Tarot
Autor Wiadomość
Goust Offline
Neofita

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Tarot
Tarot

[Obrazek: tarot_cards.jpg]

Tarot składa się z 78 kart podzielonych na dwie grupy a mianowicie:

a) Wielkie Arkana co znaczy "Wielkie Tajemnice" bądź "Wielkie Wtajemniczenie", ta grupa ma 22 karty i w często można się spotkać ze skrótem WA - co oznacza właśnie Wielkie Arkana, od pierwszych liter nazwy tej grupy.

b) Druga grupa Małe Arkana, czyli w tłumaczeniu "Małe Tajemnice" bądź "Małe Wtajemniczenie" ma 56 karty i dzieli się na cztery kolory, są to: kielichy, buławy, denary i miecze a te jeszcze na Karty Dworskie - pazie, rycerze, królowe i królowie.

Nie wiadomo skąd właściwie Tarot pochodzi i od jak dawna... Jednak pierwsze wzmianki pochodzą od około XV wieku, jednak wtedy Tarot nazywał się Tarokiem i był talią do gry. W XVIII niektórzy zaczęli uważać (do dziś tak zostało), że Tarot jest w rzeczywistości podarowaną ludziom i zakodowaną Księgą Thota - egipskiego Boga Księżyca, czasu, nauki i mądrości, który jest uważany za wynalazcę pisma (hieroglifów). Egipcjanie widzieli w nim twórcę wielu wynalazków - między innymi kalendarza.

Mniej popularna teoria jest taka, iż wierzą że Tarot to Obrazkowa Księga Sekretów Życia podarowana Adamowi od Boga.

[Obrazek: tarot-of-the-holy-light.jpg%20cursor:%20pointer;]

W co ja wierze?
Nie myślę o tym.
Ważna dla mnie jest, więź między kartami - i sprawdzalność, moja jak i rodziny/znajomych zadowolenie z rad takie Tarot daje.

Jak natrafiłem na swoją pierwszą talię? Zobaczyłem ją na ulotce jednego ze sklepów ezoterycznych, pracowałem pół roku aby zaoszczędzić na nią. I mam ją do dziś, a nawet kilka więcej talii.

To niezapomniane wrażenie. Pierwsza talia, pierwszy dotyk, rozpakowanie i pierwsze czytanie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2014, 17:34 {2} przez Goust.)
10-06-2014, 17:33
usia Offline
Użytkownik

Liczba postów: 10
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Tarot
Ja też mam bardzo miłe wspomnienia z tym jak sama rozpoczynałam swoją przygodę z Tarotem. Powiem szczerze, że wiele razy o tym myślę i staram się wszystko przypominać, bo to dla mnie czas bardzo dobry, wręcz magiczny, który wiele odmienił. Mam również swoją pierwszą talię, którą zachowałam nie tylko w formie wspomnień ale również do tego, aby przede wszystkim była dla mnie taką "ostoją". Myślę, że nigdy się jej nie pozbędę, chyba, że przekażę ją swojemu następcy.
AniołPolecam: Postaw Tarota
03-30-2016, 21:44

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB