Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogólnopolskie inicjatywy rodzimowiercze
Autor Wiadomość
Nikodem Offline
* * * * *

Liczba postów: 123
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 23
Podziękowania: 260
Podziękowano 208 razy w 84 postach
Post: #1
Ogólnopolskie inicjatywy rodzimowiercze
Większe inicjatywy rodzimowiercze


Wśród rodzimowierczych organizacji dzieje się wiele – święta, obrzędy, uroczystości o charakterze religijnym i społecznym, warsztaty, spotkania i inne pomniejsze działania, które mają przybliżyć zwykłym zjadaczom chleba kim są dziś i byli dawniej Słowianie – czym się zajmowali i jak postrzegali świat.

To ważne projekty, jednak zazwyczaj na małą, lokalną skalę.

Na szczęście pośród tych wszystkich pomysłów pojawiło się kilka potężnych, długoterminowych inicjatyw, które mają znaczenie dla Rodzimej Wiary w całej Polsce.

Warto się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć ile faktycznie się dzieje. ;]


____________________________

Rodzimowiercy na swoim
[Obrazek: 0cca982a4d9f8.jpg]To najstarszy projekt, którego celem jest zbiórka funduszy na zakup ziemi, która będzie służyć WYŁĄCZNIE celom rodzimowierczym.
Atutem tego projektu jest to, że będzie to pierwszy majątek ziemski należący do organizacji rodzimowierczej (RKPu), co jest istotne, ponieważ na zawsze już pozostanie miejscem o charakterze kultowym.
Najważniejszą rzeczą, która ma się tam pojawić, jest Chram (Świątynia), planowany jest również Święty Gaj, wioska edukacyjna i być może małe osiedle mieszkalne.


Kompleks zlokalizowany ma być w centralnej Polsce (możliwe, że na Mazowszu).
Organizatorem inicjatywy jest Rodzimy Kościół Polski_____________________________

Budowa Centrum Kultury Słowiańskiej we Wrocławiu
[Obrazek: 2f0a300d3fd2c.jpg]Druga warta uwagi inicjatywa, to budowa pierwszej w Polsce Świątyni Rodzimowierczej.
Projekt jest tańszy i jego realizacja wydaje się bliższa – co jest ważne, ponieważ im szybciej Rodzimowiercy będą mieli własną świątynię, tym szybciej Rodzima Wiara będzie traktowana poważnie przez szersze rzesze naszych rodaków.

Słabym punktem tego, bez wątpienia cennego, przedsięwzięcia jest fakt, że obiekt powstanie na dzierżawionym terenie – jednak realizatorzy zapowiadają, że budynek powstanie w technologii umożliwiającej jego przeniesienie, w razie konieczności.

Przy Świątyni ma powstać "Centrum kultury Słowiańskiej", które będzie pełniło funkcję edukacyjną i informacyjną, przybliżając słowiańszczyznę – jej pierwotne tradycje, wiarę i zwyczaje.


Obiekt będzie mieścił się we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku.
Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Watra, będąca członkiem Konfederacji Rodzimowierczej.___________________________

Muzeum Mitologii Słowiańskiej[Obrazek: 791ea48b102d4.jpg]

Jak sama nazwa mówi, przedsięwzięcie ma na celu powstanie muzeum, w którym pierwsze skrzypce będą grały Bóstwa, oraz pomniejsze Duchy znane (lub mniej znane) z wierzeń ludowych, obszaru całej słowiańszczyzny.

To warta uwagi inicjatywa o charakterze edukacyjnym, bo sami spójrzcie – o ile więcej wiemy o Duchach Goecji, czy Aniołach różnej maści i Bogach antycznej Grecji, a ile o naszym, rodzimym, słowiańskim panteonie i słowiańskich "demonach"? ;]


Muzeum ma mieścić się w Grodzisku Owidz, w województwie Pomorskim.
Organizatorem inicjatywy jest Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Wspólna Ziemia”.___________________________Jeśli słyszeliście jeszcze o jakichś ogólnopolskich inicjatywach związanych z wierzeniami słowiańskimi – dajcie znać, warto wiedzieć i szerzyć to, co się u nas dzieje! ;]
27-02-2017, 17:08
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Bvizard , Nilvan , LupusAlbum , Cyjanek987 , Szczęściarz , Olimpia , tupajda


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB