Witchcraft - Forum ezoteryczne
  • Strona główna
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Współpraca
  • Szukaj
Logowanie — Rejestracja


Witchcraft - Forum ezoteryczne › Umysł › Stany Świadomości › Sen › Świadome sny
Przestroga

Strony (2): « Wstecz 1 2
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[-]
Witaj, Gościu!
Witaj! Nie jesteś jeszcze zalogowany. Zaloguj się by móc w pełni korzystać ze strony. Jeżeli nie masz jeszcze konta kliknij tutaj.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Tryb drzewa | Tryb normalny
Przestroga
Autor Wiadomość
Servanith Offline
Nowicjusz

Liczba postów: 20
Dołączył: Fri Jan 2014
Reputacja: 1
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Waga
Praktykowany rodzaj magii:
Magia Chaosu

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #11
RE: Przestroga
Ciekawy temat i muszę się tu zgodzić z tym, że trzeba być ostrożnym. Ale faktycznie, "straszenie" nowicjuszy to raczej nie jest zbyt dobra rzecz. Jak we wszystkim najważniejszy jest umiar i rozwaga. Tak samo jak świadome śnienie może odbić się na twojej psychice, tak samo może być z alkoholem czy pracą. A więc według mnie największym wrogiem tak naprawdę jest brak rozwagi. Szczególnie przy praktyce magicznej trzeba mieć w pamięci "jestem w tym nowy". I nie jest to ujma na honorze tylko zdrowy rozsądek. Jest coś takiego jak "szczęście nowicjusza" (I u mnie przynajmniej, to zawsze się sprawdza), czyli często gdy zaczynamy coś nowego to się od razu udaje. Ale trzeba pamiętać, że to nie znaczy jacy to jesteśmy "świetni" i nie powinno się rezygnować z rozwagi. A we wszystkim najbardziej pomaga przyglądanie się "sobie" i patrzenie co się w nas dzieje. Autorefleksja to najlepszy (Jak dla mnie) sposób na zatrzymanie się, przed zrobieniem czegoś co może mieć negatywne konsekwencje (Oczywiście czasem sam doświadczam negatywnych konsekwencji moich wyborów, ale co poradzić - takie życie, przynajmniej jest ich mniej niż mogłoby być).

Nowy eon nadchodzi...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2014, 18:47 {2} przez Servanith.)
11-02-2014, 18:46
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
~DarkKnight
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #12
RE: Przestroga
Tu wszystko zależy od woli - tak, jak z rzucaniem palenia.
11-02-2014, 18:54
Odpowiedz
Podziękowali:
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Liczba postów: 179
Dołączył: Tue May 2013
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Post: #13
RE: Przestroga
Maraton Incepcji poprzedzanej Psem Andaluzyjski był?
11-02-2014, 19:39
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Raven Offline
Użytkownik

Liczba postów: 228
Dołączył: Sun Feb 2014
Reputacja: 8
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Skorpion
Praktykowany rodzaj magii:
Demonologia/Nekromancja

Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Post: #14
RE: Przestroga
Cóż, w moim przypadku same niekontrolowane sny są fantastyczne i nierealne, więc gdy mam LD, to niewiele się od nich różni.
Nawet gdy jakieś istoty chcą mi coś przekazać przez sen to zawsze "wplatają się" w historię.
Pewnie dlatego, że zawsze byłam przyzwyczajona do powrotu z tej fantazji do normalnego życia, to nigdy nie miałam problemów z zatracaniem się w niej.
Poza tym zawsze wolałam działać na naszej płaszczyźnie, bo tutaj nie mamy trybu GodMode.
11-02-2014, 21:55
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Eteryk Offline
Użytkownik

Liczba postów: 47
Dołączył: Fri Sep 2012
Reputacja: 0
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Strzelec
Praktykowany rodzaj magii:
Alchemia & Elementarna

Podziękowania: 0
Podziękowano 4 razy w 4 postach
Post: #15
RE: Przestroga
Raven ja miałem podobnie na początku nieodpowiedzialne i głupie zachowanie sprowadzilo na mnie kilka nieprzyjemnych bytów, z którymi pomagał mi ktoś z zewnątrz gdyż nie jest możliwe nawet w ld zabicie wyższej klasy byty tak samo jest w astralu.

Ciałem mym Stal,
Duszą mą ogień,
Mą krwią jest Chaos

Zapomniany przez Śmierć,
Nie znający Życia,
Nieobecny dla Magii,

Powstrzymałem cierpienie, by kroczyć przed siebie.
Mimo to, Dusza nadal jest pusta.
Więc modlę się, D'Oscyrion
19-02-2014, 22:51
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 267
Dołączył: Sun Oct 2012
Reputacja: 23
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 9 razy w 4 postach
Post: #16
RE: Przestroga
(19-02-2014, 22:51)Eteryk napisał(a): Raven ja miałem podobnie na początku nieodpowiedzialne i głupie zachowanie sprowadzilo na mnie kilka nieprzyjemnych bytów z którymi pomagał mi ktoś z zewnątrz gdyż nie jest możliwe nawet w ld zabicie wyższej klasy byty tak samo jest w astralu

Nie wiem, czy dobrze cie zrozumiałem, ale uważasz, że będąc na płaszczyźnie astralnej nie można zniszczyć/zabić "większych" bytów?
19-02-2014, 23:28
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Eteryk Offline
Użytkownik

Liczba postów: 47
Dołączył: Fri Sep 2012
Reputacja: 0
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Strzelec
Praktykowany rodzaj magii:
Alchemia & Elementarna

Podziękowania: 0
Podziękowano 4 razy w 4 postach
Post: #17
RE: Przestroga
Myślisz że jesteś takim bogiem lub głupiemu żeby nadziewać z niektórymi? Mi wystarczyła walka z smokiem by przez miesiąc nie wchodzić na plan astralny.

Więc powiem jedno, jeżeli chcesz zginąć to śmiało walcz z każdym jak ja na początku swojej przygody z magią i nie żałuję niczego co robiłem.

Ciałem mym Stal,
Duszą mą ogień,
Mą krwią jest Chaos

Zapomniany przez Śmierć,
Nie znający Życia,
Nieobecny dla Magii,

Powstrzymałem cierpienie, by kroczyć przed siebie.
Mimo to, Dusza nadal jest pusta.
Więc modlę się, D'Oscyrion
20-02-2014, 01:37
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 267
Dołączył: Sun Oct 2012
Reputacja: 23
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 9 razy w 4 postach
Post: #18
RE: Przestroga
(20-02-2014, 01:37)Eteryk napisał(a): Myślisz że jesteś takim bogiem lub głupiemu żeby nadziewać z niektórymi?  Mi wystarczyła walka z smokiem by przez miesiąc nie wchodzić na plan astralny.

Więc powiem jedno jeżeli chcesz zginąć to śmiało walcz z każdym jak ja na początku swojej przygody z magią i nie żałuję niczego co robiłem.
Proszę cię pisz składniej... Nie walczę z każdym bytem napotkanym w astralu, przecież to byłaby głupota, nawet jeśli jesteś od nich silniejszy. W końcu wychodząc na ulicę też nie lejesz po mordzie każdej napotkanej osoby.
To, że można oberwać od pewnych bytów nie jest równoznaczne z tym że nie można ich zabić/zniszczyć, a mniej więcej to napisałeś w poprzednim poście (o ile dobrze zrozumiałem, bo też jakoś dziwnie pisałeś).

I proszę nie strasz mnie śmiercią w astralu z powodu nieodpowiedzialnych zachowań, nie zajmuję się tym od wczoraj.
20-02-2014, 15:54
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Eteryk Offline
Użytkownik

Liczba postów: 47
Dołączył: Fri Sep 2012
Reputacja: 0
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: Strzelec
Praktykowany rodzaj magii:
Alchemia & Elementarna

Podziękowania: 0
Podziękowano 4 razy w 4 postach
Post: #19
RE: Przestroga
Spokojnie, ją też nie robię tego od wczoraj, więc też nie masz czym się bać, tylko wole powiedzieć komuś żeby nie popełniał moich błędów.

Ciałem mym Stal,
Duszą mą ogień,
Mą krwią jest Chaos

Zapomniany przez Śmierć,
Nie znający Życia,
Nieobecny dla Magii,

Powstrzymałem cierpienie, by kroczyć przed siebie.
Mimo to, Dusza nadal jest pusta.
Więc modlę się, D'Oscyrion
20-02-2014, 16:37
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Strony (2): « Wstecz 1 2


  • Pokaż wersję do druku
  • Wyślij ten wątek znajomemu
  • Subskrybuj ten wątek
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Witchcraft - Magia, Ezoteryka, Rozwój duchowy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Theme designed by KoZ.
Edycja © Witchcraft
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.