Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rytuał Egipski
Autor Wiadomość
MaryJane Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 93
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 41 razy w 29 postach
RE: Rytuał Egipski
XXXXXX nie mam nic do tego, że masz swoje inne zdanie. Każdy ma prawo do wyrażania konstruktywnej opinii.
Mogę Ci wszystko powiedzieć o zachowaniu osoby po rozstaniu i osoby poddanej działaniu uroku miłosnego. Przeżyłam to sama, wiem jak smakuje samotność, rozpacz, szukanie sposobu odzyskania ukochanego.
Wiem też co czuje osoba poddana działaniu magii miłosnej, widziałam jak bił się z myślami, walczył sam ze sobą, jaką ulgę poczuł gdy zaczęliśmy spotykać się, wspólne święta, jego oświadczyny, ślub. Nawet drugie nasze zaręczyny były inne, zrobione z miłości.
I niech mi nikt nie mówi, że odpowiem za to, że coś zostanie mi zabrane. Nic nie zostało zabrane, a bardzo dużo dane, dużo dobra i szczęścia.
Tyle ode mnie. Jeśli masz pytania napisz, postaram się odpowiedzieć.
02-18-2018, 17:57
 Podziękowali: thefaithinlove , JourneyWild , Cyjanek987
Cyjanek987 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 123
Reputacja: 18
Podziękowania: 151
Podziękowano 141 razy w 63 postach
Ojeju, trochę mnie nie było a ile mnie ominęło. Zaczynając; oczywiście, że warunki astrologiczne mają wspomagać. W przypadku jednak tego działania jest to wymóg konieczny. Nie ugotujesz jajka kładąc je po prostu na liściu. Tu wymóg astrologiczny jest niestety konieczny, bo mówię tu o KONKRETNEJ I SPECYFICZNEJ METODZIE, a nie o wszystkich. Co do pijaństwa czy snu; no brawo! Chyba nie muszę pisać oczywistości, że konkretne stany o których wspomniałem charakteryzują się głębszym połączeniem z podświadomością niż zwykle. Myślałem, że oczywistości warto zostawić na inny temat; dlatego nie piszę o stronie mechanicznej warunków tylko o samych warunkach. Uwierz mi xxxxxx; nie potrzebuje tłumaczenia tak elementarnych kwestii, naprawdę. Dieta wpływa na stan mojego organizmu i zwiększanie wchłanialności wszystkich substancji spożywanych - myślałem że to jedna z tych oczywistości o których właśnie nie muszę wspominać. Nie wszystkie rzeczy odnoszą się do rytuału samego w sobie; wiele czynników odnosi się do stanu maga, bo jak zauważyłem trans o którym wspominałem jest specyficzny. Co do myślenia; a czy jak dana osoba skupia się na tym że CHCIAŁABY być z kimś bo z nim NIE JEST to czy nawet na logikę to wpływa pozytywnie? Wątpię. A JAK masz o tym nie myśleć? Asana, pranayama plus dharana; praktyka jogiczna przydaje się w magii Oczko. W ogóle co do tego że prawdziwa miłość nie gaśnie; tutaj ja powiem tyle, że nikt nie potrafi naprawdę kochać poza Magusem. "Niech bowiem głupcy nie pojmują błędnie miłości; jest bowiem Miłości i Miłość; jest wąż i jest gołębica". Jak chcecie ten temat poruszyć, zapraszam może w inny wątek, bo tu to tylko jeszcze bardziej namiesza. Co do miłości; oczywiście, że nie wygasa, ale nawet stare małżeństwo może pokazać jak miłość staje się codziennością i ktoś nie uznaje już dalej tego za miłość tylko z tej racji, że sam w sobie stłumił żar jaki gorzał w jego sercu i zapomniał o nim. Ponadto ktoś może kogoś kochać, ale tłumić to sobie np przez wpływ znajomych czy rodziny czy nawet kulturowych. Możliwości i przypadłości jest MULTUM. Jak chcemy uogólniać to jest to niezbyt efektywne, a często nawet szkodlìwe. Każda sytuacja jest indywidualna, wyjątkowa.

Jeszcze w kontekście podświadomości; jak xxxxxx ślicznie wspomniał, bardzo do rozwoju wiedzy o niej przyczynił się Jung. Warto zauważyć fakt, że Jung twierdził istnienie superego u każdego, A także pomógł formułować koncepcję psychoidu (praktycznie identyczną z pojęciem planu przyczynowego u energetów). Wiele metod opiera się nawet na wpływie w podświadomość danej osoby właśnie przez plan przyczynowy. Magia może więc być przydatna po to, aby osoba, która tłamsi w sobie miłość przestała to robić.

Myślę, że sam wątek aż nazbyt się rozwinął. Od tematu magii egipskiej przeszło na naturę miłości i psychologię. Może więc postawmy kropkę bardzo negocjacyjnym zdaniem; niech każdy robi co uważa za stosowne. Jeśli ktoś chce używać magii miłosnej to niech używa, jak nie chce to niech tego nie robi. I tyle. Oczywiście jeśli ktoś ma potrzebę kontynuowania wątku to niech kontynuuje - nie widzę w tym problemu, choć znając naturę takich dyskusji niestety trochę czasu zabiorą nam wszystkim.
"Jeśli chcesz upiec szarlotkę, najpierw musisz stworzyć wszechświat" Carl Sagan
02-18-2018, 22:07
krecik_nocny Offline
Użytkownik

Liczba postów: 11
Reputacja: 1
Podziękowania: 2
Podziękowano 0 razy w 0 postach
(02-18-2018, 22:07)Cyjanek987 napisał(a): Ponadto ktoś może kogoś kochać, ale tłumić to sobie np przez wpływ znajomych czy rodziny czy nawet kulturowych.

I to potrafi być bardzo poważną przeszkodą, która skutecznie niszczy związki.
02-19-2018, 16:29
thefaithinlove Offline
Użytkownik

Liczba postów: 13
Reputacja: 0
Podziękowania: 14
Podziękowano 0 razy w 0 postach
To co Mary napisała w ostatnim swoim poście w temacie osobiście uważam za bardzo budujące. Miłość jest dla mnie osobiście najważniejsza. Pieniądze czy dobra materialne nie cieszą jeżeli nie ma się ukochanej osoby przy swoim boku i jej miłości.
02-23-2018, 19:27

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB