Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księżycowe Zaklęcia - Diane Ahlquist
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Post: #1
Księżycowe Zaklęcia - Diane Ahlquist
Zapraszam do zakupu książki: http://talizman.pl/115481-ksiezycowe-zak...11012.html
I na stronie wydawnictwa: www.studioastro.pl

[Obrazek: ksiezycowe-zaklecia-jak-korzystac-z-faz-...chcesz.jpg]

Spodziewałam się nudnego wstępu jaki na ogół spotykam w tego typu publikacjach i zostałam miło zaskoczona. Najpierw czytelnicy krótko, ale konkretnie są zapoznawani z działaniem Faz Księżyca, a potem z czymś z czym osobiście się spotkałam tylko dwa razy i to poza granicami Polski – a mianowicie z przedstawieniem nazw poszczególnych Pełni w każdym miesiącu z czego dowiecie się, że Pełnia Październikowa nazywana jest Krwawym Księżycowym, a Listopadowa Śnieżnym Księżycem itp. itd. po czym każda z pełni mających miejsce w danym miesiącu jest krótko ale wystarczająco opisana i wyjaśnia dlaczego właśnie w taki a nie inny sposób nasi przodkowie nazywali tak różnie Pełnie w każdym następującym miesiącu, co również bardzo pomaga śledzić cykle Księżycowe i żyć zgodnie z rytmem Natury! Wielki plus dla autorki za opisy tych Pełni, bardzo mi ich brakowało w wielu książkach, nie wiele się o nich mówi a i moja wiedza odnośnie ich została uzupełniona. Później następuje przedstawienie energii Dni Tygodnia – jest przedstawione jakim dniem rządzi, która planeta i jakie rytuały w ten dzień najlepiej działają następnie zaś mamy piękny i czytelny pokazany Miesiąc Księżycowy, czyli w jaki sposób zmieniają się codziennie Fazy Księżyca. Istne cudo!

Książka jest podzielona na IV części, w pierwszej części czytelnik zapoznaje się z takimi zagadnieniami jak i dlaczego rzucać zaklęcia, jakie miejsca się do tego nadają, symboliką figur geometrycznych w magii, znaczeniu kierunków świata – czyli podstawy służące każdemu magowi za fundament jego magii. W II części autorka zapoznaje swoich czytelników z narzędziami z którymi należy pracować w III części książki, reprezentuje magiczne wzmacniacze i tłumaczy ogólnie rolę muzyki oraz ubioru podczas praktyki magicznej.

I taaak! W III części której z pewnością nie jeden nie może się doczekać są zaklęcia! Z pewnością magowie na tzw. ''wyższym szczeblu'' nie będą zainteresowani takimi banałami, tą grupę od razu zapraszam do działu pt. ''Magia Ceremonalna'', a tą grupę która dopiero zaczyna swoje działania z magią albo doskonale wie, że liczy się przede wszystkim nasz wysiłek włożony w intencje i zdaje sobie sprawę, że to że coś jest łatwe ma prawo działać zapraszam do sklepu z linku z góry do kupna tej książki i przekonania się na swoich skórach jak ciekawą pozycją jest książka Pani Diane. No, ale skoro już mowa o zawartych zaklęciach... tak są proste, są konkretnie napisane i wszystkie kroki są jasne i poukładane oddzielne pogrubioną i wyśrodkowaną czcionką – jest kilka zaklęć na każdą dziedzinę życia, tak więc raczej nie czytelnicy nie będą narzekać na nie dobór.

Część IV bardzo mnie podniosła na duchu i dowartościowała. ^^ Mogłam sobie tam poczytać o moim Znaku Chińskim, moim chińskim żywiole, następnie o numerologii a potem o Znaku Zodiaku Zachodnim – nie mogę powiedzieć, aby tego było dużo, bo to zaledwie wzmianki ale i tak cieszą! Ot taki sobie miły dodatek.^^
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
20-06-2015, 11:07
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB