Pomoc
Autor Wiadomość
reginarose Offline
Neofita

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Podziękowania: 2
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Pomoc
Czy jest ktoś na forum kto podjąłby się spętania?
07-04-2017, 10:31
Znajdź Posty Reply
Weles Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 61
Reputacja: 1
Podziękowania: 36
Podziękowano 31 razy w 23 postach
RE: Pomoc
Odrazu odradzamUśmiechpo pierwsze podaj powód ocenie czy wystarczająco dobry po drugie karma czy jak chcesz to sobie nazywać Uśmiech
Czyń swą Wolę, niechaj będzie całym Prawem.
Anioł
Aleister Crowley
07-04-2017, 19:51
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,101
Reputacja: 85
Podziękowania: 928
Podziękowano 1318 razy w 651 postach
Żaden powód nie jest wystarczająco dobry, żeby odbierać komuś wolną wolę i robić z niego marionetkę...
Zresztą... no to takie bez honoru i klasy zmuszać kogoś np. do miłości.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
07-04-2017, 19:57
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Weles
Nikodem Offline
* * * * *

Liczba postów: 123
Reputacja: 23
Podziękowania: 257
Podziękowano 207 razy w 84 postach
Goutek napisał(a):Co dokładnie chcesz spętać i po co? Mam nadzieję, że masz jakiś konkretny powód i nie jest to "zobaczymy co się wydarzy."

A jak nie ma konkretnego powodu, to co?
To źle, niedobrze i w ogóle grzech? ;]

Weles napisał(a):Odrazu odradzamUśmiechpo pierwsze podaj powód ocenie czy wystarczająco dobry po drugie karma czy jak chcesz to sobie nazywać

A pod spodem piękny cytat z Księgi Prawa "Czyń swą Wolę, niechaj będzie całym Prawem."
Czyżby hipokryzja?
Niech dziewczyna czyni swoją wolę - obejdzie się bez oceny Twojej i kogokolwiek innego. ;]

A karma... a jeśli ktoś nie wierzy w karmę?
Po co zaraz straszyć jakimiś swoimi fanaberiami... xD

Olimpia napisał(a):Żaden powód nie jest wystarczająco dobry, żeby odbierać komuś wolną wolę i robić z niego marionetkę...
Zresztą... no to takie bez honoru i klasy zmuszać kogoś np. do miłości.

A może każdy powód jest równie dobry?
Media robią to codziennie.
Politycy robią to codziennie.
Nawet Twój pracodawca robi to codziennie. ;P

Nie ma co szaleć z górnolotnymi frazesami o honorze i klasie - każdy ma równie ważny cel i niech go sobie osiąga jak chce, a nam nic do tego.

reginarose - powodzenia w poszukiwaniach.
Najlepiej jednak porozsyłaj zapytania na PW do kilku osób, które wydadzą Ci się odpowiednie - bo tak, to więcej ostrzeżeń dostaniesz niż konkretów. ;P
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2017, 23:37 {2} przez Nikodem.)
07-04-2017, 23:36
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Bvizard , Nilvan , Sea , Cyjanek987 , Behemoth
Sea Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 267
Reputacja: 7
Podziękowania: 795
Podziękowano 132 razy w 74 postach
Wierzę, że ma konkretny powód i jest to dla niej ważne.
Nie sądzę, żeby dziewczyna robiła to dla kaprysu, czy z czystej ciekawości.
Dobrze wszystko przemyślała i najwyraźniej nie widzi innej drogi wyjścia.
Miłość ją pcha do tego; zrozumiałe.

Nie każdy wierzy w zabrudzenie karmy. Nie straszmy, nie osądzajmy.
Dziewczyna ma rozum i wie, co robi i dlaczego. To jej osobisty wybór, więc go uszanujmy. Oczko
Może miłosna magia jest jej ostatnią deską ratunku.
Ja ją rozumiem. Niestety pomóc nie potrafię, ale będę trzymać kciuki, żeby się jej udało. Jedno złamane serce mniej ... Serce
Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
08-04-2017, 18:33
Znajdź Posty Reply
Cyjanek987 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 129
Reputacja: 17
Podziękowania: 148
Podziękowano 145 razy w 64 postach
"Jako że czysta wola, niezaspokojona celem, wolna od żądzy rezultatu, jest w każdym względzie doskonała." To tak cytując Księgę Prawa Oczko Spętanie jest formą manipulacji, co prawda bardzo trwałą i mocną, ale jednak. Ja osobiście nie zgadzam się z Tobą, Olimpio; rozumiem Twoje zdanie, ale równie dobrze możemy powiedzieć, że np zaklęcia na bogactwo też są bez klasy i honoru, bo dzięki magii łatwiej dostaniemy coś, na co inni musieliby pracować i trudzić się w pocie czoła. Dla mnie nie jest to bez honoru i klasy, bo żeby potrafić wywołać coś takiego, trzeba mieć umiejętności i wiedzę. Naginanie rzeczywistości do naszej woli proste nie jest (przecież magią nie posługuje się każdy typowy Kowalski), dlatego trud, który trzeba było włożyć w nauczenie się tego, pozwala nam z tego korzystać. Bo gdyby tak nie było, to po cóż byłaby magia?
"Jeśli chcesz upiec szarlotkę, najpierw musisz stworzyć wszechświat" Carl Sagan
08-04-2017, 18:36
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nikodem , Sea , Bvizard , Goutek
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 460
Reputacja: 29
Podziękowania: 460
Podziękowano 356 razy w 150 postach
Umiejętności i wiedza źle wykorzystane to tylko i wyłącznie brak honoru i klasy, a wszystkie działania Magiczne wykorzystane dla własnych celów i przeciwko drugiej osobie to tak zwana Czarna Magia i żadne ładne słowa tego nie odwrócą. Dodam do tego fakt że Miłość a uczucie Miłości to dwie inne rzeczy. Nie jednemuu chłystkowi ze świeczką Miłość udowodniła, że Magia się jej nie ima
. Dziewczyna niech robi sobie co chce, niech "Czyni swoją wolę, a będzie ona jej prawem" tylko niech nie prosi innych o zrobienie tego za niej.
[Obrazek: apolud5d75d.png]
10-04-2017, 06:29
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia , Goutek , Kamis
Ailon Offline
Mały Wędrowniczek

Liczba postów: 6
Reputacja: 1
Podziękowania: 1
Podziękowano 3 razy w 2 postach
(08-04-2017, 18:33)Sea napisał(a): Jedno złamane serce mniej ... Serce
Serio? Jedno złamane serce mniej?
A co z sercem teoretycznego chłopaka? Co z sercem jego "prawdziwej miłości", że się tak szumnie wyrażę? Może on i jakaś inna dziewczyna byli sobie przeznaczeni? I to właśnie dlatego w tym wypadku stało się tak a nie inaczej. A co z potencjalną "prawdziwą miłością" samej autorki tego pytania? Może teraz ma złamane serce, może teraz nie widzi sensu w tym co się stało... Ale może za kilka lat pozna innego chłopaka i wcale nie będzie musiała robić z niego marionetki? Może ten inny chłopak będzie kochał ją całym swoim sercem bez jakiegokolwiek rytuału i będzie z nim szczęśliwa?
Jak dla mnie to cztery złamane serca więcej, bo ktoś nie był w stanie samodzielnie poradzić sobie z własnym bólem. Wybaczcie ostre słowa, ale tak właśnie to dla mnie wygląda.
"Teraz, kiedy moja stodoła spłonęła... -

- ...wreszcie mogę widzieć księżyc."
14-04-2017, 20:15
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia , Kamis
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 222
Reputacja: 7
Podziękowania: 196
Podziękowano 97 razy w 63 postach
(07-04-2017, 23:36)Nikodem napisał(a): A pod spodem piękny cytat z Księgi Prawa "Czyń swą Wolę, niechaj będzie całym Prawem."
Czyżby hipokryzja?
Niech dziewczyna czyni swoją wolę - obejdzie się bez oceny Twojej i kogokolwiek innego. ;]
Księga Prawa jest dla Ciebie wyznacznikiem, dla mnie jest mój rozum, a dla jeszcze innych Koran dla przykładu.

(07-04-2017, 23:36)Nikodem napisał(a): A karma... a jeśli ktoś nie wierzy w karmę?

A grawitacja... a jeśli ktoś nie wierzy w grawitację?

Chęć spętania wynika z własnego egoizmu - w dupie mam drugą stronę, ja wiem lepiej.
27-04-2017, 11:06
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia , Sea

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB