Ocena wątku:
  • 1 głosów - 1 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka przydatnych informacji.
Autor Wiadomość
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 446
Reputacja: 26
Podziękowania: 345
Podziękowano 233 razy w 129 postach
Kilka przydatnych informacji.
Chcę tu zaprezentować kilka praktycznych uwag dla osób początkujących, jak i zaznajomionych z tematem. Wiele treści jest pozornie oczywistych, ale chce je tu opisać.

Widzenie bytów, form i kształtów energii. Pozorna percepcja.
-z czego to wynika? Ze zdolności wizualizacja. Po to się to tłucze każdemu adeptowi by potem nie miał z tym problemów, im bardziej potrafisz wizualizować szczegóły, kolory i kształty obiektów, i utożsamiasz cechy z ich formami(korespondencje symboliczne) tym byty jak i przekazy w wizjach będą dla ciebie czytelniejsze.
-To samo z postrzeganiem bytów. Możesz widzieć jedynie kolorowe chmury, albo zakapturzone postacie czy ludzi w określonych strojach i z różnymi twarzami. Dlatego ważne jest by trzymać się jednego systemu postrzegania wszechświata, 4 elementy, 12 zodiaków, 7 planet... wybierz system i uzależnij go od siebie.
-Pozorna percepcja. Co to? Dostałem nową grę, przegrałem w nią 10 godzin, polowałem na nią 6 lat... Gdy skupiłem się na ścieżkowaniu, wszystko było od tego uzależnione, każda forma przejawiała się jako postać z gry. Potem byty przypominały formy zawarte w niej, dlatego ważne jest by dla całego psychokosmosu przyporządkować atrybuty i formy które pomogą nam rozpoznać byt i jego możliwości.
Energia i czakramy.
-Czakramy to tylko poziomy świadomości, twoja siła nie wynika z poziomu naenergetyzowania - choć... także - chodzi tu o świadomość. Jeżeli obserwujesz siebie podczas momentu gdy jesteś pełny energii, i widzisz kontrast w sytuacjach gdy jesteś z niej wyzuty, to zauważ że działa to w obie strony. Twoja pobudzona świadomość jest zarówno efektem naenergetyzowania jak i może być jej przyczyną. Dlatego też ważne jest odcięcie się od zbędnych myśli, ludzi i nawyków. To strata czasu!
Nie skupiaj się na negatywnych myślach, plotkach i zbędnych szczegółach, a na tym co jest ważne!

Wizje, praca z medytacją.
-Jeżeli chcesz pracować z czakramami czy sefirotami/klifami umieszczonymi w tobie, najpierw staraj się wyczuć siebie, swój stan(stan czakramu, sefiry czy "obwodu świadomości") potem staraj się ingerować. Wielkim błędem jest na siłę energetyzowanie siebie w ośrodkach o których nie ma się pojęcia, ładujesz także swoje negatywne nawyki w nich umieszczone.
-Wizje, jak je uzyskać? Skup się na kwestii, jej całokształcie, oraz na wyższej jaźni. Zadaj pytanie, i musisz wiedzieć że sam sobie na nie nie odpowiesz. To nie tak że wizja nie zadziała z powodu twojego egoizmu, to nie święty mikołaj a podległa tobie zdolność, ale masz zachować rozsądek, nie uzależniaj życie od przekazów. Rób tak, aby zmienić je na lepsze przez te wiedzę. Wystarczy trans i skupienie się na wyższych sferach aby wizja była konkretna, to samo tyczy się skanu. Załapiesz po kilku próbach Oczko

I ostatnia kwestia.
Jeżeli chcesz być dobrym magiem, to nie myśl o innych. Rozwijaj się równomiernie będąc samodzielnym. Oczyszczaj się i idź we właściwym kierunku. Nie musisz robić wszystkiego na 110%, ale kieruj się tym by nie mieć żadnych braków. Ucz się, rozwijaj i sięgaj po więcej.

Pozdrawiam, może zostanę zbesztany za takie oczywiste kwestie, ale teraz widzę z praktyki że jest to najważniejsza rzecz dla właściwego rozwoju.
30-12-2016, 22:57
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Behemoth , Sea , Kamis , LupusAlbum , Alpha
Sea Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 262
Reputacja: 7
Podziękowania: 737
Podziękowano 134 razy w 76 postach
RE: Kilka przydatnych informacji.
Void - jak zwykle mądrze piszesz !!! Wywracanie oczami

Ja pozwolę sobie jeszcze dodać coś od siebie...
Oczko
Nie wymagajcie od siebie zbyt wiele. Każdy z was jest wyjątkowy na swój sposób; szczególny. Ważne jest, żeby zrozumieć, że nie ma Wielkich Magów, którzy są we wszystkich działaniach najlepsi.
Tacy magowie- bogowie to tylko w książkach. :D
Jeden z was jest lepszy w magii żywiołów, inny specjalizuje się w klątwach; jeszcze innych ma dar do stawiania kart.
Nie ma ludzi doskonałych; to samo dotyczy obcujących z magią.
Nie warto na siłę szukać jakiegoś Mistrza i stawiać go na piedestał.
Nikt nie jest Bogiem; nikt nie jest nieomylny i w stu procentach skuteczny we wszystkich działaniach magicznych.
Moja rada? Uczmy się od wielu; ale zawsze pozostańmy otwarci na inne postrzeganie. Najlepiej zawsze iść w swoim kierunku; niż deptać po czyichś śladach. Warto odkrywać swoje prawdy, przecierać swoje ścieżki, nawet błądzić; ale po swojemu.
Czasem można odkryć; że tam gdzie się najmniej spodziewałeś okryją się przed Tobą skarby najwspanialsze.
Warto wierzyć swoim odczuciom; bardziej niż podszeptom innych. Uśmiech

Jest czas szukania Mistrzów i czas odkrywania Mistrza w sobie samym.
Życzę wszystkim; żeby przeszli obydwie z dróg; ale wybrali tę lepszą dla siebie ...
Anioł
Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
31-12-2016, 21:19
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB