Czarostwo z innej perspektywy
Autor Wiadomość
Cyjanek987 Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 107
Dołączył: May 2016
Reputacja: 17
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Czarostwo z innej perspektywy
Czarostwo

Czarostwo jest wykorzystaniem fizycznych materiałów oraz niezbyt skomplikowanych metod, aby wywołać konkretne skutki. Czarostwo, podobnie jak magia ceremonialna, ma jeden plus na swoją korzyść - nie musisz wiedzieć jak działa by osiągnąć efekty. Na co dzień wszyscy korzystamy z telefonów, ale założę się, że większość Czytelników nie ma bladego pojęcia jak one działają i jaka jest ich szczegółowa budowa. Nie mówię oczywiście, że nie powinno się dociekać jak działają czarostwo i ceremonialna, wręcz przeciwnie, gorąco do tego zachęcam.

Należy tutaj omówić główne zasady działania czarostwa (do którego, z racji mojej definicji, dołączam również magię naturalną). Przede wszystkim bardzo ważnym elementem jest korzystanie z żywiołów, czyli elementów w działaniu. Winno się tutaj zauważyć, że każdy żywioł (z racji tego, że każdy z elementów zawiera energię życia i śmierci) może być konstruktywny lub destruktywny. Żywioł ognia wiąże się z impulsywnością, namiętnością, pasją, złością, szybkością, zapalczywością, entuzjazmem, wojnami, dumą, sferą idei. Żywioł powietrza wiąże się ze sferą myśli, nauką, intelektem, psychiką, komunikacją, podróżami, pisaniem, uzależnieniami, ulotnością, przemijalnością, niezdecydowaniem. Żywioł wody wiąże się ze strefą mentalną, miłością, rozpaczą, depresją, związkami, leczeniem, pięknem, medycyną, emocjami i ufnością. Żywioł ziemi wiąże się z materialnością, oschłością, pieniędzmi, domem, jedzeniem, płodnością i pracą. W przypadku jeśli chce się pozbyć złej cechy, co wiąże się z konkretnym żywiołem, należy użyć jej przeciwieństwa.

Osoby parające się magią naturalną często proszą drzewa, by użyczyły im swych liści, kwiatów, owoców, czy też gałęzi do magii. Nie jest do głupie, jest to wręcz właściwe. Rośliny mają ciała mentalne, mają także emocje. Ukazali to już naukowcy, którzy pokazali, iż w uczuciu zagrożenia wytwarzają one impulsy elektryczne, które mają pełnić podobne funkcje jak w układzie nerwowym. Tak więc wyrywając roślinę lub jej części bez pytania, narażamy się na to, że energia będzie zawierać domieszki innej, związanej ze strachem, bólem, czy gniewem.

Jaki jest jednak w ogóle sens stosowania roślin w magii (poza oczywistym, gdy po spożyciu na nas wpływają)? Są one dwa. Pierwszy z nich wiąże się z ich sygnaturą energetyczną. Niektóre rośliny mają charakterystyczne sygnatury, które wiążą się z konkretnymi zagadnieniami, stanami, czy też myślami, np. miłością, lenistwem, czy nawet pieniędzmi. W ten sposób uaktywniamy resztę energii pod sygnaturę danej rośliny, dzięki czemu możemy uzyskać lepszy efekt.

Drugi wiąże się bezpośrednio z substancjami czynnymi w roślinach. Pewnie nasuwa się tutaj pytanie, jak można użyć substancji czynnej na odległość, lecz nie jest to STRASZNIE skomplikowane. Jak wiemy każda substancja i rzecz ma swój astralny odpowiednik, a za tym idzie specyficzność struktury energetycznej. Podczas działania magicznego jest ona wykorzystywana, powielana i wysyłana do ciała astralnego , gdzie sprawy się trochę komplikują. Musimy wprowadzić tutaj podział na dwie grupy: substancje czynne aktywne i substancje czynne pasywne. Substancje czynne pasywne to takie, które są rejestrowane przez receptory. W ich wypadku sprawa jest prosta; jak wiemy wszystko w naszym ciele ma swój odpowiednik astralny. Nie musi on go przypominać kształtem, choć mniej więcej będą zgadzały się ich położenia, ważne, że on jest. Energia przez nas wysyłana wpływa więc na niego, dzięki czemu wprawia go w dezorientacje, tym samym receptor zachowuje się jakby odebrał bodziec od substancji. Następnie sygnał trafia do mózgu, itd. Substancje czynne aktywne to takie, które nie są odbierane przez receptory lecz bezpośrednio reagują z naszym organizmem na zasadzie chemicznej. Posłużę się tutaj przykładem chirudyny, substancji wydzielanej przez pijawki, w celu zapobiegnięcia krzepnięciu krwi. Tak jak w pierwszym sygnatura substancji jest przechwytywana, rozprowadzana na resztę energii, która zostaje wysłana do odbiorcy. I tu mamy dwie możliwości. Pierwsza - do której dąży najpierw organizm, to synteza takich substancji, aby w wyniku ich reakcji powstała nasza substancja czynna. Jeśli jest to niemożliwe organizm pobudza odpowiednie narządy, które wytwarzają substancję zastępczą o podobnym działaniu; w naszym przypadku to będzie heparyna wytwarzana przez komórki tuczne wątroby, płuc, ściany naczyń krwionośnych oraz tkankę łączną. W czarostwie wykorzystuje się często, np. włos odbiorcy, lecz to chyba jasne; odczytywana jest wtedy sygnatura energetyczna odbiorcy, dzięki czemu nie ma wątpliwości do kogo wysyłamy energię.
"Jeśli chcesz upiec szarlotkę, najpierw musisz stworzyć wszechświat" Carl Sagan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2017, 21:05 {2} przez Cyjanek987.)
11-11-2017, 21:05
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #2
RE: Czarostwo z innej perspektywy
(11-11-2017, 21:05)Cyjanek987 napisał(a): Osoby parające się magią naturalną często proszą drzewa, by użyczyły im swych liści, kwiatów, owoców, czy też gałęzi do magii. Nie jest do głupie, jest to wręcz właściwe. Rośliny mają ciała mentalne, mają także emocje. Ukazali to już naukowcy, którzy pokazali, iż w uczuciu zagrożenia wytwarzają one impulsy elektryczne, które mają pełnić podobne funkcje jak w układzie nerwowym. Tak więc wyrywając roślinę lub jej części bez pytania, narażamy się na to, że energia będzie zawierać domieszki innej, związanej ze strachem, bólem, czy gniewem.

Rany... nie wierze!
Ktoś zajmujący się Magią Ceremonialną... napisał coś tak wspaniałego o naszej praktyce Magii Naturalnej. <3

Niestety większość Magów to wyśmiewa i bagatelizuje.
Takie bufony aroganckie. Nie bierzcie z nich przykładu!

Cyjanek, sama bym tego lepiej nie napisała. Uśmiech
Rośliny żyją i mają niezwykłą duchowość oraz żyją wieki... to element nieśmiertelnej ziemi. Warto o tym pamiętać.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
11-11-2017, 21:12
Znajdź Posty Reply
Cyjanek987 Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 107
Dołączył: May 2016
Reputacja: 17
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Czarostwo z innej perspektywy
Param się każdym systemem po trochu, więc żadnego nie lekceważę, tym bardziej ogólnie czarostwo, bo jest często szybkie, przyjemne i skuteczne. Nie należy bagatelizować i wyśmiewać NICZEGO, tym bardziej, jeśli działa.
"Jeśli chcesz upiec szarlotkę, najpierw musisz stworzyć wszechświat" Carl Sagan
11-11-2017, 21:21
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB