Witchcraft - Forum ezoteryczne
  • Strona główna
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Współpraca
  • Szukaj
Logowanie — Rejestracja


Witchcraft - Forum ezoteryczne › Magia › Istoty v
« Wstecz 1 2 3 Dalej »

Likanie (wilkołaki)

[-]
Witaj, Gościu!
Witaj! Nie jesteś jeszcze zalogowany. Zaloguj się by móc w pełni korzystać ze strony. Jeżeli nie masz jeszcze konta kliknij tutaj.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Tryb drzewa | Tryb normalny
Likanie (wilkołaki)
Autor Wiadomość
Raven Offline
Użytkownik

Liczba postów: 228
Dołączył: Sun Feb 2014
Reputacja: 8
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Skorpion
Praktykowany rodzaj magii:
Demonologia/Nekromancja

Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Post: #13
RE: Likanie (wilkołaki)
Na Kaszubach można się spotkać z opowieściami o Nicolaju, bóstwie czy też demonie, który opiekował się wilkami i wilkołakami. Gubił w lesie, a jeśli nie znało się jego imienia, zabierał duszę nieszczęśnika.
Ciekawą zbieżnością jest to, że nasz św.Mikołaj był uważany, za patrona bydła oraz pasterzy i bronił przed wilkami.
Gdy złożono mu w kościele ofiarę z owcy to wilki nie atakowały.
Osobiście jednak uważam, że zwyczajnie księża znaleźli sposób na darmowe mięso.

Wracając do Nikolaja, kiedyś spotkałam byta podającego się za niego. Za rzekome wilkołactwo, trzeba było zjeść niemowlę (okropność, przecież takie surowe byłoby bardzo tłuste). Z racji, że żadnego przy sobie nie miałam, nasz kontakt się urwał.

Kiedy tonie twoje dziecko, to musisz skakać do wody i je ratować, a nie inwokować rusałki
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2015, 10:35 {2} przez Neaxx.)
30-03-2014, 12:23
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:


Wiadomości w tym wątku
Likanie (wilkołaki) - przez Klakierokles - 07-10-2012, 17:41
RE: Likanie (wilkołaki) - przez Olimpia - 07-10-2012, 18:35
RE: Likanie (wilkołaki) - przez Avis - 08-10-2012, 20:15
RE: Likanie (wilkołaki) - przez Olimpia - 08-10-2012, 20:20
RE: Likanie (wilkołaki) - przez Avis - 08-10-2012, 21:13
RE: Likanie (wilkołaki) - przez Olimpia - 08-10-2012, 22:10
RE: Likanie (wilkołaki) - przez Avis - 09-10-2012, 03:36
RE: Likanie (wilkołaki) - przez Olimpia - 09-10-2012, 07:51
RE: Likanie (wilkołaki) - przez konidziu - 09-10-2012, 20:53
RE: Likanie (wilkołaki) - przez VerumPL - 30-03-2014, 11:28
RE: Likanie (wilkołaki) - przez Raven - 30-03-2014, 12:23
RE: Likanie (wilkołaki) - przez VerumPL - 30-03-2014, 12:48
RE: Likanie (wilkołaki) - przez VerumPL - 30-03-2014, 15:46
RE: Likanie (wilkołaki) - przez Lalka - 30-03-2014, 23:43
RE: Likanie (wilkołaki) - przez Ismena - 31-03-2014, 13:32
RE: Likanie (wilkołaki) - przez VerumPL - 31-03-2014, 19:32
RE: Likanie (wilkołaki) - przez samotny wilk - 20-04-2015, 23:37
RE: Likanie (wilkołaki) - przez Tears - 21-04-2015, 05:14
RE: Rodzaje Wampirów, początek i wstęp - przez Olimpia - 07-10-2012, 17:47
RE: Rodzaje Wampirów, początek i wstęp - przez Olimpia - 07-10-2012, 17:50

  • Pokaż wersję do druku
  • Wyślij ten wątek znajomemu
  • Subskrybuj ten wątek
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Witchcraft - Magia, Ezoteryka, Rozwój duchowy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Theme designed by KoZ.
Edycja © Witchcraft
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.