Pasjans
Autor Wiadomość
Iza6 Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 76
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 3
Podziękowania: 20
Podziękowano 15 razy w 21 postach
Podziękowano 15 razy w 21 postach
Post: #1
Pasjans
Pasjanse. Bardzo popularną wróżbą ze zwykłej talii kart jest stawianie pasjansów. Ich celem jest odpowiedzenie na konkretne pytanie, przy czym musi ono przybrać taką formę, żeby odpowiedź brzmiała „tak” – jeśli uda się ułożyć pasjans lub „nie” – jeśli pasjans nie wyjdzie. Zasadą udanego pasjansa jest wykorzystanie wszystkich kart. W zależności od danego rodzaju bierze się pod uwagę podobieństwo kolorów, figur lub wartości kart. Popularnym typem pasjansa jest na przykład zasada par. Całą talię (52 karty) rozkłada się zakryte po cztery w każdym rzędzie, a następnie odkrywa się je, zaczynając od góry. Szukamy par – kiedy je znajdziemy, składamy je i możemy odkrywać kolejne rzędy. Jeśli zbierzemy wszystkie karty, odpowiedź brzmi „tak”.

Wróżba klasyczna. Popularną wróżbą ze zwykłej talii kart jest rozkład czterech rzędów po 8 kart. Pierwszy rząd odnosi się do przeszłości, drugi do teraźniejszości, a dwa kolejne to przyszłość. Możliwy jest również układ z 24 kart rozłożonych w trzech rzędach po 8. Na wstępnie należy wybrać kartę, jaka będzie reprezentować osobę, której się wróży. Bierze się tu pod uwagę wiek i kolor włosów, na przykład jasnowłosa, młoda kobieta to dama kier. Wróżba klasyczna polega na interpretacji lokalizacji karty symbolicznej oraz jej najbliższego otoczenia. Najbardziej korzystne położenie karty to strona prawa, neutralne – środek układu, a negatywne – strona lewa.

Symbolika kart. Aby właściwie zinterpretować wróżbę, istotna jest szczegółowa znajomość symboliki kart. Liczy się w niej nie tylko rodzaj figury, ale także karciany kolor. Piki wróżą zawsze coś negatywnego: czekające kłopoty, straty, pech, zdradę. Kara oznaczają najczęściej jakąś życiową zmianę (np. 10 – w finansach). Trefle mają zdecydowanie pozytywną wymowę: powodzenie, korzyści, przyjaźń. Najbardziej optymistyczną wymową obdarzone są kiery: miłość, szczęście, spełnienie marzeń.
Źródło: www.spec.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2012, 21:06 {2} przez Olimpia.)
01-11-2012, 20:43
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Post: #2
RE: Pasjans
Kier - miłość, szczęście, powodzenie
Karo - sprawy materialne
Trefle i Piki - mogą mówić o tym samym, chorobie, pechu, sprawach urzędowych itp.

Kiedyś wróżyłam z kart klasycznych. xD Co nie co jeszcze pamiętam. :D
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-11-2012, 21:11
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB