Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rytuał Egipski
Autor Wiadomość
thefaithinlove Offline
Użytkownik

Liczba postów: 13
Reputacja: 0
Podziękowania: 14
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Rytuał Egipski
Pozostaje oczekiwać na efekty. MaryJane dziękuję za rozjasnienie tematu.
02-14-2018, 09:14
Cyjanek987 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 122
Reputacja: 18
Podziękowania: 150
Podziękowano 141 razy w 63 postach
A tu się MaryJane nie zgodzę. Miałem sytuację, w której umysł "celu" był na tyle podatny i nie miał żadnych oporów na tyle, że cała sprawa zakończyła się w pięć dni. Z tej racji zauważyłem; znajomość psychologii i neurolingwistycznego programowania jest bardzo ważna. Korzystałem też wtedy z działań energetycznych po to, aby móc łatwiej kodować pewne rzeczy, a w tytule pracowałem z Dantalionem.
"Jeśli chcesz upiec szarlotkę, najpierw musisz stworzyć wszechświat" Carl Sagan
02-14-2018, 12:11
MaryJane Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 83
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 41 razy w 29 postach
Cyjanku są odstępstwa od reguły. U pewnej dziewczyny ryt zadziałał w 24 godziny po odprawieniu. Jednakże mówię z własnego doświadczenia, potrzebny jest dłuższy czas na rozpoczęcie działań wewnątrz celu. Wynika to tylko z psychiki celu, a sam wiesz, jak ludzki umysł i osobowość w obecnych czasach jest skrzywiona. Dlatego też czas jakiegokolwiek wpływu rytu na osobę czarowaną jest dłuższy.
02-14-2018, 16:12
 Podziękowali: thefaithinlove
Cyjanek987 Offline
Wtajemniczony

Tak, takie sytuacje są rzadsze, aczkolwiek myślę, że bardziej wynika to z odmienności samego działania niźli umysłu. Tak szybki efekt nie zdarzył się bynajmniej w jednym przypadku, lecz jest to kwestia samej metody; gdy czas był na tyle krótki, to podczas rytuału zawsze wpadałem w trans jednocześnie inwokując w siebie ewokowany byt i doświadczałem dhjany z "celem" w taki sposób, że każda myśl była zmianą w systemie mechanicznym danych czakr, przez co można dosłownie myślą leczyć czyjeś kompleksy, zmieniać czyjeś cechy czy wprawiać w konkretny stan. Jednak co wywnioskowałem z analizy okoliczności;
1) Taki rytuał musi być odprawiony w konkretnym czasie astrologicznym. Nie można tego zastąpić nawet dostosowaniem otoczenia z tej racji, że całość jest uwarunkowana 3-dniowym stanem energetycznym otoczenia.
2) "Cel" musi spać albo być pijany.
3) Mag musi przez pewien czas przestrzegać delikatnego postu, zaś inwokacja boga podczas rytuału musi być wystarczająco długotrwała.
Niekoniecznie więc musi być to odstępstwo od reguły, bo jest to rzecz do powtórzenia w konkretnych warunkach; sęk opiera się na tym, że dane działanie strasznie wyczerpuje umysł. Ja po takich działaniach przez co najmniej 3 dni nie byłem w stanie dokonywać projekcji astralnej, a nawet po prostu wyczuć mentalnie swojego ciała astralnego, co jest przecież banalne. Można więc uznać, że takie działanie wiąże się z obniżeniem poziomu tzw. "rozbudzonego entuzjazmu", o którym wspomina Crowley w Liber DCCCXI. Z tej właśnie racji nie praktykuje już tej techniki, choć pokazuje mi ona, że czas efektów zawsze można determinować zmieniając jedynie formę działania. Świetnym odwzorowaniem jest zjawisko drzewa mango; naturalnie aby z pestki mango mogło wyrosnąć drzewko potrzeba paru miesięcy, zaś niektórzy indyjscy mistycy są w stanie przyspieszyć ten proces do tego stopnia, że trwa on paręnaście minut. Jednak tak, PRZEWAŻNIE większość zwykłych działań miłosnych potrzebuje co najmniej paru tygodni.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-14-2018, 20:20 {2} przez Cyjanek987.)
02-14-2018, 20:19
MaryJane Offline
Wtajemniczony

Nie ze wszystkimi mogę zgodzić się, przy punkcie 1 nie zawsze stosuje się, czasami ryt trzeba odprawić mimo całkowicie odmiennego układu astrologicznego. Zmienia się częściowo ryt, dostosowuje i działa, bo ma działać. Do punktu 2 również mam zastrzeżenie. Człowiek pod wpływem alkoholu lub narkotyków jest w odmiennym stanie i wówczas działanie może zostać częściowo lub całkowicie zmienione i zaburzone. Testowałam sugestię mentalą na osobach pod wpływem alkoholu i wyniki były czasami bardzo zaskakujące. I najbardziej nie zgadzam się z punktem 3. Nigdy nie stosuje postu lub głodówki, zamiast skupić się na działaniu musiałabym ogarniać głód.
Jednak i ty, i ja również zapomnieliśmy o najważniejszym, a mianowicie o osobie zlecającej. Jej stan również wpływa na efekt i czas.
02-14-2018, 21:07
thefaithinlove Offline
Użytkownik

Jeżeli dobrze wnioskuje osoba zlecająca dla efektywniejszego osiągnięcia celu powinna oczyścić myśli, wykazać się cierpliwością?
Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.
02-14-2018, 21:24
MaryJane Offline
Wtajemniczony

Gdyby to było takie proste. Niestety to bardziej złożone. Każdy ma swoją metodę przygotowania.
02-14-2018, 21:30
Cyjanek987 Offline
Wtajemniczony

Te 3 punkty odnosiły się MaryJane jedynie do tej konkretnej metody, o której wspomniałem. Przy działaniach normalnych owszem, sprawa ma się inaczej.

Co do wskazań dla zlecającego; są tu dwie kwestie wskazane.
1) Pozytywne nastawienie, wiara i cierpliwość.
2) Nie myślenie wcale o tym, co chce otrzymać. Dlaczego? "Albowiem czysta Wola, wolna od żądzy rezultatu, jest w każdym względzie Doskonała". Praktyka pokazuje skuteczność tego zarówno jeśli chodzi o zlecających jak i o magów.
02-14-2018, 21:34
thefaithinlove Offline
Użytkownik

Wasza wiedza jest bardzo rozlegla. Pomocna, dająca nadzieję. Doceniam bardzo Wasze zaangażowanie.
Fakt, że magia może pomóc skutecznie daje mi ogromną nadzieję, że to co utracone na nowo może mieć miejsce, a wyciągnięte wnioski sprawia, że związek który został wskrzeszony lepszym, trwalszym.
Dziękuję za wszystkie informacje.
02-16-2018, 10:44
xxxxxx Offline
Neofita

Liczba postów: 7
Reputacja: 1
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Witam pozwolę się wtrącić Uśmiech

(02-14-2018, 20:19)Cyjanek987 napisał(a): 1) Taki rytuał musi być odprawiony w konkretnym czasie astrologicznym. Nie można tego zastąpić nawet dostosowaniem otoczenia z tej racji, że całość jest uwarunkowana 3-dniowym stanem energetycznym otoczenia.
2) "Cel" musi spać albo być pijany.
3) Mag musi przez pewien czas przestrzegać delikatnego postu, zaś inwokacja boga podczas rytuału musi być wystarczająco długotrwała.

1. Przecież czas astrologiczny ma tylko wzmacniać efekt, a nie jego zupełnie zablokować..

2. Jak myślimy dlaczego? Bo odnosi się do zupełnie innej świadomości, mowa tutaj o podświadomości, to ona często kieruje naszymi ruchami. Ale rytuał nie pozwoli celowi ślepo "zakochać się", to jedynie da odpowiedni fundament, ale potem trzeba odpowiednio znajdywać miejsca i czas, gdzie mamy się pokazać. Nigdy nie próbowałem tego seansu, bo dla mnie jest on bezcelowy.

3. Mówisz tutaj po prostu o cenie? Czy myślisz że dieta wzmacnia jakoś specjalnie rytuał?

(02-14-2018, 20:19)Cyjanek987 napisał(a): Co do wskazań dla zlecającego; są tu dwie kwestie wskazane.
1) Pozytywne nastawienie, wiara i cierpliwość.
2) Nie myślenie wcale o tym, co chce otrzymać. Dlaczego? "Albowiem czysta Wola, wolna od żądzy rezultatu, jest w każdym względzie Doskonała". Praktyka pokazuje skuteczność tego zarówno jeśli chodzi o zlecających jak i o magów.

2. Jak mam nie myśleć o tym? Właśnie mnie się wydaje odwrotnie przecież drgania muszą być cały czas powielane inaczej wygasną..

(02-16-2018, 10:44)thefaithinlove napisał(a): Wasza wiedza jest bardzo rozlegla. Pomocna, dająca nadzieję. Doceniam bardzo Wasze zaangażowanie.
Fakt, że magia może pomóc skutecznie daje mi ogromną nadzieję, że to co utracone na nowo może mieć miejsce, a wyciągnięte wnioski sprawia, że związek który został wskrzeszony lepszym, trwalszym.
Dziękuję za wszystkie informacje.

Zrobisz tylko sobie krzywdę.. Przemyśl czy warto.

Pozdrawiam
Księga Jeremiasza 48:10
Przeklęty ten, co wypełnia dzieło Pańskie niedbale!
Przeklęty ten, który swój miecz powstrzymuje od krwi!
02-17-2018, 19:07

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB