować, nie starać się zamykać w jakichś przedziałach czasu itp. bo te blokady są tylko umysłowe, poza umysłem ich nie ma. Należy się przyjrzeć sobie i dojść do tego jak działają u nas takie zmysły. Lepiej robić to bez oczekiwań jak miałoby to wyglądać i jak szybko byś to ogarnął, to i tak wyjdzie w praktyce i może się okazać, że nie będziesz widział np. jakichś bytów normalnie tylko czysto symboliczne względem jakichś jakości które masz w umyśle.

Co do niecierpliwości to nope. Niecierpliwość wynika z czegoś innego, to jakiś Twój problem. Niecierpliwość wynika z ego. Jeśli ja chodzę do pracy żeby zarobić jakąś sumę, to chodzę do pracy żeby zarobić jakąś sumę, wiem że nie stanie się to od razu i wiem, że robię to co chciałem żeby ją zarobić, nie ma w tym niecierpliwości i jakichś stresów, ciśnienie i parcie nadajesz sobie sam wierząc w coś co Ci odbiera przyjemność z samego dążenia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-14-2017, 19:59 {2} przez Holy.)
01-14-2017, 19:16
Eryk88896 Offline
Starszy użytkownik

(01-14-2017, 19:16)Holy napisał(a): To, że ktoś jest grubasem nie musi być związane z równowagą, równowaga na poziomie ciała wcale nie musi oznaczać, że będziesz szczupły, to mit. Bardon i Budda nie byli chudymi osobami. Jeśli już chodzi o jakąś równowagę, to chodzi o tą na poziomie charakteru (a ta ma przełożenie na ciało względem tego jaki jest indywidualny plan danej jednostki).

To sprowadza się teraz do ćwiczeń i zrozumienia, bo trzeba pierw pozbyć się różnych blokad które pojawiły się po prostu w czasie życia na ziemi w obrębie jakichś tam zasad, jesteśmy chłonni więc wiele przyswoiliśmy, a ze zmysłów tych wcześniej nie korzystaliśmy więc w pewien sposób schowały się. Jedne osoby mają poza tym lepsze predyspozycje żeby widzieć od innych.

Niektórzy operują pojęciami otwarcia i zamykania czakry, pierwotnie z tego co mi wiadomo było to związane z wchodzeniem na dany poziom rozwoju które dane czakry symbolizują, w tym wypadku byłoby to już naprawdę wysoko (już po tzw. Przebudzeniu). Rozchodzi się po prostu o zwiększenie przepływu w czakrze żeby mogła sprawniej przetwarzać energię, pozbycie się różnych blokad i wszystkiego co może hamować Ci korzystanie z tych umiejętności. Zgodzę się, że najlepiej jest tego nie formalizować, nie starać się zamykać w jakichś przedziałach czasu itp. bo te blokady są tylko umysłowe, poza umysłem ich nie ma. Należy się przyjrzeć sobie i dojść do tego jak działają u nas takie zmysły. Lepiej robić to bez oczekiwań jak miałoby to wyglądać i jak szybko byś to ogarnął, to i tak wyjdzie w praktyce i może się okazać, że nie będziesz widział np. jakichś bytów normalnie tylko czysto symboliczne względem jakichś jakości które masz w umyśle.

Co do niecierpliwości to nope. Niecierpliwość wynika z czegoś innego, to jakiś Twój problem. Niecierpliwość wynika z ego. Jeśli ja chodzę do pracy żeby zarobić jakąś sumę, to chodzę do pracy żeby zarobić jakąś sumę, wiem że nie stanie się to od razu i wiem, że robię to co chciałem żeby ją zarobić, nie ma w tym niecierpliwości i jakichś stresów, ciśnienie i parcie nadajesz sobie sam wierząc w coś co Ci odbiera przyjemność z samego dążenia.

Co do zmysłów to ostatnio rozmyślałem nad paroma sprawami miałem akurat ciężki dzień, trochę bardziej nerwowo reagowałem. Ale dostrzegłem parę rzeczy. Otóż podczas muzyki nauczyłem się reagować w nich dość bardzo przejrzyście kilkoma zmysłami (tzn tylko to odczytywałem - nie wpływałem na większość pojawianych się tam rzeczy). Puszczałem sobie pioseneczkę, najpierw reaguje u mnie zmysł wzroku (oczywiście pomijając słuch bo o innych słuch mi chodzi - ten tutaj nie ma nic do rzeczy) xd. Zamykam oczy, puszczam piosenkę, leci. Na początku widzę dłonie, potem postacie, figurki, różnego rodzaju inne kolorki rzeczy itd, na podstawie dźwięków z muzyki (zmysł wzroku najpierw). Następnie po jakiś 3/4 minutach zaczynam mieć wrażenia (zmysłu dotyku) a konkretnie uczucia jakby coś było mięciutkie, lub jak poduszka, lub jak guma, itd, też uczucia zasysania lub zapadania. Ostatnim etapem bardzo słabo dla mnie "widocznym" jest (zmysł słuchu) pojawiają się tam wtedy odmienne dźwięki ale rzadko - nie te z piosenki. A zmysłu węchu i smaku, nie ma tam wcale.
Kolejną rzeczą jest to, że zmysły które najbardziej lubię np w kontaktach z dziewczynami, mają dokładnie taka samą hierarchię jak zmysły które najlepiej odczuwam w tej muzyce. 1. wzrok/2.dotyk/3.słuch itd itd.. Zazwyczaj lubię wrażenia wzrokowe/dotykowe lub słuchowe na końcu, ale przykładowo perfum nie trawie, tak samo jak różnych innych zapachów jak i smaki często mam jakby pozanikane, często muszę doprawiać żarcie czymś bardzo pikantnym żeby cokolwiek poczuć w tym jedzeniu. Również też ludzie znajomi itd, na początku zwracają u mnie uwagę na oczy, że to dla nich najładniejsza cecha we mnie, kolejną jest dotyk, a następną głos. Perfum zazwyczaj nie używam, więc może dlatego mają obojętne lub negatywne zdanie o zapachu XD
01-14-2017, 22:11
Holy Offline
Neofita

No to fajnie. Z tego co rozumiem poznajesz u siebie dominujące zmysły, to fajna obserwacja bo może się to potem przydać do wielu rzeczy, przykładowo jeśli wiesz, że dominuje u Ciebie wzrok to łatwiej Ci będzie uczyć się przez patrzenie na coś, wizualizacje niż np. przez słuchanie czegoś. Poczytaj sobie o systemach reprezentacji w NLP. Oczko Może być tak, że jedne zmysły masz zaniedbane względem innych i z tego co pamiętam Bardon w swojej książce "Wtajemniczenie do Hermetyzmu" podawał ćwiczenia mentalne na to wraz z opisem dlaczego warto ich używać. To o czym piszesz raczej nie jest jeszcze związane ze zmysłami astralnymi, to bardziej taka projekcja mentalna. Jakbyś chciał rozwinąć te doświadczenia to możesz spróbować nadać im określoną intencję, np. doświadczenia czegoś związanego z piosenką, czego nie widać w tym co zostało nagrane, może np. uda Ci się dostrzec jakieś instrumenty, pliki tekstów, nuty, jakieś miejsce, twarze aktorów, pewne słowa itp itd.
01-16-2017, 23:40

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB