Witchcraft - Forum ezoteryczne
Pustelnik (Eremita) IX (nr 9) - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Dywinacja (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Dział: Tarot (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=103)
+---- Dział: Wielkie Arkana (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=148)
+---- Wątek: Pustelnik (Eremita) IX (nr 9) (/showthread.php?tid=1974)Pustelnik (Eremita) IX (nr 9) - Olimpia - 01-04-2013

Pustelnik - karta poszukiwania prawdy. To niezależny samotnik, wielki mistyk który wciąż poszukuje, kroczy drogą poznania, skupia się na swoim wnętrzu, jest zamknięty w sobie, obserwuje świat i innych biernie, rzadko kiedy pomaga, on się odsuwa, izoluje, ma wielką wiedzę którą nie zawsze się chętnie dzieli, nie przez egoizm ale przez to, że większość nie rozumie jego nauk, to wielki mistrz i mistyk, nauczyciel z ogromnym bagarzem doświadczeń i wiedzy o życiu. Często wskazuje ezoteryków, tych którzy posiadają wiedzę tajemną, rozwijają się duchowo, także osoby starsze, emerytów.
Odwrócona: Ciemność, izolacja, smutek, choroba, niemożność odrycia prawdy, brak zaufania, nadmierna duma, skąpstwo, zazdrość, oschłość, pech, nerwowość, zagubienie, szkodzenie sobie.

Pustelnik to osoba cierpliwa, zamknięta w sobie, ostrożna, powściągliwa która lubi się oddawać refleksji, czasem smutna, która oddala się aby coś przemyśleć, jest samotny na ogół z wyboru, i bardzo mądry, doświadczony.

Miłość: związek gdzie ludzie są na ogół długo ze sobą, kluczową rolę w ich związku odgrywa wsparcie i zrozumienie siebie nawzajem. Może być też tak, że partnerzy są samotni mimo iż są razem.
Odwrócona: nieporozumienia/kłopoty w związku, blokoda seksualna, oddalanie się od partnera

Praca: znaczy pewną pracę aż do starości, emeryturę, negocjacje, awans
Odwrócona: utrata pracy albo zdegradowanie do poprzedniego stanowiska

Zawody: psycholog, filozof, lekarz, ksiądz, detektyw, yogin, uzdrowiciel, wróżbita, mistyk, pracownik domu opieki

Zdrowie: reumatyzm, jelita, trzustka, niechciana ciąża, choroby starcze

Miejsca: biblioteka, zakon, piwnica, dom, wieś

Zdolności ezoteryczne: samotna ścieżka, ktoś się uczy sam, to mistyk, brnie w stronę światła, rozwija się duchowo, reiki.


RE: Pustelnik (Eremita) IX (nr 9) - ninjash - 10-04-2013

Może też znaczyć wybicie się lub zdobycie nowych doświadczeń lub nowy wyższy etap np związku, ale głównie pokazuje te rzeczy w magii.