Witchcraft - Forum ezoteryczne
Księżycowe Zaklęcia - Diane Ahlquist - Wersja do druku

+- Witchcraft - Forum ezoteryczne (http://witchcraft.com.pl)
+-- Dział: Witchcraft (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Ezo Zakupy (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=130)
+---- Dział: Recenzje (http://witchcraft.com.pl/forumdisplay.php?fid=312)
+---- Wątek: Księżycowe Zaklęcia - Diane Ahlquist (/showthread.php?tid=6958)



Księżycowe Zaklęcia - Diane Ahlquist - Olimpia - 20-06-2015

Zapraszam do zakupu książki: http://talizman.pl/115481-ksiezycowe-zaklecia-jak-korzystac-z-faz-ksiezyca-aby-osiagnac-to-co-chcesz-010011012.html
I na stronie wydawnictwa: www.studioastro.pl

[Obrazek: ksiezycowe-zaklecia-jak-korzystac-z-faz-...chcesz.jpg]

Spodziewałam się nudnego wstępu jaki na ogół spotykam w tego typu publikacjach i zostałam miło zaskoczona. Najpierw czytelnicy krótko, ale konkretnie są zapoznawani z działaniem Faz Księżyca, a potem z czymś z czym osobiście się spotkałam tylko dwa razy i to poza granicami Polski – a mianowicie z przedstawieniem nazw poszczególnych Pełni w każdym miesiącu z czego dowiecie się, że Pełnia Październikowa nazywana jest Krwawym Księżycowym, a Listopadowa Śnieżnym Księżycem itp. itd. po czym każda z pełni mających miejsce w danym miesiącu jest krótko ale wystarczająco opisana i wyjaśnia dlaczego właśnie w taki a nie inny sposób nasi przodkowie nazywali tak różnie Pełnie w każdym następującym miesiącu, co również bardzo pomaga śledzić cykle Księżycowe i żyć zgodnie z rytmem Natury! Wielki plus dla autorki za opisy tych Pełni, bardzo mi ich brakowało w wielu książkach, nie wiele się o nich mówi a i moja wiedza odnośnie ich została uzupełniona. Później następuje przedstawienie energii Dni Tygodnia – jest przedstawione jakim dniem rządzi, która planeta i jakie rytuały w ten dzień najlepiej działają następnie zaś mamy piękny i czytelny pokazany Miesiąc Księżycowy, czyli w jaki sposób zmieniają się codziennie Fazy Księżyca. Istne cudo!

Książka jest podzielona na IV części, w pierwszej części czytelnik zapoznaje się z takimi zagadnieniami jak i dlaczego rzucać zaklęcia, jakie miejsca się do tego nadają, symboliką figur geometrycznych w magii, znaczeniu kierunków świata – czyli podstawy służące każdemu magowi za fundament jego magii. W II części autorka zapoznaje swoich czytelników z narzędziami z którymi należy pracować w III części książki, reprezentuje magiczne wzmacniacze i tłumaczy ogólnie rolę muzyki oraz ubioru podczas praktyki magicznej.

I taaak! W III części której z pewnością nie jeden nie może się doczekać są zaklęcia! Z pewnością magowie na tzw. ''wyższym szczeblu'' nie będą zainteresowani takimi banałami, tą grupę od razu zapraszam do działu pt. ''Magia Ceremonalna'', a tą grupę która dopiero zaczyna swoje działania z magią albo doskonale wie, że liczy się przede wszystkim nasz wysiłek włożony w intencje i zdaje sobie sprawę, że to że coś jest łatwe ma prawo działać zapraszam do sklepu z linku z góry do kupna tej książki i przekonania się na swoich skórach jak ciekawą pozycją jest książka Pani Diane. No, ale skoro już mowa o zawartych zaklęciach... tak są proste, są konkretnie napisane i wszystkie kroki są jasne i poukładane oddzielne pogrubioną i wyśrodkowaną czcionką – jest kilka zaklęć na każdą dziedzinę życia, tak więc raczej nie czytelnicy nie będą narzekać na nie dobór.

Część IV bardzo mnie podniosła na duchu i dowartościowała. ^^ Mogłam sobie tam poczytać o moim Znaku Chińskim, moim chińskim żywiole, następnie o numerologii a potem o Znaku Zodiaku Zachodnim – nie mogę powiedzieć, aby tego było dużo, bo to zaledwie wzmianki ale i tak cieszą! Ot taki sobie miły dodatek.^^