Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Baron Samedi
Autor Wiadomość
Nilvan Offline
Praktykujący

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 15
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #1
Baron Samedi
Baron Samedi (znany również jako Baron Sobota :D Baron Samdi, Bawon Samedi, Samedi i Bawon Sanmdi ) jest jednym z Loa zmarłych w Haitańskim Voodoo.
Jest on głową rodziny Guede lub też nazywany ich duchowym ojcem.
(Samedi po francusku znaczy Sobota)

Jego żona to Manman Brigit (lub Brigitte). Baron Samedi to bóstwo, które jest często ukazywane w "złym świetle" z powodu niezrozumienia Voodoo.
Nawet dla tych którzy "podążają drogą" Voodoo. Samedi jest traktowany jako niebezpieczny duch lub demon. (jednakże może być potężnym opiekunem)

Ukazuje się zwykle w garniturze, cylindrze i czarnych okularach. Jest blady, a sylwetkę ma smukłą. Może się wydawać, że ma maskę (jako czaszkę) na twarzy.
Jest on loa seksu (To nie inkub!) często reprezentowany przez symbole falliczne jest znany z kłótni, nieprzyzwoitości i rozpusty. Ma szczególną słabość do tytoniu i rumu. Jest on często wzywany, aby uzdrowić śmiertelnie chorego lub przeprowadzić zmarłego do zaświatów, ponieważ (według wierzeń), tylko Baron może przyjąć osobę do królestwa zmarłych.

Baron Samedi spędza większość, swojego czasu w niewidzialnej sferze duchów Voodoo. Jest on znany ze swojego skandalicznego zachowania, klnąc w sposób ciągły. (nie przeczę :D ) Jest żonaty, lecz mimo to goni do śmiertelnych kobiet. Uwielbia palić i pić bardzo rzadko można go spotkać bez cygara lub kieliszkiem trunku.

Barona zazwyczaj można spotkać na rozdrożach (czyli między światem żywych i umarłych). Jest on związany z magią, kultem przodków i śmierciom (nekromanci mogliby się zainteresować Oczko )

Będąc panem zmarłych, Baron Samedi jest dawcą życia. Może wyleczyć, każdego śmiertelnika z jakiejkolwiek choroby lub rany, jeśli sądzi, że warto. Jego moce są szczególnie duże, gdy chodzi o klątwy i czarną magie.
Co zażąda w zamian zależy od jego nastroju.
Czasami jest on zadowolony gdy jego zwolennicy są ubrani w czarne, białe lub fioletowe ubrania. Może on po prostu poprosić o małym dar jakim jest oczywiście cygaro, rum, czarna kawa, grillowane orzeszki ziemne lub chleb.
Ale czasem wymaga ceremonii voodoo, aby pomóc mu "przejechać" się na tym świecie. (To ostatnie zdanie to jego słowa :D )

No i tak, jak mówiłem tak jest.
Jestem ciekaw, czy ktoś z was miał przeżycia z Baronem Samedi (bardzo fajny gość do towarzystwa, do żartów do "palenia i picia" z nim to zawsze. (on lubi zachęcać do tego)
22-01-2017, 19:44
Znajdź Posty Reply
Nilvan Offline
Praktykujący

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 15
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #2
RE: Baron Samedi
https://secure.polyvoreimg.com/cgi/img-t...609305.jpg
To pieczęć Barona Samedi dzięki niej można go wezwać.
23-01-2017, 01:05
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB