Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostrzeżenie
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Ostrzeżenie
Jeżeli duchy natury zostaną potraktowane bez należnego im szacunku, jeśli ktoś będzie chciał nimi komenderować zamiast ich słuchać, duchy natury uciekną, zbuntują się lub zaatakują. Poniższa historia może posłużyć jako doskonała ilustracja niniejszego ostrzeżenia.

Pewna grupa magów udała się do lasu w celu odprawienia rytuału. Wybrali odpowiednie, pełne energii miejsce i rzucili magiczny krąg, który mieli poszerzyć na odległość kilkuset metrów w każdą stronę, tak aby obejmował on spory obszar lasu.

Przed rozpoczęciem rytuału cały las rozbrzmiewał rechotem żab i brzęczeniem owadów, jednak tylko kiedy prowadzący ceremonię oświadczył, że oto przejmuje władzę nad wszystkimi istotami obecnymi w obszarze kręgu, wszystkie odgłosy umilkły. Reakcję natury można było zinterpretować jako "Czyżby?". Co więcej, jednego z uczestników opętał zagniewany duch. Nie wiedzieć czemu, niedoszły mag zaczął nagle płakać i powtarzać: "Skrzywdziłeś moje dzieci, odtąd twoje nie zaznają spokoju!". Było to tym dziwniejsze, że uczestnik ten nie miał dzieci. Kiedy kapłanka wyszła z obszaru magicznego kręgu, zaatakował ją rój pszczół. Pszczoły osiadły także Księgę Czarów, tak że nie można było się do niej zbliżyć. Magowie powinni być ostrożni, kiedy zadzierają z duchami i próbują nimi komenderować, podczas gdy nie znają nawet ich prawdziwych imion.

Źródło: http://nefthis.bloog.pl/kat,177591,index.html
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
29-10-2012, 22:58
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: wojewok , Poisoned , Nightmare , Magician7 , Laura
~UtkaneZWyobrazen
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Ostrzeżenie
Natura lubi harmonię...
04-11-2012, 19:10
Reply
Eteryk Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 52
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Ta historia coś mi przypomina, ale nie wiem co dokładnie, ^^ ale tekst jasny i fajnie napisany. ^^
Ciałem mym Stal,
Duszą mą ogień,
Mą krwią jest Chaos

Zapomniany przez Śmierć,
Nie znający Życia,
Nieobecny dla Magii,

Powstrzymałem cierpienie, by kroczyć przed siebie.
Mimo to, Dusza nadal jest pusta.
Więc modlę się, D'Oscyrion
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2013, 20:01 {2} przez Olimpia.)
03-03-2013, 19:48
Znajdź Posty Reply
Marduk Offline
Użytkownik

Liczba postów: 20
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Każdy przytakuje nawet Ci co są początkującymi tak zrobią i powiedzą że racja, ale dopóki nie oberwie im się na własnej skórze to tego nie pojmą do końca. Większość wie, że każda istota zarówno duch natury czy demon zasługuje na szacunek, i tak powinno być zawsze bez takich akcji jak ta opisana przez Olimpię.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2013, 12:45 {2} przez Olimpia.)
26-05-2013, 12:22
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB