Ocena wątku:
  • 2 głosów - 4.5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zanim uczynisz przedmiot talizmanem
Autor Wiadomość
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Post: #1
Błąd  Zanim uczynisz przedmiot talizmanem
Nie widzę tu tego, więc sam napiszę. Mowa tu o oczyszczaniu przedmiotów. Jeśli chcesz zrobić amulet, potrzebny Ci jakikolwiek przedmiot. Nigdy jednak nie wiadomo, czy nie służył już wcześniej jako amulet, lub ktoś go nie naładował swoimi emocjami. Zanim więc naładujesz jakiś przedmiot swoją intencją, to musisz go oczyścić z wszelkich wpływów energetycznych. Jest wiele metod. Równie popularne, co proste, są oczyszczania z pomocą żywiołów.

1. Weź swój przedmiot i płucz go pod bieżącą wodą (z kranu, czy z rzeki - nie ma znaczenia) przez kilka minut, lub dłużej/krócej, jeśli uznasz, że już jest gotowy. Podczas obmywania go, wizualizuj sobie, że wszystkie tkwiące w nim energie zostają wypłukane z niego i wchłonięte przez wodę, która odpływa do rur.

2. Innym sposobem jest oczyszczanie z pomocą ognia. Zapal świecę, świecznik, zrób ognisko, lub spowoduj pożar w szkole/pracy (just kidding). Przeciągaj swój przyszły amulet nad płomieniem i wizualizuj sobie, że ogień wypala wszystkie energie, które opuszczają go w postaci chmurki/dymu. Tu radzę być ostrożnym, by go czasem nie spalić.

3. Jeśli przedmiot nie nadaje się do obmycia pod wodą i jest też łatwopalny, jest jeszcze jeden prosty sposób. Wyjdź na podwórko, lub do lasu i zakop go w ziemi na czas jednego wschodu i zachodu słońca. Tylko nie zapomnij, gdzie go zakopałeś.

4. Do oczyszczania większych przedmiotów, jak np. miecz, można wykorzystać coś, co każdy "w domu" posiada - rynnę. Musi być metalowa, plastikowa się nie nada. Weź swoje narzędzie i uderzaj nim o blachę. Uderzaj lekko, ale tak, aby wywołać drgania. Po uderzeniu przytrzymaj chwilę, by drgania ruszyły Twoje narzędzie. Gdy drgania ustaną, uderz ponownie - rób to do momentu, aż uznasz, że już wystarczy. Jeśli to miecz, uderzaj tępą stroną.

Te metody można znaleźć praktycznie wszędzie, ale dodam do nich jeszcze jedną - moją. Z tych, które tu podałem, jest najszybsza, ale niestety wymaga dużych zdolności w manipulacji energią. Jeśli dobrze idzie Ci skupianie energii oraz potrafisz bez problemu uwolnić tę energię w szybki i gwałtowny sposób, to jest ona dla Ciebie.

5. #Połóż przedmiot na ołtarzu, bądź jakimś wolnym miejscu. Unieś nad nim dłonie. Wczuj się w siebie i kieruj energię do swoich rąk, ale niech na razie ich nie opuszcza.
#Skupiaj energię w dłoniach. Uzbieraj najwięcej jak się tylko da - do granic możliwości! Ręce mogą (nie muszą) się aż trząść.
#Gdy nie będziesz już w stanie bardziej napchać swoich dłoni, przefiltruj tę energię, nadaj jej intencję oczyszczania. Jednocześnie staraj się, by nie ulotniła się ani krzta energii.
#Gdy będzie już gotowa, weź głęboki wdech, a wraz z wydechem wystrzel tą energią w przedmiot i "zobacz", jak wszystkie wpływy energetyczne zostały wyrzucone. Jeden pojedynczy strzał - jak rzut balonem z wodą. Wtedy przedmiot zostaje gwałtownie uderzony falą skoncentrowanej energii. Jest to porównywalne do uderzeń fal morskich.

Jeśli nie jesteś w stanie wypuścić całej tej energii na raz, możesz uderzyć serią kilku strzałów - jeden po drugim, ale na jednym wydechu. Możesz też wypuszczać energię powoli, jak z odkręconego kranu, ale wtedy musisz wypuszczać ją dłużej. W tym przypadku jednak proponowałbym, by przedmiot ten był włożony do płytkiego talerzyka z wodą. Nie musi być zanurzony, możesz coś podłożyć. Ważne by była pod nim woda - to pozwala łatwiej zwizualizować sobie energię opuszczającą przedmiot. Wizualizuj wtedy, że woda wchłania te wpływy. Jak skończysz, to wylej wodę do zlewu, nie na kwiatki.

Używanie wody nie jest konieczne, a nawet niepolecane, bo to jest wbrew przeznaczeniu tej metody. Jej głównym zadaniem było szybkie oczyszczanie narzędzi. Jeśli nie jesteś w stanie jej wykorzystać, użyj innej. Wszystkie są równie skuteczne, różnią się tylko długością oczekiwania. Pamiętaj, że mag musi być cierpliwy. Ćwicz, a będziesz w stanie użyć tej metody na jednym wdechu i wydechu. Stworzyłem tę metodę po to, by szybko móc oczyszczać swoją talię Tarota po rozkładzie, bo bardzo często z niej korzystam. Bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2015, 20:48 {2} przez Oth.)
11-11-2012, 21:56
Znajdź Posty Reply
~Amber
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Zanim uczynisz przedmiot talizmanem.
Oth, ale tobie chyba chodzi o Talizman? Z tego co ja wiem "Amulet"- działa ochronnie i jest konkretnym przedmiotem a w przypadku większej liczby składników (zioła, kamień, coś co należy do osoby dla której jest przygotowywany np.włosy, paznokcie) jest noszony w woreczku blisko ciała lub w postaci zawieszki (torebki) na szyje. Poza tym Amulety sporządza się przy użyciu ściśle określonych składników i podczas konkretnego rytuału wykonywanego na zamówienie przez Maga-Szamana dla wybranej osoby oraz z konkretna intencja. Tobie chodzi bardziej o "Talizman"- rzecz dowolna (słoń, koniczyna, podkowa, pierścionek itd), w którą wierzymy, że przynosi (przyciąga) nam konkretne korzyści (szczęście, miłość), również może działać ochronnie. Ps. Odnośnie oczyszczania Woda, to nie jest obojętne skąd pochodzi woda. Ta z rzeki zawiera zbyt wiele zanieczyszczeń (poza tym ma tendencje do "wracania sytuacji"). Najlepsza jest woda z kranu bądź źródlana w sensie- pochodząca z głębi ziemi. Pozdrawiam. Uśmiech
13-11-2012, 18:01
Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Post: #3
RE: Zanim uczynisz przedmiot talizmanem.
Amber, talizman a amulet, to tak naprawdę jedno i to samo. W magii używa się tych pojęć dla rozróżniania celu, gdyż amulet ma odpierać jakieś wpływy (np. bronić przed bytami), a talizman przyciągać (np. szczęście). W sumie, tak jak napisałaś.

W każdym razie zarówno amulet jak i talizman może być zwykłym kamieniem, liczy się tylko w jakim celu go ładujesz. Podział ten jest równie bezsensowny co podział na magię czarną i białą. Jeśli coś przyciąga szczęście, to jednocześnie przecież odpycha pecha. Poza tym, zamawianie amuletów, czy talizmanów to głupota...

Jeśli chodzi Ci o rzekę, to jednak niekoniecznie. Masz rację, niektóre rzeki to straszny syf i tam lepiej bym nie wkładał kamyczka, ale są też czyste rzeki. Chodziło mi głównie o to, by podkreślić, że nie trzeba wcale nic specjalnego, by oczyścić taki przedmiot.

Nie jestem pewien, co rozumiesz przez "wracanie sytuacji", ale tak jest w przypadku morza, nie rzeki. Fale morskie uderzają rozładowując, a następnie z powrotem naładowując.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2015, 20:49 {2} przez Oth.)
13-11-2012, 20:56
Znajdź Posty Reply
~Amber
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #4
RE: Zanim uczynisz przedmiot talizmanem.
Oth w sprawie podziału na Talizman i Amulet jestem w stanie pójść na kompromis i się zgodzić. Zamawianie ma sens, ponieważ nie każdy dysponuje wiedzą magiczną a np. ochronę mieć chce, więc dobrze jeśli zrobi to ktoś kto się zna. Jeśli chodzi o "wracanie" to starsze Wiedzmy wiedzą o czym mówię, jest przyjęte - "nie wyrzucaj do rzeki tego czego chcesz się pozbyć, bo wróci." Natomiast w kwestii bezsensowności podziału Magii na "czarna" i "biała" już się z tobą nie zgodzę, ponieważ uważam, że jest ona konieczna. A to dlatego, że zbyt wiele osób nieuświadomionych magicznie i nie znających konsekwencji pewnych działań sięga po magie. To właśnie dla takich ludzi ten podział jest potrzebny. Zbłądzić może każdy i pamiętać należy że- zbytnia pewność siebie bywa zgubna, w magii również. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2012, 21:55 {2} przez Olimpia.)
13-11-2012, 21:46
Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Post: #5
RE: Zanim uczynisz przedmiot talizmanem.
Hmm, kiedyś chyba słyszałem takie powiedzenie, ale nie uznaję go. Taka rola wody, by chłonąć, więc czemu miałbym mieć za to jakąś karę? To tak jak nie zjeść jabłka, mimo że po to zostało stworzone. Chyba że chodzi Ci o żyjące w niej organizmy? Wtedy to już w sumie inna bajka.

Nie zgodzę się odnośnie kolorów. Ten podział nie ma sensu, bo śmiało mogę powiedzieć, że tylko w 0.000000001% sytuacji magia jest jednokolorowa. Taki początkujący zobaczy sobie białą magię i zacznie odprawać rytuały, a jednocześnie nie będzie świadomy, że co jemu przyniesie korzyści, innemu może zaszkodzić.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2015, 20:50 {2} przez Oth.)
13-11-2012, 21:58
Znajdź Posty Reply
~Amber
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #6
RE: Zanim uczynisz przedmiot talizmanem.
Konidz to wiesz Ty i ja i parę innych osób a osoba X nie wie i co? Lepiej oznaczyć coś tabliczką na zasadzie "uwaga". Ostrożności nigdy dość. Oczko
13-11-2012, 21:58
Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Post: #7
RE: Zanim uczynisz przedmiot talizmanem
Jeśli masz jej dużo, możesz część nalać do jakiejś miski i tam ręcznie pentagram "wyszorować". A po tym spłucz go resztą wody jednym chluśnięciem.
25-06-2013, 00:33
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB