Golem
Autor Wiadomość
Tokagemaru Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 76
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 5 razy w 3 postach
Golem
Witam, dzisiaj opiszę coś innego, niż istoty tworzone naturalnie w świecie astralnym, lecz byt sztuczny. Golem (bo to opiszę). Moim skromnym znacznie lepszy od servitora i innych prostych bytów.

Czym jest golem?
Golem to istota stworzona przez maga, tak jak serwitor musi mieć powłokę fizyczną. Jego istota wykorzystuje wzór energetyczny pojemnika i sama generuje energię. Golem jest to sługa w 100% kontrolowany przez twórcę i nie może się zbuntować.

Jak się go tworzy?
Tworzenie golema nie jest rozbudowane, lecz do najłatwiejszych nie należy. Polega na wysłaniu dużych ilości energii do ciała fizycznego, ciało ów musi posiadać stan stały, najlepszy by był kamień. Zaklęcie to wykorzystuje zasadę "energia nie posiadająca właściciela sama się nim staje". Golem, jako istota astralna, przejmuje typ energii z kamienia. I tak oto powstał kamienny Golem. Golem się nie zbuntuje, ze względu na więź energetyczną, która nie pozwala mu się zbuntować.

Właściwości
Golem może mieć różne właściwości, posiadając ogromne pokłady energii jest przydatny do wielu rzeczy, np. Walki. Z golemem może eksperymentować np. tworząc ogniste golemy, itp...

Między golemem, a serwitorem jest kilka różnic, napiszę w postaci plusów i minusów:

+Golem się nie zbuntuje.
+Golem sam generuje energię.
+Golem jest znacząco potężniejszy.
+Golemowi rozkazy można wydawać regularnie, bez konieczności przeprogramowania.

-Serwitor jest znacząco łatwiejszy do stworzenia.
-Serwitor jest znacząco inteligentniejszy od golema.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-24-2014, 18:16 {2} przez Etana.)
11-05-2012, 23:01
Irbis Niedostępny
Wtajemniczony

Liczba postów: 362
Reputacja: 9
Podziękowania: 41
Podziękowano 51 razy w 18 postach
RE: Golem
Dodam jeszcze od siebie, że kamienie, które zostały zamienione w golemy, mogą z czasem "nabierać wyglądu" tzn. można na nich zobaczyć twarze.
Znalazłem osobiście w lesie taki krąg z kamieniami, które mają twarze, nie mam 100% pewności, że były wykorzystywane jako golemy, ale z odczytu energetycznego wiem, że na pewno są zaklęte.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-24-2014, 18:17 {2} przez Etana.)
11-05-2012, 23:44
~वोल्फ man 161616
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
A trzeba się nim opiekować jak zwierzakiem? Tak, wiem że to kamień ale nie wiem proszę odpowiedzcie na pytanie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-29-2013, 18:20 {2} przez Olimpia.)
11-06-2012, 00:03
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 749
Reputacja: 63
Podziękowania: 132
Podziękowano 565 razy w 121 postach
Amorte,

Można prosić filmik z takim golemem w akcji? Nie musi być w dobrej jakości.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
11-06-2012, 00:35
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,022
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1250 razy w 612 postach
man16 nim się nie opiekujesz... On po prostu istnieje, nie ma żadnych potrzeb itp.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
11-06-2012, 00:53
Tokagemaru Offline
Wtajemniczony

Evander,
Jeśli chodzi Ci o golemy w fizycznej postaci, to się nie zrozumieliśmy. Lecz to moja wina, przepraszam. Nie napisałem, że są to istoty astralne. Nie sądźcie, że będzie to kamienny stwór iście z gier rpg. Golem to w istota astralna, jak serwitor, i tak jak on potrzebuje po prostu powłoki fizycznej, czyli właśnie kamienia...

I jeszcze zapomniałem dodać:
Powłoka golema powinna być w miarę stabilna, nie powinna zmieniać kształtów, czyli np. materiał i inne ciała elastyczne odpadają.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-24-2014, 18:18 {2} przez Etana.)
11-06-2012, 16:38
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Amorte,

No dobra. Trochę zainspirowałem się nazwą, bo golem to nazwa glinanego monstrum z mitologii żydowskiej. Golemy broniły świątyń żydowskich a ożywiano je wkładając im do ust zwój z napisanym słowem "życie".

11-06-2012, 17:12
Tokagemaru Offline
Wtajemniczony

Co do samej nazwy, to jest znacząco okrojona i kojarzy się od razu z masywną kamienną postacią, nie tylko z mitologii greckiej. Golem określa posąg, nienaturalnie duży posąg ludzki, oraz występuje w wielu grach komputerowych. Nazwałem ten byt golemem, ponieważ nazwa była według mnie najodpowiedniejsza.

Duża masa golemów odpowiada ilością energii wymaganej do stworzenia golema, oraz jego własnych jej pokładów. Skład kamienny odpowiada zaś ciału fizycznemu oraz typowi energii.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-24-2014, 18:21 {2} przez Etana.)
11-06-2012, 17:50
Wild salamander xD Offline
Użytkownik

Liczba postów: 23
Reputacja: 2
Podziękowano 3 razy w 2 postach
Z tego co pamiętam, bo sam wypowiadałem się w tym temacie, ktoś kiedyś chciał ożywić materialnego golema, niestety straciłem kontakt z tą osobą po wygaśnięciu zbyt wielu for. Jednak znałem znak który należało wypisać na pergaminie i wlepić go w posąg materialnego golema, by ten ożył wypowiadając sekretne zaklęcie, niestety zaklęcie się nie zachowało ale znak owszem, historia golemów ciągnie się tak naprawdę od tysięcy jak nie milionów lat, ponoć pierwsi ludzie za pomocą swej magii ożywiali je, by pomagały im w pierwszych ludzkich osadach na tej planecie. Znak wygląda bowiem jak koło przekreślone znakiem + z krawędziami plusa wykraczającymi poza okrąg.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2012, 21:05 {2} przez Olimpia.)
11-06-2012, 18:42
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Amorte,

Ten znak:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:...celtic.svg

To chyba raczej nie to Wild, ktoś cię wkręcał. Znakiem do ożywienia golema, było słowo "życie" zapisane po hebrajsku przez rabina.

11-06-2012, 20:51

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB