Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powietrze dzisiaj
Autor Wiadomość
Ard Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 11
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Powietrze dzisiaj
Witam.

Chciałbym poruszyć pewien temat który jest dla mnie dosyć ważny. Chodzi tu o zupełny brak zainteresowania tą wspaniałą dziedziną jaką jest magia powietrza. Za to ostatnimi czasy wszyscy najbardziej interesują się magią ognia. Macie jakieś pomysły. Czym to może być spowodowane?

Moim zdaniem początkujący magowie bardziej ciekawią się żywiołem ognia ponieważ jest to coś co kojarzy się ludziom z niszczycielską siła i potęgą. Większość nawet nie zdaje sobie sprawy z tego że inne żywioły też bywają ciekawe.
11-11-2012, 22:59
Znajdź Posty Reply
~Beri
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Powietrze dzisiaj
Dobrze myślisz, Ard, czym to jest spowodowane. Moim zdaniem większość początkujących myśli, że mając władzę nad ogniem będą wielcy i potężni. I tu się zaczyna błędne myślenie, bo nad żywiołem nie można zapanować tylko z nim współpracować. Przez to niektórzy sobie robią krzywdę. Poza tym każdy żywioł jest niszczycielski i potężny, tylko na inny sposób.

Nie wszyscy początkujący wybierają ogień. Widać często, że innych pociąga to bardziej powietrze, albo ziemia czy woda. Poza tym każdy powinien wybierać żywioł, z którym się czuję więź, a nie bo ktoś wybrał ogień i ma fajnie i ja też wybiorę.

Ja osobiście wybrałam magię wody, bo od urodzenia mam z nią więź.

Taka moja opinia, jak coś powiedziałam źle to wybaczcie. Uśmiech
11-11-2012, 23:22
Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 16
Podziękowano 291 razy w 94 postach
A mnie zastanawia, skąd takie zainteresowanie magią żywiołów. Nie licząc przeogromnej ilości kreskówek i anime, które choć jak każda bajka zawierają ziarnko prawdy, to jednak wprowadzają młodych ludzi w błąd. Opanowanie żywiołu wcale nie sprawi, że będziecie móc miotać kulami ognia, czy też pluć na 20 metrów. Mam nadzieję, że jesteście tego świadomi.

Poza tym, większość szuka magii w jednym żywiole. Każdy żywioł ma swoje własne atrybuty i nie powinno się zajmować tylko jednym, bo to do niczego nie prowadzi. Trzeba poznać wszystkie cztery żywioły i z nimi się zestroić. Na tym głównie polega inicjacja w magii ceremonialnej. I nie, nie macie racji sądząc, że lepiej jest zająć się najpierw jednym żywiołem i wyszkolić się w nim do perfekcji. Jeden żywioł tak naprawdę nie daje Wam nic. To jakbyście kupili tylko koła od roweru. Same też się toczą, ale nigdzie Was nie zawiozą. Najlepiej zestroić się z każdym po kolei na minimum łączności, a dopiero gdy będziecie już dostrojeni do wszystkich, możecie starać się zjednoczyć z nimi bardziej. Wspomniałem o 4 żywiołach, choć faktycznie jest 5. Piątym jest sama energia i z nią również należy się zestroić. By to zrobić, trzeba medytować regularnie. Najlepiej codziennie, po 30min. Pamiętajcie jeszcze, że jeden, cały dzień medytacji raz w tygodniu nie zastąpi tygodnia dziennej medytacji po pół godziny.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-24-2015, 21:15 {2} przez Oth.)
11-11-2012, 23:38
Znajdź Posty Reply
Shaira Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 92
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 0 postach
Ja od początku nie wierzyłam w takie coś: będę władał ogniem i będę robił kule ognia, a potem nimi miotał, hehehe. Raczej, jak dla mnie, wygląda to tak, że w pewnym sensie jednoczymy się z żywiołem, użyję do tego wypowiedzi, która właśnie na mnie skądś przyszła: Ty nie władasz powietrzem, ty jesteś powietrzem. Ty nie władasz ogniem, ty jesteś ogniem. Ty nie władasz ziemią, ty jesteś ziemią. Ty nie władasz wodą, ty jesteś wodą i Ty nie władasz energią, Ty jesteś energią tak jak każdy powinien być (i jest w jakimś stopniu) i dąż do tego by ten stan poszerzyć.
11-12-2012, 00:06
Znajdź Posty Reply
Przemek Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 105
Reputacja: 2
Podziękowania: 5
Podziękowano 3 razy w 2 postach
Ehh.
Bardzo ciężko właśnie.
Chciałbym żeby więcej ludzi się tym interesowało.
Ale... Tak jak my kochamy powietrze, tak oni kochają ogień albo inne elementy.
Jak widać po moim nicku to kocham powietrze. Ale dla nich to te inne elementy są tym co kochają.
Nic na to nie zrobimy.

Pozdrawiam.
When did we lose our way?
Consumed by the shadows, swallowed whole by the darkness.
Does this darkness have a name?
Is it your name?
11-12-2012, 19:44
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB