Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piryt - Złoto Głupców
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Post: #1
Piryt - Złoto Głupców
Żywioł: Ogień (drugorzędny żywioł Ziemia)
Planeta: Słońce (drugorzędny Mars)
Znaki zodiaku: Lew, Strzelec, Baran, Skorpion
Czakry: przede wszystkim Splot Słoneczny
Rodzaj: męski
Liczba: 3 (liczba manifestacji, kreatywności i twórczości)


[Obrazek: 276345.jpg]


Piryt jest znany ludzkości już od prehistorii.
Prawdopodobnie również dzięki niemu wynaleziono ogień, a na pewno był używany jako jeden z kamieni, dzięki którym ten ogień mógł zostać pozyskany. Piryt iskrzy się pod wpływem uderzeń o krzesiwo i stal, dlatego został nazwany pirytem od gr. pyr znaczy ogień i pyrites tzn. iskrzący.
Jeśli wrzucić go do ognia, to wytworzy się niezbyt przyjemny gaz łzawiący, wcześniej, niektóre kultury uważały, że to dlatego bo duch zamieszkujący ten kamień się wścieka... inni, uważali, że udało im się dzięki Pirytowi wywołać demona.

Występuje w prawie wszystkich typach skał, jego kryształy są kruche mimo, że Piryt jest sam w sobie twardym kamieniem.

Wraz z upływem lat Piryt dostał miano ''Złota Głupców'', gdyż bardzo często poszukiwacze złota i kupcy mylili go ze złotem, rzadziej acz również był ''Złotem Oszustów'', gdyż Ci którzy wiedzieli, że to Piryt bardzo chętnie handlowali nim jako złotem.


Oczywiście żywiołem przypisanym do Pirytu jest ogień, jako drugorzędnym żywiołem jest także przypisywany do energii ziemi.
Rzymianie uważali Piryt za kamień Marsa - Boga wojny.
Uważali, że Piryt pomaga w walce, dodaje siły i odwagi temu, kto go nosi, uśmierza ból i pomaga zwyciężać. Chroni od śmierci i wzmacnia jego ciało.
Nie ma więc co się dziwić, że Grecy i Rzymscy mężczyźni bardzo lubili tworzyć sobie amulety i talizmany z tego wyjątkowego minerału.

U Indian Piryt był środkiem płatniczym, był także kamieniem władzy i odznaczali się nim w szczególności Szamani, którzy często używali Pirytu w ceremoniach uzdrawiania. Indianin jednak nie musiał być Szamanem, aby mógł wykorzystywać wypolerowany Piryt, jako lustro w których mógł zobaczyć własną duszę. Z polerowania Pirytów słynęli także, Majowie, Aztekowie i Inkowie - był to dla nich (słusznie zresztą) symbol Słońca.


[Obrazek: z-34069.jpg]


Piryt jako kamień solarny, oczywiście reprezentuje wszystkie cechy Słońca!
Wspomaga pewność siebie, asertywność, odwagę, wytrzymałość...
Kiedy potrzebujesz energii, masz przed sobą ciężkie wyzwanie czy po prostu ludzie za bardzo Cię wykorzystują zdecydowanie powinieneś zacząć nosić przy sobie Piryt! On także świetnie wesprze Cię, abyś stał się również odpowiedzialny, rozważny, zdecydowany, stanowczy i sprawiedliwy.


Piryt pobudzi Twoją wolę walki i upór, by dążyć do wyznaczonego sobie celu. Pomoże Ci wytrwale pracować, odnieść sukces i lśnić w swym zwycięstwie. Tak więc, jeśli masz kompleksy i nie wierzysz w siebie oraz swoje możliwości/zdolności, Piryt jest dla Ciebie!

Przede wszystkim pomaga osobą zaczynającym nową inwestycję, np. otworzenie działalności gospodarczej, podniesienie podupadającej firmy na wyższe wyżyny, satysfakcjonujący handel... podnosi umiejętności negocjacyjne oraz komunikatywne, pomoże odszukać oraz zaprezentować korzyści, a także wykorzystać je.

Z nim znów się zapalisz, nawet jeśli sądzisz, że już całkiem się wypaliłeś. nowe plany, nowe projekty i przedsięwzięcia staną się przyjemnością. Uśmiech
Jako, że Piryt jest także kamieniem, który bardzo wspiera artystów oraz zdolności artystyczne, to twórczości, pomysłów, oraz weny Ci z pewnością nie zabraknie. Uśmiech

Ten kamień ułatwia logiczne acz otwarte myślenie, nie pozwala zagubić rozsądku ani rozwagi, wspomoże szybką i poprawną analizę sytuacji oraz szybką i satysfakcjonującą reakcję na losowe zdarzenia.
Piryt zwiększa pamięć i koncentracje, rozwija nasze horyzonty myślowe i pomaga szybko wyjść z trudnej sytuacji.

Pomoże Ci również zarządzać finansami oraz mnożyć je. To wkońcu kamień Słońca! A więc także kamień sukcesu, ambicji i bogactwa. Sprzyja więc także, przyciąganiu pieniędzy i gromadzenia materialnych dóbr!


Piryt również jest silnym kamieniem ochronnym, swojego właściciela ochroni od błędnych decyzji, wypalenia się oraz strachu przed rozpoczęciem nowej drogi życiowej, ale także i przede wszystkim ochroni od wszelkich negatywnych energii. Rozproszy je niczym Słońce noc. Uśmiech
Bo Piryt jest właśnie takim małym słoneczkiem.
Ochroni przed oszustwem, kradzieżą, niebezpieczeństwem (zarówno duchowym jak i tym przyziemnym). W miejscu w którym leży, doda ożywienia i witalności, podniesie również wibracje.

Słońce jest także także gorące! Więc, właściciel Pirytu nie będzie mógł również narzekać na chłód swojej sypialni. Piryt zwiększa seksapil, potencję i atrakcyjność tego kto go nosi. Obdarzy go również otwartością, elokwencją, zwalającym z nóg magnetyzmem oraz olśniewają charyzmą! :D


[Obrazek: piryt-zrost-krysztalow-tp_8906206501719800156f.jpg]


Ponad to ten minerał jest także kamieniem równowagi, zrównoważy energię ying i yang, a więc pierwiastek żeński i męski, mimo iż sam bardziej emanuje męską energię, oraz także zrównoważy lewą półkulę umysłu odpowiadającą za intuicje i zdolności parapsychiczne z prawą, która odpowiada rozsądkowi i wszystkiemu temu co materialne.

Nie należy zapominać, że to także kamień związany z żywiołem ziemi, a więc także pomocny właśnie w ugruntowaniu i wyważaniu.
Dlatego warto położyć go na 10 min w miejscu Trzeciego Oka, a później na kolejne 10 min w miejscu Czakry Podstawy, by się ugruntować, ustabilizować i równoważyć naszą energię duchową.
Świetnym pomysłem jest także medytacja z Pirytem! Ma bardzo korzystny wpływ na aurę oraz układ nerwowy.


Piryt jako, że najbardziej oddziałuje na czakrę splotu słonecznego, poleca się, aby noszono go w kieszeni - czyli jak najbliżej właśnie tej słonecznej czakry.

Warto także wsiąść pod uwagę, by nie nosić Pirytu dłużej niż 3 dni, inaczej może się okazać, że zamiast pomagać zacznie szkodzić. Przeenergetyzowanie tym kamieniem może sprawić, że zaczniesz być marudny, agresywny, dominujący, nieznośny, niemiły, zbyt wymagający i krytyczny wobec innych oraz zbyt pewny siebie, a co za tym idzie skłonny do ryzyka i podejmowania niebezpieczeństw.


W zdrowiu fizycznym Piryt jest pomocny w leczeniu defektów DNA,
Obniża gorączkę, leczy chorobę płuc i zapalenie oskrzeli oraz wszelkie stany zapalne. Wspiera układ odpornościowy, pokarmowy, kostny i nerwowy, bardzo dobrze obniża cholesterol we krwi, wspiera w walce z cukrzycą oraz żylakami, poprawia pracę wątroby, woreczka żółciowego, pracę krążenia. Niweluje wszelkie choroby oczu.
Kobietom pomaga zajść w ciąże, jest także pomocny podczas podczas miesiączki, neutralizuje skurcze zarówno podczas porodu jak i podczas menstruacji. Natomiast mężczyźni mogą liczyć na wzrost potencji.


W zdrowiu emocjonalnym/psychicznym Piryt pomoże w walce z niską samooceną, problemami z nieśmiałością, brakiem asertywności, brakiem pewności siebie, oziębłością, a także flustracją czy niecierpliwością. Osoby cierpiące na rozchwianie emocjonalnie, stany lękowe lub depresję, mogą znaleźć ulgę w tym kamieniu - jednak dla niektórych może być zbyt silny i mogą potrzebować delikatnego i subtelnego kamienia jak np. Kwarcu Różowego (zdecydowanie polecam).

Oprócz tego bardzo jest pomocny w podniesieniu koncentracji i skupienia.
Bardzo dobrze wpływa na pamięć i umysł - uspokajając go, obdarzając umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji i dokonywania spontanicznych, acz skutecznych analiz. Z tego względu również świetnie sobie poradzi z migreną i wszelkimi innymi bólami głowy.
Piryt jest często polecany studentom i ogólnie osobą uczącym się, jak i tym, którzy mają właśnie zdawać prawo jazdy lub inne tego typu podobne kursy gdzie trzeba wykorzystywać pamięć.

Jak już wspominałam Piryt chroni swojego właściciela przed wszelkimi negatywnymi energiami, więc również wszelkie umysłowe blokady - dlatego zapewni spokojny sen, uwolni od bezsenności i koszmarów, również rozwiąże problemy z chrapaniem. W tym celu należy spać z Pirytem w jednym łóżku. :D Albo przynajmniej położyć na stoliku obok łóżka.

Jednak należy go unikać przy chorobach nowotworowych.

[Obrazek: Piryt.jpg]


Piryt bardzo źle znosi wilgoć, więc pod wpływem wody ulegnie wietrzeniu i dojdzie do korozji... niestety jest to metal, który bardzo łatwo zniszczyć ze względu na to, że jest bardzo wrażliwy na temperaturę. Ciało człowieka jest zbudowane z około 80% wody, którą Piryt jak wspomniałam źle znosi... dlatego trzeba się z nim obchodzić bardzo ostrożnie. Należy trzymać go w suchym miejscu.

Jeśli chodzi o metody oczyszczenia to oczywiście... na pewno nie jest to minerał, który powinno się oczyszczać za pomocą soli i z oczywistych względów - za pomocą wody.
Piryt należy oczyszczać przede wszystkim energią Ziemi i Ognia.

Oczyścić go można:
- zakopując go na 24h w ziemi
- podłożyć go w kręgu zapalonych podgrzewaczy. Należy tylko pamiętać, aby były one oddalone w znacznym stopniu od Pirytu, pamiętajmy, że jest także wrażliwy na ogień... i że wytwarza ten swój gaz łzawiący.
- układając go na mineralnych szczotkach
- układając go w kręgu małych Kryształów Górskich (oczyszczonych i naładowanych)
- medytacją i wizualizacją
- kadzidełkami. Jest to gorsza metoda i bardziej nadaje się jako dodatkowa, najlepszym wyborem moim zdaniem jest Biała Szałwia.


Ładuje się go natomiast promieniami słońca, jeśli go nie ma to kładziemy go w bezpieczniej odległości od płomieni (np. kominek czy świeczka).

Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
26-06-2017, 13:59
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB