Ocena wątku:
  • 3 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podstawa udanego działania magicznego
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,029
Reputacja: 85
Podziękowania: 908
Podziękowano 1252 razy w 612 postach
Uśmiech  Podstawa udanego działania magicznego
Najpierw trzeba zrozumieć rzecz trudną do tego, aby w nią uwierzyć... Siła magii nie tkwi w zaklęciu stworzonym przez jakiegoś maga, choćby najlepsze zaklęcie, np. Salomona, nie zadziała, jeżeli nie będzie w nim Twojej mocy, Twoich myśli, pragnień, wyobrażeń, bo siła zaklęcia, tak naprawdę tkwi w osobie wykonującej rytuał. Magiczne rytuały wzmocnią i uaktywnią Twoją energię, żebyś mogła wykorzystać ją lepiej w swym działaniu magicznym, co prawda wykonanie rytuału o odpowiedniej porze dnia, tygodnia, fazy księżyca jest bardzo ważne, ale to osoba wykonująca rytuał czyli Ty, ma moc sprawczą. Wystarczy znać pewne ogólne zasady, żeby stworzyć swoje własne zaklęcie magiczne (nie są one trudne ani nie jest ich zbyt dużo). Czasami nasze własne zaklęcia okazują się silniejsze, niż te z papirusowych rękopisów. Uśmiech Jednak żadne zaklęcie i żaden rytuał nie zadziała, jeżeli mag będzie sceptycznie lub negatywnie nastawiony do rytuału.
Również tworząc zaklęcie/rytuał pamiętajmy o konsekwencjach, jakie z tego wynikną, czyli o zasadzie Trójpowrotu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-17-2014, 14:07 {2} przez Etana.)
09-16-2012, 22:47
 Podziękowali: Hekate , Szczęściarz , Nightmare
~Indopeck
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Podstawa udanego działania magicznego
Nie wiem czemu dalej straszy się ludzi "Zasadą Trójpowrotu". :/ Przecież to nie ma żadnego uzasadnienia, jeżeli brać to na zasadzie Karmy to i tak powrót jest jednokrotny i adekwatny do działania, ale skąd się wzięło że trzykrotny to nie mam pojęcia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-24-2012, 01:27 {2} przez Olimpia.)
09-24-2012, 01:19
Olimpia Niedostępny
...

Kiedyś może sam zobaczysz prawo Trójpowrotu w akcji. Oczko Uzasadnienie ma przynajmniej dla mnie, a jeśli dla Ciebie nie ma to co? Czy wszystko musi mieć uzasadnienie?

Ja w nią wierzę i ja ją widziałam nie raz, także wielu innych w nią wierzy więc chyba coś w tym musi być? Oczko Uszanuj to i nie oskarżaj nikogo o straszenie ludzi.

Poza tym jakbyście sięgnęli pamięcią do przeszłych wcieleń mogę zagwarantować, że byście zrozumieli wiele sytuacji zaistniałych w tym życiu. Trójpowrót wraca zawsze ale nigdy nie wiesz kiedy, może w tym wcieleniu a może w następnym...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-26-2013, 18:39 {2} przez startlea.)
09-24-2012, 01:33
~Indopeck
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Nie sądzisz że mocno w to wierząc jakby wywołujesz wilka z lasu? Język Jeżeli wmawiasz swojej podświadomości że po zrobieniu czegoś karygodnego, po trzykroć to do ciebie wróci to sama to sprowadzasz. Oczywiście szanuję każde osobiste wierzenia i w żadnym wypadku nie chcę nikogo indoktrynować (jedna instytucja od tego w Polsce wystarczy Język). Jednak że zostało to wpisane do "podstawy udanego działania magicznego" to mogę troszkę wtrącić że jednak nie każdy "system" magiczny uznaje trójpowrót, a w podstawach powinny być uniwersalne porady nie kolidujące z innymi systemami, ale wiem że trudno coś takiego sformułować. Język
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-24-2012, 01:50 {2} przez Olimpia.)
09-24-2012, 01:47
 Podziękowali: Baba Yaga
Olimpia Niedostępny
...

(09-24-2012, 01:47)Indopeck napisał(a): Nie sądzisz że mocno w to wierząc jakby wywołujesz wilka z lasu? Język
A skąd pewność że od razu wierzyłam w to prawo? Najpierw nie wiedziałam o jego istnieniu, jak się dowiedziałam ''przeglądając'' życiorys wzięłam pod uwagę jego istnienie a następnie zaczęłam dogłębniej sprawdzać. Rok temu ja i wilk1610 zobaczyliśmy na kimś masakryczny Trójpowrót, tego się nie da opisać to by trzeba było zobaczyć.
Poza tym wiara w Trójpowrót nie znaczy, że nie można czynić zła, tylko że trzeba znać konsekwencje.

Racja nie każdy system magiczny uznaje Trójpowrót, zauważ że systemy magiczne różnią się jeśli chodzi o podstawy więc nie da się całkiem wszystko ogarnąć i dopasować...
Np. w Magii Chaosu podstawy to raczej serwitory i sigille (mało się znam na Magii Chaosu więc jeśli się pomyliłam to mnie poprawcie) zaś w Magii Naturalnej musisz zacząć od wiedzy teoretycznej o żywiołach, żywiołakach, królach itp. znaleźć swój żywioł, medytując...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-26-2013, 18:42 {2} przez startlea.)
09-24-2012, 02:00
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 247
Podziękowania: 0
Podziękowano -17 razy w -17 postach
A ja teraz was przyćmię. Wiara nie jest potrzebna do jakiejkolwiek czynności magicznej, ponieważ wiara jest wtedy, kiedy coś przyjmujesz za fakt mimo, że się czegoś nie widziało (czy poznało w jakikolwiek inny sposób), a więc po pierwszym razie wiara już nie jest wiarą, lecz pewnością, że coś takiego jak magia jest prawdziwe itd. A więc, ludziska, wiara to gówno. :D No dobra, wiara jest potrzebna, lecz w magii po pierwszej udanej operacji magicznej już nie jest wiarą, lecz pewnością popartą dowodami.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-17-2014, 14:09 {2} przez Etana.)
10-01-2012, 12:13
~Indopeck
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Jak na razie wszystkie działania magiczne trzeba brać na wiarę bo na obecnym poziomie rozwoju nauki nie da się poprzeć dowodami ich istnienia ale i nie można zaprzeczyć. ;P Jak wiemy dobrze, sceptycy uwielbiają używać terminów "zbieg okoliczności" i "przypadek", mimo że dla osoby która wykonała rytuał nie jest to przypadek a efekt jej działań. Wiara jest bardzo ważna, wiara pobudza do działania naszą podświadomość. Jako że nasz świat, przynajmniej w moim przekonaniu, opiera się na dualizmie to nie-wiara może wywołać działanie tak samo jak wiara, miłość może niszczyć a nienawiść budować, będąc panem własnego umysłu stajemy się swoim własnym bogiem i możemy używać czego tylko chcemy do osiągnięcia własnych celów. Jesteśmy narażeni na trójpowrót wierząc w niego i nie wierząc, to pułapka z której nie da się wyjść, dlatego myślę że najrozsądniej zachować dystans do niego, dryfować pomiędzy wiarą i niewiarą, nie angażować w to naszej podświadomości a nie będziemy musieli się nim martwić.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2012, 18:21 {2} przez Olimpia.)
10-01-2012, 23:32
Agni Offline
Użytkownik

Liczba postów: 32
Reputacja: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
(09-24-2012, 01:19)Indopeck napisał(a): Nie wiem czemu dalej straszy się ludzi "Zasadą Trójpowrotu". :/ Przecież to nie ma żadnego uzasadnienia, jeżeli brać to na zasadzie Karmy to i tak powrót jest jednokrotny i adekwatny do działania, ale skąd się wzięło że trzykrotny to nie mam pojęcia.
Dla mnie trójpowrót jest dosyć umowny. Może wyjść trzy razy ale nie musi. Niektóre rzeczy się potęgują. Jak to się mówi: im więcej dajesz tym więcej dostajesz. Dla mnie to prawo to wyrażenie prawa karmy, a że liczba trzy jest w magii dosyć ważna to i trafiła tutaj. Brzmi fajnie jeśli chodzi o dobre uczynki. Bo przecież nie tylko złe wracają. Mój znajomy kiedyś dał komuś w prezencie butelkę wina, w ten sam dzień dostał od kogoś trzy butelki.:D

Samą formułę 'threefold return' czyli 'trójpowrót' wymyślił podobno Gardner, założyciel Wicca ale już Doreen Valiente (matka Wicca i jedna z arcykapłanek Gardnera) kiedy o tym pisała, wyznawała, że ona w nie nie wierzy dosłownie ale po prostu traktuje to jako prawo karmy wyrażone trochę inaczej.

Czekam napisał(a):Mam mały problem bo jakbym jebnął klątwę na kogoś to by go wykończyła... może mi ktoś powiedzieć czy wiara ma znaczenie w klątwach ?
Ma, szczególnie mocno jeśli obie strony w nie wierzą.
Forever was never till now ... http://www.wiccanski-krag.com
12-22-2012, 22:38
Agni Offline
Użytkownik

Liczba postów: 32
Reputacja: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
(12-22-2012, 23:06)Beri napisał(a): Od Oli:

Czy ja wiem czy założyciel Wicca? W Piśmie Świętym też jest napisane, że wszystko do nas wróci, ale niestety nie zacytuje bo nie pamiętam. xD Więc Trójpowrót jest dużo starszy niż Wicca, tylko że pod inną nazwą. Uśmiech
Prawo karmy jest też starsze niż pismo święte. Oczko Nie mówiłam o mechaniźmie, bo ten jest pewnie tak stary jak swiat: prawo przyczyny i skutku towarzyszy wszak ludziom od zawsze. Miałam na myśli pojęcie słowne. Podobno wymyślił je Gardner, od niego po raz pierwszy słyszała je Doreen i to też nie od razu. Spróbuję odszukać fragment, w którym o tym pisała bo sama nie za dobrze pamiętam jak to leciało.

Edit: OK znalazłam:
Oto fragment wywiadu z Doreen:

FH: Maybe it's karma or the threefold return, and they're saying, "We'll give it to her one way or the other."

DV: I don't believe this stuff about the threefold return, you know. I've always been very skeptical about that, but I'm a lot more skeptical than I used to be. The older I get, the more skeptical I get. I don't believe in all sorts of things that I used to believe in.

FH: Where do you think the threefold idea came from?

DV: I think old Gerald cooked it up in one of his rituals, and people took it terribly literally. Personally, I've always been skeptical about it because it doesn't seem to me to make sense. I don't see why there has to be one special law of karma for Witches and a different one for everybody else. I don't buy that. But there's an awful lot of things I don't buy.
Forever was never till now ... http://www.wiccanski-krag.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-23-2012, 01:49 {2} przez Olimpia.)
12-22-2012, 23:51
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 17
Podziękowano 291 razy w 94 postach
Nawet wiccanie w swoje prawo nie wierzą... :D Moje zdanie na ten temat już gdzieś wyraziłem, ale się powtórzę: Karma czasem się sumuje. Czyniąc "zło" przez jakiś czas możesz otrzymać dużo mniejszych "kar", lub jedną wielką. Stąd w moim mniemaniu wzięło się to całe prawo trójpowrotu. Możliwe też, że jest to przestroga przed krzywdzeniem i zachęta do czynienia dobra. W naszym Wszechświecie nie ma prawa istnieć trójpowrót. Nic się nie bierze z niczego, więc z jednego rzuconego kamienia nie mogą wrócić trzy identyczne. Jeśli wracają, to jest to już czynnik zewnętrzny, lub jakieś wcześniejsze występki, które nie miały wcześniej okazji wrócić.
12-23-2012, 17:27
 Podziękowali: Baba Yaga

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB