![]() |
|
Tarot - Wersja do druku +- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl) +-- Dział: Dywinacja (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=98) +--- Dział: Tarot (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=103) +--- Wątek: Tarot (/showthread.php?tid=6340) |
Tarot - Goust - 06-10-2014 Tarot ![]() Tarot składa się z 78 kart podzielonych na dwie grupy a mianowicie: a) Wielkie Arkana co znaczy "Wielkie Tajemnice" bądź "Wielkie Wtajemniczenie", ta grupa ma 22 karty i w często można się spotkać ze skrótem WA - co oznacza właśnie Wielkie Arkana, od pierwszych liter nazwy tej grupy. b) Druga grupa Małe Arkana, czyli w tłumaczeniu "Małe Tajemnice" bądź "Małe Wtajemniczenie" ma 56 karty i dzieli się na cztery kolory, są to: kielichy, buławy, denary i miecze a te jeszcze na Karty Dworskie - pazie, rycerze, królowe i królowie. Nie wiadomo skąd właściwie Tarot pochodzi i od jak dawna... Jednak pierwsze wzmianki pochodzą od około XV wieku, jednak wtedy Tarot nazywał się Tarokiem i był talią do gry. W XVIII niektórzy zaczęli uważać (do dziś tak zostało), że Tarot jest w rzeczywistości podarowaną ludziom i zakodowaną Księgą Thota - egipskiego Boga Księżyca, czasu, nauki i mądrości, który jest uważany za wynalazcę pisma (hieroglifów). Egipcjanie widzieli w nim twórcę wielu wynalazków - między innymi kalendarza. Mniej popularna teoria jest taka, iż wierzą że Tarot to Obrazkowa Księga Sekretów Życia podarowana Adamowi od Boga. ![]() W co ja wierze? Nie myślę o tym. Ważna dla mnie jest, więź między kartami - i sprawdzalność, moja jak i rodziny/znajomych zadowolenie z rad takie Tarot daje. Jak natrafiłem na swoją pierwszą talię? Zobaczyłem ją na ulotce jednego ze sklepów ezoterycznych, pracowałem pół roku aby zaoszczędzić na nią. I mam ją do dziś, a nawet kilka więcej talii. To niezapomniane wrażenie. Pierwsza talia, pierwszy dotyk, rozpakowanie i pierwsze czytanie. RE: Tarot - usia - 30-03-2016 Ja też mam bardzo miłe wspomnienia z tym jak sama rozpoczynałam swoją przygodę z Tarotem. Powiem szczerze, że wiele razy o tym myślę i staram się wszystko przypominać, bo to dla mnie czas bardzo dobry, wręcz magiczny, który wiele odmienił. Mam również swoją pierwszą talię, którą zachowałam nie tylko w formie wspomnień ale również do tego, aby przede wszystkim była dla mnie taką "ostoją". Myślę, że nigdy się jej nie pozbędę, chyba, że przekażę ją swojemu następcy. |