Witchcraft - Forum ezoteryczne
Medytacja dla początkujących - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Rozwój duchowy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Dział: Medytacje i Czakry (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=30)
+---- Dział: Medytacje (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=165)
+---- Wątek: Medytacja dla początkujących (/showthread.php?tid=120)

Strony: 1 2


RE: Medytacja dla początkujących - Hexe - 27-05-2015

Ja już kilka, czy kilkanaście razy przymierzałam się do medytacji i nic... za każdym razem jakieś kiwanie się na boki, a później zryw, bo wysiedzieć się nie dało. :D


RE: Medytacja dla początkujących - Hexe - 27-05-2015

Na leżąco... no może to jest jakąś opcja, ale to liczenie wdechów i wydechów to trochę słabo widzę. :) Musiałabym wybrać dzień,w którym będę bardzo zmęczona, bo z moim temperamentem raczej nie poleżę za długo. :( Zrobię może ze 2 podejścia, jak nie dam rady to odpuszczę.


RE: Medytacja dla początkujących - Animal - 27-05-2015

(27-05-2015, 18:04)Hexe napisał(a): na lezaco...no moze to jest jakas opcja,ale to liczenie wdechow i wydechow to troche slabo widze:) musialabym wybrac dzien,w ktorym bede bardzo zmeczona,bo z moim temperamentem raczej nie poleze za dlugo:( zrobie moze ze 2 podejscia,jak nie dam rady to odpuszcze.

No to nie licz, po prostu to wykonuj.
I bądź bardziej cierpliwa! :D :P


RE: Medytacja dla początkujących - Hexe - 27-05-2015

Nooo, to jest już jakieś pocieszenie, liczyć nie trzeba. :) Gorzej jak zasnę. :)


RE: Medytacja dla początkujących - Disneyowa - 27-05-2015

Hexe nie jestes sama. Ja za każdym razem zasypiam :) Ale już robie postępy i wytrzymuje około 20 minut :)


RE: Medytacja dla początkujących - Gauge - 27-05-2015

Najlepsza pozycja medytacyjna to nie siedzenie, ani leżenie tylko stanie. Wtedy umysł jest najbardziej czujny-zapewniam, że nie da się tak zasnąć. Radzę zapoznać się z pozycjami qigong, one są dla medytujących idealne. Jeśli ktoś lubi, to może sobie powykręcać kończyny uprawiając yogę :D
A co do czasu wytrwania-jeśli będzie się ćwiczyć regularnie to będzie się on wydłużał. To jest chyba oczywiste.


RE: Medytacja dla początkujących - teofila - 13-08-2016

Medytowanie na leżąco? Dla mnie najtrudniejsze, w ogóle nie potrafię się wtedy odprężyć, nie potrafię złapać żadnych wolnych myśli.. Zdecydowanie wolę medytować na siedząco, jednak na stojąco także praktykuję i to chyba jednak z najbardziej rozwijających form, których próbuję.