Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektrokineza - Podstawy
Autor Wiadomość
Goutek Offline
Leniwiec Forumowy

Liczba postów: 105
Reputacja: 4
Podziękowania: 65
Podziękowano 35 razy w 22 postach
RE: Elektrokineza - Podstawy
Weź pod uwagę Cyjanku to, że nie krytykuje tutaj samej energetyki, co więcej napisałem, że możemy nią osiągnąć różne efekty. Krytykuję strzelanie fizyczną materią z rąk, jak to mi ładnie wczoraj Nikodem opisał (mam nadzieję, że mnie nie okrzyczy za to, że to przytaczam) można strzelać kulami ognia, tworzyć kopulaste bariery z żywiołów ale to wszystko to energie SUBTELNE, coś działającego ale NIENAMACALNEGO.

Gdyby dało się zobaczyć efekty tego to nagroda Randiego zostałaby już dawno przekazana.
Kto chce poruszyć świat, niech najpierw poruszy siebie.
11-28-2017, 10:08
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,028
Reputacja: 85
Podziękowania: 908
Podziękowano 1252 razy w 612 postach
Ehem... energią jest również prąd.
Wogóle to wszystko jest energią.

Jeśli swoją energię naładuje np. energią ognia... będę mieć kulę energii o właściwościach ognia - i stąd się właśnie wziął pomysł fantasy na strzelanie kulami ognia.

Tak czy siak! Jak to nie jest namacalne jak jest?! o_O
Ja swoją energię mogę macać bez ustanku! :D
Czuję ją kiedy tylko zechcę!

A materializacja i przydatność to już zupełnie inna kwestia.
Ale jest!
Ja na szybko mogę ogrzać np. swojego chłopaka robiąc psi balla z naładowaniem energii ognia... i jest cieplej? A no jest. Oczywiście to taki sposób na szybko i mało efektywny, ale czasem lepiej tak niż wcale - nie zawsze mamy możliwość do innych praktyk.

Psi ball naładowany energią wody? Chłodzi, uspokaja.
Ziemi? Uziemia...

A co do samej materializacji energii... trzeba bardzo dużo energii, żeby się ona zagęściła i zmaterializowała.
To tak samo jak smog... nie widzimy go, ale jak go duuuużo to mamy takie szarawe powietrze... powietrze, którego też nie widać, a jest.

Do widzenia energii, ogólnie trzeba mieć rozwinięte Trzecie Oko.
Nie ma co się czarować.

A jako ciekawostkę opowiem, że...
Spotkałam się też z takim przypadkiem, że nie mówiąc nic koleżance kazałam jej zrobić pewne czynności, oczywiście był to psi ball i kazałam jej mówić jak coś poczuje i wg. co czuje...
Dziewczyna była zdziwiona na maxa i pytała co jest, ogólnie rzecz biorąc dziwne było jedno: cała ręka ją po tym CHOLERNIE bolała, a odczucia związane z tym co ma między rękami określała właśnie ''jakby prąd przeze mnie przechodził, kula prądu''.
... potem to narastało i zaczęła płakać, a jak ją dotknęłam to mnie kopnęła prądem! xD
Myślę, że trochę przesadzała z tym bólem, jednak nie wątpliwie coś ją bolało w tej ręce było to widać.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-28-2017, 12:53 {2} przez Olimpia.)
11-28-2017, 12:50
Goutek Offline
Leniwiec Forumowy

Jednak porównanie energii (magicznej oczywiście) do smogu nie jest dobre. Zresztą podobnie ma się sytuacja z energią taką ja np. prąd, o którym wspomniałaś. Są to jednak fizycznie "energie" i nie powinno się ich porównywać do tych "energii" magicznych.
11-28-2017, 13:04
Olimpia Niedostępny
...

To są jakieś energie magiczne?
...
No są... np. woda, czy ogień, powietrze... wykorzystuje się w magii... też energię człowieka, np. włosy albo sperma, która jest naturalnym nośnikiem energii.
Wszystko się wykorzystuje w magii... Księżyc i Słońce i nawet dni tygodnia, świece...
Wszystko na tym świecie jest powiązane.

I wiele z tych rzeczy co widzimy... też nie są w pełni materialne, np. właśnie powietrze, czy woda której nie możesz wziąć do ręki, lub ogień, który ma bardziej formę (moim zdaniem) mentalną...
Z szafki co stoi obok można by zrobić zajebisty pentakl... a kamienie? O to dopiero możliwości... Liść? Świetnie! Będzie nośnikiem mojej energii, mojej intencji. Jabłko? O kurczę... żebyś Ty widział, ile ja zrobiłam z JEDNYM jabłkiem!
Energia to energia - a jak ją wykorzystać to już sprawa Twojej kreatywności i elastycznego, otwartego umysłu.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-28-2017, 13:12 {2} przez Olimpia.)
11-28-2017, 13:10
Goutek Offline
Leniwiec Forumowy

Twoja energia z księżyca to rzeczywiście energia magiczna, ale jest to jego energia MAGICZNA, nie możesz ściągnąć siłą woli fizycznych kawałków księżyca do siebie. Każdy przedmiot ma swoją energię, ale ta energia to jego... Nazwijmy to duchowym odbiciem, sama fizyczna struktura kamienia do niczego Ci się nie przyda, chyba, że do ozdoby.
11-28-2017, 13:28
Olimpia Niedostępny
...

Księżyc jest fizyczny, Księżyc jest planetą! Uśmiech
I tak, ma w sobie energię ZDOLNĄ DO WYKONYWANIA OPERACJI MAGICZNYCH, jak... wszystko.
Nawet Twoje łóżko na, którym śpisz... jest wykonane z drzewa, a może z Jarzębiny ze szczególnymi zdolnościami ochronnymi?
...

Kamień oczywiście, że się przyda, bez względu na fizyczną strukturę, jest nośnikiem i jest naturalnym elementem ziemi, zwłaszcza jeśli mówimy o kamieniach szlachetnych/pół szlachetnych. Swoją drogą, to w kamieniach, też bardzo często mieszkają np. dewy.

Mgłę czy burzę można wykorzystać to magii... wszystko można.
Zależy od kreatywności i otwartości umysłu.

Każda energia, którą chcemy wykorzystać do magii... staje się energią magiczną. Naszym narzędziem pracy.
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-28-2017, 14:27 {2} przez Olimpia.)
11-28-2017, 14:25
Cyjanek987 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 126
Reputacja: 17
Podziękowania: 152
Podziękowano 142 razy w 64 postach
Mówisz to (przynajmniej tak mi się wydaje) z kompletnym realizmem i separatyzmem energii subtelnych od gęstych. Sęk w tym, że jeśli jest więcej niż dwa oblicza skrajne (a w materii jest oczywiście więcej, co obiektywnie twierdzi nawet nauka) , muszą istnieć odcienie pośrednie będące przejściem z subtelnego na gęste. Jest to tym bardziej racjonalne jeśli uznajemy, że materia subtelna jest w stanie oddziaływać na gęstą, a tak musi twierdzić każdy, kto widzi w świadomości i umyśle coś więcej niż wytwór mózgu, bo skoro umysł jest w stanie oddziaływać na ciało poprzez narzędzie, jakim jest mózg, to subtelne musi móc oddziaływać na gęste.

Jak to mówią dwa prawa hermetyczne: "Jako na górze, tak i na dole, jako na dole, tak i na górze" i „Wszystko jest podwójne; wszystko ma swoje bieguny; wszystko tworzy parę ze swoim przeciwieństwem; podobne i niepodobne są tym samym; przeciwieństwa są identyczne w swojej naturze, lecz różne w stopniu; skrajności się spotykają; wszystkie prawdy są jedynie półprawdami; wszystkie paradoksy da się pogodzić” co znaczy, że zarówno materia subtelna jak i gęsta mają tę samą naturę, różnią się jedynie stopniem. Różnicą jest tak naprawdę stopień zagęszczenia i struktura. Osobiście wielokrotnie widziałem wpływ magii na elektryczność i na odwrót; przykładowo zawsze podczas praktyki z Lilith (jeśli światło jest zapalone podczas rytu, z czego staram się rezygnować właśnie z racji negatywnego wpływu elektromagnetyzmu na praktykę) przepala się żarówka. Nie, nie jest to uwarunkowane instalacją elektryczną, bo dzieje się to niezależnie w którym pomieszczeniu (a nasza instalacja elektryczna ma się dobrze, bo mówił elektryk), a raz ze znajomą próbowaliśmy u niej w domu i tak samo. Co do samej namacalności i materialności magii; kiedyś z ciekawości ze znajomą (zupełnie oderwaną od magii i nie wykazującej zbytnio zdolności o tej naurze) uznaliśmy, że fajnie byłoby pokazać jej ewokację Thota. Z racji, że nie chciałem składać ofiar, aby ułatwić materializację (w którą szczerze wtedy wątpiłem) wykorzystam trochę kadzidła korespondującego z sefirą Hod.

Wszystko super i fajnie gdyby nie jeden fakt - w pokoju było otwarte okno, nie był zbytnio zakadzony (powietrze w pokoju było przejrzyste), ale na środku pokoju w trójkącie zebrała się jakaś forma z dymu kadzidła. Z racji tego, że myślałem, że to tylko moje przywidzenia poprosiłem Kornelię żeby powiedziała czy też widzi formę z dymu i żeby ją opisała. Trochę zszokowana, ale powiedziała, że widzi i przypomina jej ona mężczyznę z głową ptaka z długim wąskim dziobem. Potem dalej już z niczym takim nie eksperymentowałem - nie miałem po prostu na to czasu. Zastanawiam się nad tym w swoim czasie, ale póki co mam inne rzeczy na głowie. Przykładów co do elektryczności jest więcej, ale uważam, że nie jest konieczne przytaczania ich wszystkich. Przez parę tysięcy lat naszej cywilizacji nie wynaleziono maszyny parowej, a tym bardziej telewizora - stało się to dlatego, że postęp przyspiesza w sposób geometryczny, więc każdy rok będzie przynosił nam raczej coraz więcej. Mam szczerą nadzieję, że tak jak kiedyś matematyka i fizyka, tak w swoim czasie dziesiejsza magia przestanie być uznawana za coś oderwanego od rzeczywistości i zaklasyfikujemy magię w poczet nauki. Koncepcji materializacyjnych nie musimy się dopatrywać niewiadomo jak daleko w stecz; Dion Fortune (której wkład w dzisiejszą magię jest dosyć duży) twierdziła, że możliwa jest materializacja bytu i pokrótce o tym wspomniała i przychylam się do jej zdania. Może jestem w błędzie, nie wykluczam tego. W takim wypadku sam się z niego w końcu wyprowadzę.
"Jeśli chcesz upiec szarlotkę, najpierw musisz stworzyć wszechświat" Carl Sagan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-28-2017, 15:02 {2} przez Olimpia.)
11-28-2017, 14:51
 Podziękowali: Olimpia
Goutek Offline
Leniwiec Forumowy

No każda z tych energii sie nadaje, ale nie są to energie fizyczne. Nie mają one... własnej struktury, dlatego wypełniają fizyczne obiekty.
11-28-2017, 14:52
Olimpia Niedostępny
...

Nie ma znaczenia, energia to energia - a jej materializacja to zupełnie co innego.
Jest wiele rzeczy, które są i są udowodnione i powszechnie każdy wie, że to jest - tylko, że tego nie widać.
Powietrze też nie ma struktury fizycznej.

Nie zapominaj też, że wraz z postępem technologii coraz więcej odkryto... i dalej jest to odkrywane.
Nie powinno się też nie wiadomo jak trzymać kurczowo praw fizyki, bo wiemy, że wiele z nich nie jednokrotnie jakieś nowe odkrycie obaliło.
Nawet mój nauczyciel od fizyki tak uważa.
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-28-2017, 15:01 {2} przez Olimpia.)
11-28-2017, 15:00
Cyjanek987 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 126
Reputacja: 17
Podziękowania: 152
Podziękowano 142 razy w 64 postach
Owszem, nie mają - dlatego nie są tak namacalne jak normalna materia. Nie znaczy to jednak, że nie mogą jej zyskać - taka strukturyzacja sprawia, że dana energia staje się mniej subtelna. Wszystko ma swój odpowiednik astralny z prostej przyczyny - cząsteczki materii gęstej też są z energii astralnej. To, że tymi zagęszczeniami trudniej jest manipulować wynika jednak z innych rzeczy.

Oli - prawa fizyki niekoniecznie są obalane, z tego co się orientuję, bo tak naprawdę poznawane są po prostu prawa wyższa, tak jak w hermetyzmie - prawa niższe można "oszukiwać" wyższymi, bo te pierwsze podlegają tym drugim. Na tej zasadzie prawa mechaniki klasycznej odnoszą się jedynie do fizyki na poziomie makro, zaś dynamika kwantowa - zarówno mikro jak i makro. Jednak zjawiska kwantowe na poziomie makro trudniej zaobserwować - nie znaczy to jednak, że one nie zachodzą.
"Jeśli chcesz upiec szarlotkę, najpierw musisz stworzyć wszechświat" Carl Sagan
11-28-2017, 16:46
 Podziękowali: Goutek , Olimpia

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB