Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadomość człowieka po śmierci
Autor Wiadomość
~Amber
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Świadomość człowieka po śmierci
Ogólnie temat bardzo ciekawy i cieszę się, że został przypomniany. Co do wiedzy Evandera i Otha, nie mam żadnych wątpliwości, istotnie jest szeroka. Hyudoga Uśmiech, zapewne w Tybecie przeprowadzanych jest wiele zwyczajowych rytuałów, nie będę wnikać. Co do samego zagadnienia "samobójstwa", powiem tak- jest ono "potępiane" we wszystkich kulturach i religiach. Kiedyś grzebano samobójców poza murami miasta, a nawet poza cmentarzem. Ja jednak wolałabym uniknąć oceniania - dlaczego ktoś posuwa się w życiu do tak desperackiego kroku? Nie popieram samobójstwa, lecz... nie potępiam ludzi, którzy się go dopuszczają. A to dlatego, że bezmiar ludzkiego cierpienia psychicznego może być naprawdę wielki, są ludzie o różnej wytrzymałości psychicznej. Bywa, że przyczyną jest choroba psychiczna, np. schizofrenia bądź ciężka depresja. Może się zdarzyć, że ktoś jest opętany i również zły duch popchnie go do tego czynu. Przyczyn jest wiele, ale jedno pewne - taki człowiek jest tak głęboko nieszczęśliwy sam ze sobą, że doprawdy nie trzeba mu już potępienia ze strony ludzi, prędzej - wybaczenia i modlitwy "za spokój jego duszy". A jak do tego czynu podchodzą po "tamtej stronie"? Nie wiem. Mogę tylko przypuszczać, że taka osoba ma więcej do przerobienia w kolejnym życiu niż inni, bo ma więcej do Zrozumienia. Ot co.
07-04-2013, 20:05
Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy
*

Liczba postów: 823
Reputacja: 64
Podziękowania: 132
Podziękowano 631 razy w 155 postach
RE: Świadomość człowieka po śmierci
Amorte,

Skąd wytrzasnęliście to info o samobójstwie? Bez przesady panie i panowie...

Cytat:Wiedza Evandera mnie zaskakuje.
To co ja wiem, to jedynie czubek góry lodowej. Jest jeszcze tyle do odkrycia...
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
07-04-2013, 22:09
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB