Jak uniknąć falszywych ezoporad
Autor Wiadomość
AgnieszkaP Offline
Neofita

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Jak uniknąć falszywych ezoporad
Witam was bardzo serdecznie. Chciałam się zapytać jak uniknąć fałszywych ezoporad od innych osób. Zgłosiłam się nie dawno do jednej pani Ewa H.L o ezoporadę i zostałam oszukana. Zapłaciłam jej, przesłała mi odpowiedzi na moje pytania, ale dokładnie takie same odpowiedzi znalazłam w internecie na inne pytania. Jak tak można oszukiwać. Tutaj macie stronę tej pani http://6iiba7p4.dotests.com/
10-02-2017, 16:42
Znajdź Posty Reply
Behemoth Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 52
Reputacja: 3
Podziękowania: 17
Podziękowano 39 razy w 18 postach
RE: Jak uniknąć falszywych ezoporad
Mam rozumieć, że strona została usunięta, tak? Uśmiech
Nigdy nie wierzyłem w żadnych ezoteryków, którzy uważają się za wielkie sławy. Wolę kogoś choć trochę poznać, niż się bawić ,,Może powie prawdę, może nie".
Osobiście serdecznie polecam Madrasa (użytkownik LupusAlbum), który przepowiada z kart tarota. Uśmiech
Zbiegać za jednym klejnotem pustynie,
Iść w toń za perłą o cudu urodzie,
Ażeby po nas zostały jedynie
Siady na piasku i kręgi na wodzie.
10-02-2017, 17:03
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: LupusAlbum
Nikodem Offline
* * * * *

Liczba postów: 138
Reputacja: 23
Podziękowania: 280
Podziękowano 216 razy w 90 postach
Cytat:Chciałam się zapytać jak uniknąć fałszywych ezoporad od innych osób.

Tego niestety nie da się uniknąć - tematy ezoteryczne, okultystyczne i wszelkiej maści mistycyzmy to rzeczy, których nie sposób sprawdzić obiektywnie i jednoznacznie powiedzieć:
To oszust!

Bo ostatecznie usługi tego typu są nie mierzalne - i nawet jeśli np. zapłacimy za rytuał, zostanie on odprawiony... to nie koniecznie musi zadziałać.
A jeśli zadziała, to nie koniecznie będzie to w ciągu tygodnia/miesiąca. Jego efekt może wyklarować się po znacznie dłuższym czasie.

Jeśli chodzi o ezoporady powinno być prościej - bo przecież interpretacja "znaków" odczytanych z kart, tarotów, wahadełek, czy innych run powinna być w miarę spójna, niezależnie od wróża/wróżki.
I jeśli robi to osoba rzetelnie zajmująca się magicznym rzemiosłem nie powinno być problemu.

Ale szeroko rozumiana ezoteryka to niestety, pole do popisu dla naciągaczy, którzy dobrze potrafią wykorzystać psychologię, manipulację i inne, zupełnie nie magiczne środki, by powiedzieć klientowi to co chce usłyszeć (a nie koniecznie to, jak jest naprawdę).
I raz będzie to piękny wywód mówiący o niczym, a raz kilka przepisanych zdań z jakiejś książki. Oba równie bezwartościowe - skoro zapłaciliśmy za indywidualną, dopasowaną do naszych potrzeb poradę.

Nie ma sposobu, prócz szukania i sprawdzania w praktyce - kto jest uczciwy, a kto nie.

Cytat:Zapłaciłam jej (...)

Niestety (a może i stety) za każdą pracę - tą magiczną również - należy się zapłata.
Więc nie można zarzucić wszystkim oczekującym pieniędzy za usługę, że są oszustami.

Jednak jeśli można, lepiej i bezpieczniej znaleźć osoby uczące się tego rzemiosła, które z ochotą, w ramach ćwiczeń odpowiedzą na nurtujące nas pytania.
A jeśli zbierze się 2-3 opinie takich niewprawionych jeszcze w 100% osób, łatwiej przyjdzie wyłowienie tego, co się powtarza i jest dla nas kluczowe.

Jeśli koniecznie chcemy jednak komuś płacić - są ludzie/organizacje świadczący takie usługi za pieniądze, ale przekazane na jakiś cel charytatywny.
To też mądre i świadczy o dojrzałym poczuciu służby osób, które się tym zajmują.
(takim ludziom można raczej zaufać ;] )

-------------------

Tutaj na Forum znajdzie się pewnie kilka osób, które nieodpłatnie zdecydowałyby się udzielić indywidualnej ezoporady.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2017, 21:51 {2} przez Nikodem.)
10-02-2017, 21:48
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: wena , Nilvan , Bvizard , Szczęściarz
Sea Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 262
Reputacja: 7
Podziękowania: 737
Podziękowano 134 razy w 76 postach
Trudno uniknąć fałszywych ezo-porad; kiedy cały internet jest pełen pseudo wróżek, które żerują na ludzkiej naiwności. Co jedna to lepsza od drugiej. Każda pochodzi z od razu z wielopokoleniowej rodziny czarownic.
Pewnie są i takie, ale nie co druga.
Przede wszystkim kierować się należy swoją intuicją w wyborze tej właściwej osoby.
Jak trafiamy na stronę wróżki ( prawie każda osoba zajmująca się kładzeniem kart ma takową) to przyjrzyjmy się dokładnie co tam pisze. Przeczytajmy to co ona o sobie pisze, w jaki sposób to robi.
Z samego sposobu pisania możemy trochę wywnioskować, wyciągnąć swoje wnioski, dokonać oceny.
Nie sugerujmy się piękna grafiką i nie dajmy zwieść się cudownym obietnicom. Szukajmy szczerości, nie czczych obiecanek stuprocentowej nieomylności. Nie ma nieomylnych wróżek.

Sama kładę karty zarobkowo i często zdarzają mi się klientki, które trafiają do mnie po złych doświadczeniach z innymi wróżkami. To, że osoby spisują znaczenie kart z netu i kopiują czyjeś interpretacje - to mnie już nie dziwi. Spotkałam się z tym. Zdarzają się też osoby, które idą do wróżki z określonym pytaniem i nie otrzymują na nie odpowiedzi. Osoba rozkładająca karty pisze im niepowiązane z pytaniem nonsensy; gdyż z jakiegoś powodu nie potrafi wybrnąć z tego zadania.
Dzisiaj ludzie dla pieniędzy są gotowi naciągać i kłamać. Ważne, żeby się tylko dorobić czyimś kosztem.
Świat zawsze był i będzie pełen naciągaczy. Trzeba umieć dokonywać właściwej analizy i dobrych wyborów; a to trudne.

Tak dla równowagi; mogę się przyznać; że i mnie oszukała raz klientka, nie płacąc z a wróżbę.
Tak, że oszukanym można być w dwie strony. Patrzę na zdjęcie i wiem, że nic dobrego po tej osobie nie można się spodziewać, a jednak daję kredyt zaufania takiej osobie.
Wniosek? Nawet wróżki bywają czasem zbyt ufne w stosunku do klienta, a oszuści czają się po obydwu stronach ogrodzenia, więc bądźmy czujni i ostrożni ...

Uważajmy, komu zaufamy. Wybierajmy rozsądnie i na chłodno.
Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
11-02-2017, 16:21
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nikodem , Bvizard
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 458
Reputacja: 29
Podziękowania: 421
Podziękowano 356 razy w 150 postach
Powiem tak, jeśli szukasz Ezoporad - no to dobrze trafiłaś. Do miejsca, w którym są Ezo osoby, które posiadają Ezowiedzę. Co więcej, możesz się zapytać tutaj, czy dana osoba jest godna polecenia. Takich źródeł polecam Ci szukać w przyszłości - sprawdzalnych.
[Obrazek: apolud5d75d.png]
12-02-2017, 20:27
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB