Witchcraft - Forum ezoteryczne
Magia Planetarna - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Magia (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pozostałe rodzaje magii (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Magia Planetarna (/showthread.php?tid=5235)Magia Planetarna - Olimpia - 28-04-2014

Czym jest Magia Planetarna? To nic innego jak połączenie magii i astrologii.
Najpierw trzeba zrozumieć jak planety wpływają na nasze życie, wiele osób nie wierzy we wpływy planet głownie dlatego, bo nie rozumieją, jak ona działa.

W chwili urodzenia rodzi się nowa gwiazda - nasza osobista, jest ona na ogół położona obok naszego znaku zodiaku, dzięki czemu energia zodiaku wpływa na naszą gwiazdę, zaś na zodiak wpływają planety, każda ma swoja energię, która wpływa na zodiak, a ten na naszą gwiazdę.

Czy ktoś tego chce, czy nie, czy wierzy, czy tez nie - pomiędzy kosmosem, a ziemia są energetyczne połączenia. Udowodnione jest naukowo, że Księżyc wpływa nie tylko na odpływy i przypływy wody, ale też na nastroje i psychikę człowieka - tak samo wpływają na nas inne planety. Ogólnie mogłabym dużo o tym mówić, ale to nie wykład z astrologii, tylko wstęp do Magii Planetarnej - najpopularniejszego systemu magicznego w średniowieczu i renesansie.

Istotną rzeczą są talizmany planet, znajomość ich pieczęci, inteligencji, cech, wpływów itp. Mag Planetarny wie, że najlepiej czekać na dzień i godzinę poświęcona planecie, do której się zwraca, np. ryt dotyczy miłości to Wenus, wolności to do Urana, nauki i komunikacji to do Merkurego itp. itd.

Mag łączy się z energią danej planety i ukierunkowuje ją na swój cel - często używając specjalnej różdżki, bać różdżek. Należy szanować planety i składać im ofiary, rozmawiać z nimi i prosić. Sama nie raz przekonałam się, że wystarczy 10 min. paplania od serca do swojego patrona planetarnego, aby mieć coś w 5 min.