Ocena wątku:
  • 3 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podstawa udanego działania magicznego
Autor Wiadomość
Agni Offline
Użytkownik

Liczba postów: 32
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Podstawa udanego działania magicznego
(23-12-2012, 17:27)Oth napisał(a): Nawet wiccanie w swoje prawo nie wierzą... :D
Wierzą - tyle, że nie dosłownie. Choć nie mogę mówić za wszystkich - są tacy którzy wierzą dosłownie. Ilu wiccan tyle opinii. :D Popularność Wicca staje się wrogiem Wicca. Im więcej nieprawdziwych informacji się pojawia tym bardziej się ta ścieżka rozmywa. Stąd eklektyzm. Wicca tradycyjna - inicjowana, praktykowana blisko jądra wiccańskiego jest inna od tej jaka pojawia się w książkach i na stronach internetowych.

Mam nadzieje, że nikt się nie obrazi za tego posta. Eklektyzm nie jest zły - prawdopodobnie jest bardzo dobry - sądząc po popularności jaką się cieszy: dużo większej popularności od Wicca Tradycyjnego Inicjacyjnego, które może być dosyć trudną ścieżką.
Forever was never till now ... http://www.wiccanski-krag.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2012, 22:51 {2} przez Olimpia.)
23-12-2012, 19:34
Znajdź Posty Reply
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 247
Podziękowano -17 razy w -17 postach
Znaczy, to jest bardzo różnie. Na zasadzie to działa, że im coś większego, że tak to ujmę, to później wraca, ewentualnie przeciąga się na dłuższy okres czasu i tak zasada trójpowrotu łączy się z karmą, bo w końcu niezależnie co się robi, czy coś dobrego, wróci do ciebie to dobro, a jak coś złego, to to zło do Ciebie wróci, ale 3 krotnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2014, 14:11 {2} przez Etana.)
15-02-2013, 20:32
Znajdź Posty Reply
Agni Offline
Użytkownik

Liczba postów: 32
Reputacja: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
(15-02-2013, 19:54)Endi napisał(a): Czyli zasada trójpowrótu to taka karma, tak? Bo tak myślałam, ale...
...Wiccanie, których spotkałam wychodzili z założenia, że większość wraca do nas w tym wcieleniu. I każdy tak mota. Wywracanie oczami
Ale czy poznałaś wiccan inicjowanych (tych jest mało w Polsce) czy eklektycznych, czyli takich co się za wiccan uważają, bo podoba, im się to co wyczytali w książkach, ale inicjacji i przekazu tradycyjnego nie mają. Między jednymi i drugimi jest spora różnica w interpretowaniu wielu rzeczy. Choć różnice też istnieją między inicjowanymi.

Wicca nie często daje gotowe odpowiedzi, do wielu rzeczy trzeba dochodzić samemu, bo liczy się droga, a nie tylko cel. Dlatego interpretacje mogą się różnić. To nie jest dogmatyczna ścieżka.
Forever was never till now ... http://www.wiccanski-krag.com
15-02-2013, 22:04
Znajdź Posty Reply
~WEndi
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Inicjowanego tylko raz, kiedy miałam 14 lat.
Nie nazywają tego trójpowrotem, raczej prawem przyczyny i skutku. I nie była z Polski. Ale kontakt się urwał.
Hmm, rozumiem. Bo prawo trójpowrotu wydawało się czymś dogmatycznym. Dzięki Wam za objaśnienie, bo do tej pory było to niejasne. Jak pytałam, to naskakiwano na mnie. I tyle z mojej edukacji było. Zresztą, w Polsce często się naskakuje na ludzi jak pytają. Przynajmniej na mnie. I się po tym zraziłam, stąd trochę gwałtowna reakcja. Wywracanie oczami Wybaczcie.Anioł
Łapcie podziękowania. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2013, 22:12 {2} przez Olimpia.)
15-02-2013, 23:06
Reply
varaha Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 94
Reputacja: 2
Podziękowania: 1
Podziękowano 9 razy w 5 postach
Prawo karmy, przyczyny i skutku, dynamiki Newtona-akcji i reakcji...To prawa nierozłącznie związane z materialnym światem. Dusza, będąc nieśmiertelna- dla niedowiarków- zgodnie z prawami fizyki o zachowaniu energii przechodzi z ciała do ciała tak, jak energia z jednego punktu we wszechświecie w drugi...W będący napisane jest, że schodzimy do tego świata, by móc poczuć się bogami i żyć w przeświadczeniu bycia kontrolerami. Dlatego Bóg stworzył taką możliwość i dał materialną naturę z trzema gunami: dobrocią, pasją i ignorancją. Tymi gunami rządzą właśnie prawa karmy, prawa natury, wszechświata... Dopiero po wyzwoleniu się spod ich wpływu osiągnie się z powrotem duchową osobowość, pozbawioną materialnych przywar: narodzin, chorób, starości i śmierci... To własnie według ved sens życia... prawo karmy własnie tak działa. Odbierasz wszystkie reakcje swoich uczynków. Tym mocniej, im mocniej ktoś Cię pobłogosławi lub przeklnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2014, 14:17 {2} przez Etana.)
26-05-2014, 17:21
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB