Witchcraft - Forum ezoteryczne
  • Strona główna
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Współpraca
  • Szukaj
Logowanie — Rejestracja


Witchcraft - Forum ezoteryczne › Powiązane z magią › Inne v
« Wstecz 1 2 3 4 Dalej »

Alfabet Enochiański

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
Witaj, Gościu!
Witaj! Nie jesteś jeszcze zalogowany. Zaloguj się by móc w pełni korzystać ze strony. Jeżeli nie masz jeszcze konta kliknij tutaj.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Tryb drzewa | Tryb normalny
Alfabet Enochiański
Autor Wiadomość
Kamoa Offline
Jestem

Liczba postów: 14
Dołączył: Fri Nov 2013
Reputacja: 0
Płeć: Niezweryfikowana
Znak Zodiaku: Wszystkie
Praktykowany rodzaj magii:
Magia Chaosu&Harmonii

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #18
RE: Alfabet Enochiański
Zależy też co rozumiesz przez słowo magiczny. Bo magicznym można także nazwać sam język, jakikolwiek, jak i pismo. Zależy od tego, co się ma na myśli...
A to, że do niektórych magicznych formuł (hehe, i znów zależy co mamy na myśli pod tym pojęciem :P) czy w zasadzie więc do wszystkich czynności, wykorzystujemy po prostu pośrednio jakieś elementy, to tylko nasz wybór, żeby po prostu oszukać naszą świadomość wykorzystując zasady gry, na jakich zbudowaliśmy sobie nasze schematy i bariery w głowie, w celu osiągnięcia wybranego celu. Tak więc ktoś wierzy, że aby wykonać zaklęcie, musi coś powiedzieć, a tymczasem wystarczyłoby, żeby powiedział to w myślach, albo tylko specyficznie pomyślał, bez użycia żadnych słów... to zależy od tego, czy ktoś rozpracuje bardziej swój umysł, czy nie, a wtedy musi uciekać się do takich sztuczek, jak szukanie elementów pośrednich, jak znaki, słowa, przedmioty, rytuały, itp. żeby siebie przekonać.
Ale nawet kiedy już ktoś rozpracuje pod tym względem swój umysł, zawsze może wybrać daną formę, gdyż wydaje mu się po prostu fajna i dalej używać różnych znaków, czynności, itp.

"Największe złudzenie ludzkości wyraża się w przekonaniu, że ja jestem tutaj, a ty jesteś tam." - Yasutani Roshi
“Jedno miłe słowo może ogrzać trzy zimowe miesiące.” - japońskie powiedzenie
20-11-2013, 01:19
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:


Wiadomości w tym wątku
Alfabet Enochiański - przez Olimpia - 25-09-2012, 17:50
RE: Alfabet Enochiański - przez Irbis - 25-09-2012, 19:16
RE: Alfabet Enochiański - przez Avis - 25-09-2012, 20:45
RE: Alfabet Enochiański - przez konidziu - 26-09-2012, 10:34
RE: Alfabet Enochiański - przez Olimpia - 26-09-2012, 12:57
RE: Alfabet Enochiański - przez konidziu - 26-09-2012, 16:52
RE: Alfabet Enochiański - przez Wolk - 01-09-2013, 20:36
RE: Alfabet Enochiański - przez Oth - 02-09-2013, 00:46
RE: Alfabet Enochiański - przez Aesane - 02-09-2013, 00:48
RE: Alfabet Enochiański - przez Krytyk - 02-09-2013, 05:58
RE: Alfabet Enochiański - przez Oth - 02-09-2013, 16:53
RE: Alfabet Enochiański - przez Aesane - 02-09-2013, 16:57
RE: Alfabet Enochiański - przez Olimpia - 02-09-2013, 17:36
RE: Alfabet Enochiański - przez Oth - 04-09-2013, 15:45
RE: Alfabet Enochiański - przez Kamoa - 19-11-2013, 03:00
RE: Alfabet Enochiański - przez Oth - 19-11-2013, 22:11
RE: Alfabet Enochiański - przez Kamoa - 20-11-2013, 00:02
RE: Alfabet Enochiański - przez Kamoa - 20-11-2013, 01:19
RE: Alfabet Enochiański - przez Oth - 20-11-2013, 18:22
RE: Alfabet Enochiański - przez Kamoa - 22-11-2013, 03:02
RE: Alfabet Enochiański - przez Oth - 23-11-2013, 02:18
RE: Alfabet Enochiański - przez Kamoa - 23-11-2013, 15:56
RE: Alfabet Enochiański - przez Oth - 24-11-2013, 21:39
RE: Alfabet Enochiański - przez Kamoa - 25-11-2013, 05:48
RE: Alfabet Enochiański - przez Oth - 25-11-2013, 21:25
RE: Alfabet Enochiański - przez Kamoa - 27-11-2013, 13:10
RE: Alfabet Enochiański - przez Evander - 25-11-2013, 22:48
RE: Alfabet Enochiański - przez Oth - 27-11-2013, 21:58
RE: Alfabet Enochiański - przez Kamoa - 06-12-2013, 19:03
RE: Alfabet Enochiański - przez Kamoa - 08-12-2013, 16:32

  • Pokaż wersję do druku
  • Wyślij ten wątek znajomemu
  • Subskrybuj ten wątek
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Witchcraft - Magia, Ezoteryka, Rozwój duchowy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Theme designed by KoZ.
Edycja © Witchcraft
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.