Żona Jezusa - ujawnione fakty
Autor Wiadomość
~Amber
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #11
RE: Żona Jezusa - ujawnione fakty
Ksiądz - zakonnica, Uśmiech a w Tarocie mamy Kapłan - Kapłanka (również jako osoby zajmujące się Magią). Irbis Uśmiech sugerujesz, że jako "Kapłanka" mogłabym dorównać "Kapłanowi"? Uśmiech)) No ale chyba nie we wszystkim... co? hihihi Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2012, 20:18 {2} przez Ase.)
03-11-2012, 20:17
Reply
Irbis Niedostępny
Wtajemniczony

Liczba postów: 350
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 10
Podziękowania: 31
Podziękowano 54 razy w 16 postach
Post: #12
RE: Żona Jezusa - ujawnione fakty
Hah jak już mówicie o obrazach gdzie są zakodowane wiadomości to można by założyć taki temat poświęcony dyskusji o obrazach. Język Na przykład Michał Anioł to również był geniusz... sam obraz stworzenie Adama zawiera wiele ukrytych przekazów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2012, 21:20 {2} przez Ase.)
03-11-2012, 21:18
Znajdź Posty Reply
Kamis Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 237
Dołączył: May 2015
Reputacja: 9
Podziękowania: 204
Podziękowano 153 razy w 86 postach
Post: #13
RE: Żona Jezusa - ujawnione fakty
(03-11-2012, 17:49)Olimpia napisał(a): Obraz Jana Matejki przedstawiającą Ostatnią Wieczerzę wg. nie pokazuje tylko tego, że Maria Magdalena była bliska Jezusowi, pokazuje też całkiem spory brzuszek. xD

PS: Mogłam pomylić malarza jak coś. xD Ale wątpię.

Obraz ,,Ostatnia Wieczerza,, gdzie obok Jezusa siedzi Maria Magdalena namalował Leonardo Da Vinci. Obraz skrywa kilka tajemnic i ukrytych kodów - po nałożeniu na niego jego lustrzanego odbicia pojawiają się dwie dodatkowe postaci. Jedna przypomina rycerza zakonu Templariuszy, niektórzy jednak twierdzą, że to postać samego Leonarda, na co wskazuje podobieństwo. Druga postać zdaje się na ręku trzymać dziecko. Przed Jezusem natomiast wyrasta kielich, którego normalnie nie widać. Po prawicy Chrystusa zasiada Maria Magdalena. Kiedy przyjrzymy się uważnie, jej postać i postać Jezusa tworzą literę V, która uważana jest za symbol kobiecości.

Po ,,wycięciu,, postaci Marii Magdaleny i "wklejenie" ją po lewej stronie Jezusa, wydają się idealnie pasować do siebie

[Obrazek: 75679258594335885844.jpg]
[Obrazek: 34222522889899045382.png]
[Obrazek: 99247013863568004887.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2016, 17:55 {2} przez Kamis.)
15-03-2016, 17:43
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Sea , Szczęściarz
Chemognoza Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 58
Dołączył: May 2015
Reputacja: 6
Podziękowania: 35
Podziękowano 60 razy w 26 postach
Post: #14
RE: Żona Jezusa - ujawnione fakty
Dobra, a jakie to ma znaczenie czy Jezus miał żonę, czy nie - tak z ezoterycznego punktu widzenia? Sławetne Trzy Maryje to nic innego jak chrześcijańska interpretacja popularnego wśród ludów starożytnych mitu trójbogini - córa, maciora & babuleńka. O historycznych wydarzeniach w czasach Jezusa nie wiemy prawie nic, a watykańska ideologia powstała [podobno] w oparciu o zapiski jakiegoś psychopaty, który ani Jezusa ani apostołów nie widział nawet na oczy.

Voodoo to dobry przykład na to jak powstają religie: ich bogowie są syntezą bóstw chrześcijańskich, afrykańskich, amerykańskich i bajek obecnych wśród niewolników (coś w stylu: "bajka o złym hrabiu lakua - tak LaCroix to bóstwo w Voodoo - co rozdziewiczał wszystkie lasencje w wiosce, więc murzyni się zebrali i go wy... na śmierć, po czym LC umarł, stał się złym duchem, który teraz nawiedza w snach nastoletnie napalone dziewczęta i przesyła im świńskie sny" - tak na poważnie LaCroix bardziej realizuje kwestie zemsty/zazdrości) a magiczne rytuały w VooDoo to zlepek plemiennej magii i obrządków chrześcijańskich.

Z perspektywy przeciętnej babci Krysi, która wypłaca pół swojej pensji na dzieła toruńskiej rozgłośni - taka synteza to abstrakcja i niedorzeczność na poziomie wręcz niepojętym. Ale - to działa.

Może DaVinci po prostu wyznawał religię, w której Maria Magdalena była żoną Jezusa tylko nie mógł się z tym oficjalnie obnosić? Ale przecież i tak obie te religie są od historii zupełnie oderwane i w niczym im to nie przeszkadza - także ich koegzystencja nie jest nierealna.

W czasach wczesnochrześcijańskich powstawało mnóstwo bajek, tzw. mitów gnostycznych. A słyszeliście o takiej "partnerce" Jezusa jak Sofia (vide "Pani Lewej Ręki", "Antyabsolut", "Pani Księżyca", utożsamiana z bóstwami takimi jak Selene, Isis, czy Afrodyta - lol, Void miałby co wypisywać). W większości systemów gnostycznych Sofia była syzygium Jezusa (a ten był utożsamiany ze słońcem, był Panem Prawej Ręki, etc.) - i wraz z Jezusem tworzyli parę - najmłodszą emanację proto-boga (Bythosa/Absolutu). Przy czym Sofia była dość problematyczna i robiła złe rzeczy, za które cierpiała. I w niektórych mitach Sofia była żeńską emanacją boga i była znacznie wyżej w hierarchii (a przez jej grzech powstał świat), a w niektórych była jego partnerką, ale też na różnych zasadach. Bo widzicie, w wiekach ciemnych powstało mnóstwo bajek, które później na nowo odkrywano, a chrześcijaństwo również bardzo ewoluowało, zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz podczas asymilacji innych religii.

Powyżej wspominałem także podobieństwach bóstw (np. Sofia=Afrodyta). Na takiej zasadzie powstał np. w późnym Egipcie kult Amona-Ra (Amon został identyfikowany z Ra), a następna synteza miała miejsce w czasach Alexandra Wielkiego - gdy Amon został "zsyntezowany" z Zeusem. Maryje, Sofie, Trójboginie to również takie syntezy bóstw, albo ich chrześcijańskie odpowiedniki wytworzone później.

Wczesne chrześcijaństwo stawiało też nie na dogmatyzm, ale na gnostycyzm, a więc osobiste odkrywanie wiary miast klepania różańców (różaniec akurat zapożyczono ze wschodu - mala). A teraz, mając do dyspozycji stos gnostycznych bajek spróbujmy wyciągnąć z tego chaosu jedną spójną bajkę, posługując się współczesnymi obrazami - Jezus, przystojny wegetarianin z brodą, w ramonesce i w rurkach, z dużej metropolii, spotyka miłość swojego życia - Sofię - która jest dziką dziewczyną z wioski, w podartym swetrze i z piórami we włosach. Jezus: "Łał, ale ona piękna i jakie ma wyczucie stylu, ten podarty sweter to jakby z kolekcji Westa, z nią chcę mieć każdą modową sejsę!" A Sofia: "Łał, jaki on męski, wytatuowany jak bandzior, zarośnięty jak drwal, niechaj będzie mym wilkiem!" Para wygląda razem jak z bajki, kochają się na zabój, jest ogień - ale - pojawia się problem - nie dogadują się. Jezus szanuje wolę drugiego człowieka, Sofia ma moralność 13-letniej satanistki, Sofia chodzi w tym, co znalazła w szafie po babci, a Jezus - ubiera się w modnych sklepach; Sofia lubi spędzać w lesie - a Jezus - na Nowym Świecie w hipsterskich klubach. Etc. Etc. Etc. Noo... to Sofia - jako, że z natury niecierpliwa - zrobiła mu psikusa - wymyślcie sobie jaki. Jezus się wkurwia i znajduje sobie Marię Magdalenę - która jest szara, potulna i wygodnie mu z nią. A Sofia ma przesrane. Bo bajka musi umoralniać. Koniec bajki.

https://www.facebook.com/brakironii/phot...=3&theater

Nie wszystkie duchowo-naukowe teorie są tak do końca kretyńskie. Synteza informacji ma sens.
A jeśli ktoś z Was chce wierzyć, że Jezus ma żonę, a księża pedofile/reptilianie/żydogejomasoni/cykliści-wegetarianie zataja to, aby utrzymać władzę nad światem, to... proszę bardzo - TO MA SENS.
Ja tam zostanę przy moim Jezusie od barbera i Sofii w glanach. TO TEŻ MA SENS.
15-03-2016, 21:20
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Plague Doctor , Bvizard
Kamis Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 237
Dołączył: May 2015
Reputacja: 9
Podziękowania: 204
Podziękowano 153 razy w 86 postach
Post: #15
RE: Żona Jezusa - ujawnione fakty
To tylko taka ciekawostka która ma ukryty sens i i daje do myślenia na temat Jezusa.
Trochę się mylisz bo wiemy o tych okresach bardzo dużo, a Ty jak widzę snujesz swoje teorie, gdybając... - ,,Może DaVinci po prostu wyznawał religię, w której Maria Magdalena była żoną Jezusa tylko nie mógł się z tym oficjalnie obnosić?,, - no wątpię żeby o to chodziło. Jedno jest pewne prawdziwej prawdy się nigdy nie dowiemy. Osoba Jezusa istniała nawet Islam przedstawia go jako proroka - pewnym jest fakt że był wyjątkową osobą dokonywał cudów (możliwe że przy pomocy bytów, może reiki... nie wiem), zdobył tylu wyznawców że dał początek religi - powstał kościół katolicki który aby utrzymać władzę i zdobywać więcej owiec musiał wyidealizować postać Jezusa jako Boga czyli ,,czystego,, bez wad, bez skazy...tworząc jego kult... gdyby ludzie np. dowiedzieli się, że Jezus miał żonę i potomstwo - to jego dzieci musiały by być boskie... - KK by nie przetrwałby do dziś gdyby ludzie znali prawdę. Dlatego kościół postarał się aby wszelkie info dotyczące prywatnego życia Jezusa zostały usunięte. Wszystkie teksty, źródła, podania, ewangelie które nie pasowały to kultu idealnego Chrystusa Zbawiciela Syna Bożego były niszczone i uznawane za herezję. Kościół się postarał ale nie wszystko przepadło bo z tego co kojarzę jest ewangelia według Judasza, według Maryi Magdaleny uznane oczywiście za Herezję i fałszywe - przez kościół. Ewangelie znanych apostołów też nie są kompletne - wybrano tylko to co się nadaje. Kościół nie zdążył też wybić wszystkich którzy wiedzieli prawdę, a była taka grupa osób... dlatego mamy jakieś strzępy informacji na ten temat. Niewątpliwie Leonardo chciał przekazać coś przez ten obraz i nie namalował go z nudów.

Koniec zdania kończymy kropką - Neaxx
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2016, 12:39 {2} przez Neaxx.)
15-03-2016, 23:14
Znajdź Posty Reply
Plague Doctor Offline
"najlepsza dziunia w klubie"

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 9
Podziękowania: 62
Podziękowano 121 razy w 62 postach
Post: #16
RE: Żona Jezusa - ujawnione fakty
LC, tym "Jezusem od barbera i Sofią w glanach" zrobiłeś mi wieczór. xD

A tak w ogóle... Czytał ktoś z Was może to, co w Księdze Urantii zostało napisane na temat Jezuska, Marii Magdaleny (lub Marii z Magdali, jak kto woli), jego następnej żony i całego tego cyrku? To dopiero jest kwintesencja mózgotrzepności. Polecam.
(Serio, tam jest o podróżach Jezuska, o ile dobrze pamiętam - po terenie Indii, ogólnie o jego żyćku i rodzince, oraz o zastępie harcer... znaczy, o apostołkach i ich roli).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2016, 23:04 {2} przez Neaxx.)
16-03-2016, 00:39
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Chemognoza


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB