Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wrzos
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,734
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 316
Podziękowano 169 razy w 318 postach
Podziękowano 169 razy w 318 postach
Post: #1
Wrzos
[Obrazek: 13498557_struikhei-110805-1033.jpg]

Jestem chora, mimo to mam upartą ambicję iść jutro do pracy na godzinę 10:00. Wczoraj prawie wcale nie spałam i dziś położyłam się do łóżka mega zmęczona... ale nagle wielka dawka energii, nie mogę zasnąć i takie: "MUSZE NAPISAĆ POST BO ZWARIUJE!!!" ... taki przymus i wena, kij z tym, że jest godzina 00:15, a jutro na 8:00 przydałoby się wstać - bo wiecie, twarz sama się nie pomaluje, włosy się same nie ułożą. :D
W każdym razie wiedziałam, że artykuł musi być o Wrzosie.
Podejrzewam swojego ukochanego przyjaciela Wrzosa o manipulację moją osobą w celu uzyskania atencji. :D No, ale okey!


Wrzos

Wrzos - czyli święta roślina druidów kwitnie od połowy lata do końca jesieni - od lipca do listopada.
To roślina, która nie ma wiele wymagań - dlatego też jest dobra dla osób, które nie mają ręki do roślin. Wrzos najlepiej kwitnie w nasłonecznionych miejscach, ale niezbyt wietrznych. W sumie w warunkach domowych, jedyne czego, należy pilnować to żeby ziemia była ciągle wilgotna. Wrzosy trzeba podlewać regularnie, ziemia nie powinna być mokra, tylko wilgotna.
Jednak to są rośliny, które są odporne na susze, dlatego choć sama nie mam ręki do roślin i często zapominam... mój wrzos ma się dobrze. Uśmiech


Wrzos to roślina magii i czarownic, dlatego jest dla mnie jedną z tych szczególnych roślin, które stoją sobie na moim ołtarzu i często sięgam w moich praktykach po jego gałązki oraz kwiatostany. Użycie wrzosu wzmacnia, każdy rytuał.

Ogólnie mówiąc... wrzos to roślina energii jang, czyli kobiecej - wkońcu roślina czarownic. Świetnie oczyszcza, więc często jego spalam jego gałązki na sam koniec przy rytuale. Ponadto to roślina, która chroni bardzo uczucia, jest stosowany na poprawienie relacji partnerskich, na utrzymanie wierności w związkach oraz świetnie poprawia nastrój i usuwa depresję, tym samym też pozytywnie wpływa na czakrę serca pięknie i delikatnie ją otwierając. Jako roślina czarownic, również świetnie wpływa na czakrę Trzeciego Oka również łagodnie ją otwierając. Chroni przed negatywnym wpływem innych ludzi, przed złością, zemstą, kłótniami i ogólnie wszystkim przejawią wrogości.

Oczywiście w niektórych rejonach wrzos cieszy się złą sławą... można usłyszeć, że wrzosy przyniesione do domu przynoszą nieszczęście oraz sprowadzają śmierć na domowników... często spotykamy je jako rośliny cmentarne. No tak. Celtowie i czarownice już dawno zauważyli, że we wrzosach bardzo lubią mieszkać różne istoty... niekonicznie dobre, ale na pewno, nikt nie lubi jak mu się dom zabiera. Hm. Lepiej nie zabierać wrzosów rosnących dziko do domu. Kupcie sobie po prostu. Wtedy możecie zaprosić jakieś mile duszki, żeby zamieszkały wśród gałązek waszego wrzosu.
W niektórych rejonach uważa się, że wrzosowiska kwitną w miejscach, które nigdy nie poznały smaku krwi oraz wojny. A takie miejsca uwielbiają Faerie... dlatego głównie one często mieszkają wśród gałązek wrzosu.
Natomiast Celci byli przekonani, że wrzosy rosną tylko w miejscach przelanej krwi i że kolor wrzosu jest spowodowany wchłonięciem przez roślinę krwi, tym samym część energii osoby zmarłej przebywa w tym wrzosie, a czasem nawet i ich dusze... dlatego tym się tłumaczy właściwości ochronne wrzosów przed wrogością i złymi ludźmi.

Celci też wierzyli, że wrzos jest rośliną, która jest między żywymi a umarłymi, i umie otworzyć bramy do świata zmarłych - dzisiaj mało kto wie, dlaczego wrzosy się daje na groby, wy już wiecie. Uśmiech

W Irlandii palono gałązki wrzosów przy wzywaniu duchów i istot związanych ze śmiercią.

W każdym razie... ja tutaj przyznam rację Celtyckim druidą, Szkotom oraz Irlandczykom - wrzos na serio ma mega właściwości, jeśli chodzi o tamtą stronę i nie mówię tutaj, tylko i wyłącznie o istotach niematerialnych. Ja osobiście wykorzystuje wrzos, głównie jako okienko odpowiadające na moje pytania, kiedy np. nie mam weny do kart... jestem zbyt zmęczona czy po prostu chce coś zobaczyć. Wrzos był często wykorzystywany do wywoływania snów proroczych - wystarczy włożyć gałązkę pod poduszkę, zadać pytanie i poprosić o odpowiedź we śnie. Druga opcja to wypić napar z wrzosu zadając pytanie przed wypiciem. Proszę o uważanie z tym naparem - niektórzy się śmieją, że owe sny prorocze i wszystko to efekt grzybów halucynogennych, które wrzos posiada... jednak ja uważam, że one pomagają uśpić naszą świadomość na tyle, aby nie przeszkadzała subtelnym energią do nas dotrzeć. Halucynacje nie przepowiadają przyszłości, nie pokażą przeszłości ani teraźniejszości - a ja mam twarde argumenty, by bronić magicznych właściwości wrzosu wraz z jego zastosowaniem do wróżb i zobaczenia pewnych rzeczy, o które zapytam.

Poza tym kiedyś jak poznawałam kulturę Celów dowiedziałam się, że wykorzystywali wrzos do sprowadzenia deszczu - tylko raz spróbowałam, nie wiem czy to był zbieg okoliczności, w każdym razie w przeciągu 10 minut był deszcz. W tym celu, należy spalić gałązki wrzosu z taką intencją, by spadł deszcz - kim jednak jestem i jakie mam prawo, by manipulować Siłą Wyższą jaką jest Matka Natura?

Po takim przedstawieniu wrzosu... śmierć, duchy, jasnowidzenie, wywoływanie deszczu, na pewno się zdziwicie, że jest to także roślina związana z ... miłością. Tak. Wrzos jest poświęcony planecie Wenus i wszystkim Boginią miłości. Moim osobistym zdaniem to jako, że ma taki związek ze śmiercią oraz czarami to również poświęcony jest Bogom śmierci i czarów... jednak to moje osobiste zdanie.
W każdym razie... wrzos przynosi szczęście i stabilizację w związku, szczerość, miłość i wierność.

Poza tym każda obietnica/przysięga - również mowa o np. przyjaźni przypieczętowana przy wrzosie... uuu... ten kto złamie ma przekichane, próbowałam. xD Kiedyś z byłą przyjaciółką, coś sobie obiecywałyśmy przy wrzosie - nie dotrzymała słowa, co się z nią stało? Na drugi dzień dostała, jak to lekarz określił - niemożliwej do niezidentyfikowanej wysypki. Trzymała ją dwa tygodnie po czym sama przeszła, swędziało.


Oprócz tego wrzos ma całkiem niezłe chęci i zdolności do pomagania w kwestii finansów! Uśmiech Po prostu miej zasuszoną gałązkę wrzosu w portfelu. Nie czyni cudów... ale czy komuś za dużo wsparcia finansowego? Uśmiech Wątpię!Wrzosowa Magia

[Obrazek: 13498514_IMG_20181111_184633.jpg]

Na sny Prorocze
Obciąć gałązkę wrzosu, włożyć pod poduszkę, zadać pytanie, poprosić i odpowiedź, zasnąć, po przebudzeniu od razu bardzo skrupulatnie zapisać.
Lub wypić napar z wrzosu zadając przed wypiciem uprzednio pytanie, poproście o odpowiedź we śnie. Uwaga! Nie za dużo. ^^' Jedna łyżeczka w zupełności wystarczy.

Przypieczętowanie Rytuału
Kiedy coś jest dla mnie ważne i chce postawić "kropkę nad i" lub poprostu wysłać jakieś istocie dar... to na koniec rytuału spalam gałązki wrzosu. To oczyszcza, chroni i jeszcze wzmacnia rytuał. Poza tym sama obecność wrzosu w (!!!) mieszkaniu sprowadza przyjemne duszki, więc... same zalety!

Wrzosowa Kąpiel
Doda atrakcyjności i zrelaksuje.

Relaks i odprężenie jest właśnie skutkiem, tych niewielkich grzybków odurzających.
Natomiast energia wrzosu oraz zmiana Twojego stanu umysłu doda Ci jako kobiecie atrakcyjności i pewności siebie. Otworzy się. To jednak, żeby miało widoczne i stałe działanie, to trzeba regularnie zażywać wrzosowej kąpieli. Uśmiech

Wrzosowe Mojo
Robimy jak z Woreczkiem Mojo: http://witchcraft.com.pl/showthread.php?tid=124

Do woreczka dajemy znaczną przewagę kwiatostanów wrzosu, do tego dodajemy dwa składniki w zależności od tego czego potrzebujesz... czy to ochrony, czy miłości czy spokoju ducha, a może wzrostu zdolności parapsychicznych?

[Obrazek: 13498513_IMG_20181111_184617.jpg]

Buteleczka pozytywnej energii
Kupiłam sobie taką oto buteleczkę, która normalnie mi służyła do produkcji moich maści i maseczek. Pewnego dnia sprzątałam swój ołtarz - konkretnie w Samhain (eh, nie to nie przypadek xD) rozbiła mi się buteleczka w której było kilkanaście malutkich kawałków kwarcu różowego. Szkło wywaliłam, a kamyczki zamknęłam w tej buteleczce, jednak, że mój cudowny Wrzos (zresztą wraz z Bluszczem i Skrzydłokwiatem) jest na moim ołtarzu i właśnie zrzuca kwiaty, bo wkońcu już Listopad to miałam cały ołtarz w jego kwiatostanach... buteleczkę miałam pod ręką, więc te wszystkie kwiatostany wrzuciłam do tej samej buteleczki co kawałki kwarcu.
Efekt taki, że zupełnie niechcący i nieświadomy stworzyłam magnez na ludzi... pozytywnych ludzi. Uśmiech Jeszcze by tak płatki róży dodać, to podziała przyciągająco na miłość.

[Obrazek: 13498511_IMG_20181111_184611.jpg]

Na problem
Usiądź przy wrzosie, powiedź mu o wszystkim co Cię trapi, możesz płakać i krzyczeć. Jak już skończysz, pomedytuj przy tym wrzosie i poproś go o zabranie Twoich problemów i pomoc w rozwiązaniu ich.Rytuały miłosne
Wogóle nie używam magii miłosnej, więc żeby nie było... bo wkońcu musi być pełny artykuł o Wrzosie to poszukałam wam jakiś rytuałów w internecie i ciekawe się wydają te z portalu Astromagia, nie testowałam ich.
Autorem jest IL.


NA WIERNOŚĆ UKOCHANEGO – garść wrzosu zerwij przed zachodem słońca, spal na talerzyku razem z kilkoma swoimi włosami. Popiół wetrzyj w głowę ukochanej osoby (pod pozorem masażu), a nigdy cię nie zdradzi.
NA PROROCZE SNY – parę gałązek wrzosu zebranego nocą owiń ciuchem osoby, do której myśli chcesz dotrzeć. Włóż pod poduszkę, a sny zapisz zaraz po przebudzeniu...


Wianek Wrzosów
Pamiętacie wykorzystanie Stópek Kurczaka (Dominika, jeśli to czytasz to pewnie już myślisz "TO SĄ RAPKI!!!" :D) jako tarczy i ochrony waszego mieszkania czy pokoju? Albo wieńce Ostrokrzewiu? Wrzos jest rośliną ochronną, również możecie stworzyć z niego wianek i powiesić sobie na drzwiach. Ja czegoś takiego nie mam i nigdy nie próbowałam, jednak mam zamiar to zmienić i zrobić sobie taki wieniec. Uśmiech Poza tym polecam pomyśleć nad tym, żeby jeszcze do tego wieńca wpleść jakieś wstążeczki, można na nich napisać coś co jest dla was fajne i ważne np. cytaty czy słowa klucze.
A w sumie, czemu by nie powiesić na nich owoców jarzębiny, które również mają świetne działanie ochronnie? Albo liści jakiegoś drzewa o właściwościach ochronnych? W sumie czemu nie pójdziemy dalej i nie stworzymy kręgu wrzosowego na ołtarz? W środku takiego kręgu może być np. świeca? ... A może by tak zrobić wieniec z Wrzosu, który by miał pomagać nam w snach proroczych? Powiesić taki wieniec nad łóżkiem i karaluchy pod poduchy!

[Obrazek: 13499271_IMG_20181111_1947331.jpg]

Miotła z Wrzosu
Pamiętacie jak mówiłam, że miotła czarownicy się przyda? :D
Można stworzyć z gałązek Wrzosu taką mini miotłę do omiatania małych powierzchni... np. do czyszczenia ołtarza.

W tym celu zwiążcie wstążką kilka gałązek wrzosu. Ja mam związane 3 razy - liczba manifestacji.

Ja kupiłam sobie wrzos w doniczce z Carrefouru, ale jak z jakiegoś powodu nie możecie mieć Wrzosu lub nie chcecie... a mielibyście ochotę na napar czy kąpiel albo Buteleczkę Wrzosową... to możecie kupić kwiatostan z Magicznego Ogrodu: https://www.magicznyogrod.pl/wrzos_ziele_z_kwiatem.html


PS: Skończyłam. Jest godzina 01:08.
Mam nadzieję, że teraz po napisaniu tego wszystkiego będę mogła wreszcie zasnąć. :D


Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
11-11-2018, 21:09
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB