Modlitwa do Żywiołaków
Autor Wiadomość
Żmijewic Niedostępny
łapię pierwsze pokemony

Liczba postów: 22
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Modlitwa do Żywiołaków
Cytat:Znaków i sił jest niezliczenie wiele. Oczywiste jest chyba, że nie musisz używać akurat tych...
O to mi chodziło.
Po prostu nie lubię podawania wiedzy bez wskazania, do jakich klimatów pijemy. Z dwóch powodów:
- mieszamy ludziom, którzy sami nie bardzo się orientują
- nawet jeśli ktoś przeczyta i wyciągnie z tego coś dla siebie, to nie wie, w jakich klimatach szukać więcej podobnych materiałów.

Cytat:Mag jest osobą nie tylko uzdolnioną, ale i doświadczoną. Dlatego korzystając ze swojej mądrości powinien unikać nieświadomego popełniania błędów. Nie podchodzi się do rytuału zaspanym lub zmęczonym, bo to dopuszcza możliwość wystąpienia błędu. Będąc zaspanym, możesz ubrać dwie inne skarpetki. Co wtedy? Sam narażasz się w ten sposób na błędy. Jednakże napisałem, że błędy mogą się zdarzać, byle nie nagminnie. Więc dopóki inne czynniki zapobiegają popełnienia błędu, można sobie podarować świadome ubieranie skarpetek.
Po prostu chciałem doprecyzować, że nie zawsze świadomość jest potrzebna.
Moim zdaniem próba zbyt świadomego odprawienia danego rytuału/ obrzędu/ gusła ... też może poskutkować niepowodzeniem, bo na niektórych ścieżkach jest to tylko po części wyreżyserowane przedstawienie, a po części misterium, którego nie pojmiemy rozumem.
Doświadczeni magowie też więcej rzeczy robią tak, jak się przyzwyczaili, a nie tak, jak lata temu przemyśleli, że będzie najlepiej. To, co podpatrzone u ewentualnego mistrza, też nie zawsze będzie świadome, a często skuteczne.
Cytat:Póki spełnia swoje zadanie, to nie.
Otóż to Uśmiech.
Cytat:Aby dojść do Warszawy można obrać wiele dróg, ale mieszkaniec Niemiec i tak przyjdzie z zachodu, a Rosjanin ze wschodu.
Ująłeś mnie głębią swych metafor, naprawdę :D
02-06-2013, 17:55
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 35
Podziękowania: 14
Podziękowano 294 razy w 94 postach
Cytat:Po prostu chciałem doprecyzować, że nie zawsze świadomość jest potrzebna.
Ale to też takie typowe gadanie. Nic nie jest zawsze potrzebne. Zbyt wiele jest możliwości i zawsze znajdzie się jakiś wyjątek. Na potrzeby dyskusji lepiej jest generalizować.

Cytat:a po części misterium, którego nie pojmiemy rozumem.
Nie pojmiemy? Ja sądzę, że tak. Gorzej już z przełożeniem tego na słowny język.

Cytat:Ująłeś mnie głębią swych metafor, naprawdę
Tak jest krócej. ;]
02-06-2013, 18:11
Znajdź Posty Reply
Żmijewic Niedostępny
łapię pierwsze pokemony

Liczba postów: 22
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Cytat:Ale to też takie typowe gadanie. Nic nie jest zawsze potrzebne. Zbyt wiele jest możliwości i zawsze znajdzie się jakiś wyjątek.
Cóż - życie Uśmiech.
Cytat:Na potrzeby dyskusji lepiej jest generalizować.
To też zależy od dyskutanta. Niektórzy są takie wredoty, że musisz im co drugie słowo definiować, żeby było merytorycznie. Ja staram się nie popadać w skrajności, ale czuję, że łatwiej mi z lekkim przechyleniem na tę właśnie opcję.
Cytat:Nie pojmiemy? Ja sądzę, że tak. Gorzej już z przełożeniem tego na słowny język.
Język to potęga. Wyrazi niemal wszystko, co mamy na myśli. Wystarczy poczytać odrobinę dobrej poezji miłosnej i zauważamy, że rozumiemy to, czego teoretycznie nie można przełożyć na słowa i odwrotnie - uczucia.
Ale obcując z bytami takimi jak bogowie lub nawet niekiedy zwykli ludzie, którzy byli z nami do wczoraj i umarli - zdawałoby się, zniknęli - człowiek często po prostu nie wyrabia z pogodzeniem tego z jego wiedzą o świecie i swoim miejscu w nim. Może jedynie tego w trwającej chwili doświadczać, bo gdy spróbuje w wówczas objąć całe doświadczenie rozumem, może być za trudno to pogodzić.
Po chwili budzisz się znów do świata i myślisz "co to było?". Wtedy dopiero naprawdę przytomnie myślisz.
02-06-2013, 18:35
Znajdź Posty Reply
Nana Offline
Użytkownik

Liczba postów: 17
Reputacja: 2
Podziękowania: 4
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Umieszczone modlitwy pochodzą z tekstów Eliphasa Levi, poniżej zamieszczam ich poprawną formę i właściwe przyporządkowanie do istot:

"MODLITWA SYLF

Duchu światła! Duchu mądrości! Którego oddech daje i zabiera formy wszystkich rzeczy! Ty, w czyjej obecności życie staje się cieniem, który się zmienia i parą, która umiera. Ty, który wznosisz chmury i poruszasz nimi na skrzydle wiatrów. Kiedy Ty oddychasz! Dalej, nieskończone przestrzenie są wypełnione! Kiedy Ty wdychasz, to wszystko co pochodzi od ciebie wraca do ciebie! Niekończący się ruch w wiecznej równowadze, bądź wiecznym podmuchem! Chwalimy cię i błogosławimy cię w zmieniającym panowaniu stworzonego światła, cienia, odbić i obrazów; i my pragniemy nieustannie Twego niezmiennego i niezniszczalnego światła. Pozwól by promień Twojej inteligencji i ciepło Twojej miłości nawet nas przeniknęły; wtedy co jest ruchome stanie się stałe; cień stanie się ciałem; duch
powietrza stanie się duszą; sen stanie się myślą i nie będziemy dłużej noszeni przez burzę, ale będziemy trzymać uzdę skrzydlatych rumaków jutrzenki i wskażemy kurs wieczornym wiatrom, żeby móc lecieć w Twojej obecności. O Duchu duchów! Och wieczna duszo dusz! O niezniszczalny oddechu życia! O twórcza inspiracjo. O usta, które ożywiają i oddychają istnieniem wszystkich bytów w przypływie i odpływie Twojego wiecznego Słowa, które jest boskim oceanem ruchu i prawdy. Amen!

MODLITWA NIMF

Straszny królu morza! Ty, który śmiało dzierżysz klucze ulew z nieba i który zawierasz w sobie podziemne wody w jamach ziemi! Królu potopu i deszczu, wiosny! Ty otwierasz początki strumieni i źródeł! Ty władasz wilgocią (która jest jak krew ziemi) by stała się sokiem roślin! Uwielbiamy i wzywamy ciebie! Mów do nas, wy ruchome i zmienne istoty! Mów do nas w wielkich poruszeniach morza i zadrżymy przed tobą. Mów do nas również w mruczeniu przejrzystych wód i będziemy pragnęli twej miłość. O ogromie, w którym wszystkie rzeki bytów zatracają siebie, który wciąż pojawia się na nowo w nas! O oceanie nieskończonych doskonałości! Pełnio w której ujrzeliśmy Ciebie w głębinach! Głębio, która oddycha Tobą dalej w pełni!
Przynieś nas do prawdziwego życia przez rozum i miłość! Zaprowadź nas do nieśmiertelność przez poświęcenie, w celu, że pewnego dnia możemy stać się godnymi aby ofiarować Tobie wodę, krew i łzy, dla odpuszczenia grzechów. Amen.

MODLITWA SALAMANDER

Nieśmiertelny, wieczny, niewysłowiony i niestworzony Ojcze wszystkich rzeczy ja który jestem...... urodziłem się na nieustannie toczącym się rydwanie Światów, które się ciągle obracają; Władco eterycznego ogromu, gdzie jest wyniesiony tron Twojej władzy; od którego wzniesione Twoje straszne, natchnione oczy odsłaniają wszystkie rzeczy i Twoje niezwykłe i święte uszy słyszą wszystko; Posłuchaj Twoich dzieci których miłość dostałeś od początku wieków; ponieważ Twój złoty, wielki i wieczny majestat świeci ponad światem i gwiezdnymi niebiosami. Ty sztukę wzniosłeś ponad nimi O iskrzący się ogniu! Tam czynisz światłość i wspierasz siebie przez Twój własny blask; i spełnia się dalej od Twej esencji przelewając strumienie światła, które karmią Twego nieskończonego ducha. Tak nieskończony duch karmi wszystkie rzeczy i zwraca ten nieprzebrany skarb substancji zawsze gotowej do narodzin, które kształtują to i które zawierają się w formach, przy pomocy których masz zapłodnić to w początku. Od tego ducha ci najświętsi królowie, którzy otaczają Twój tron, i którzy stanowią Twój dwór, wywodzą swój początek. O Ojcze Wszechświata! Tylko Jeden! O Ojcze pobłogosławionych śmiertelnych i nieśmiertelnych! Ty posiadasz specjalnie stworzone moce, które są cudowne jak Twa wieczna myśl i godna uwielbienia istota. Ty jesteś ustanowiony przełożonym aniołów, które obwieszczają światu Twoje pragnienia. W końcu Ty zatwierdzasz stworzenie nas w trzeci rzędzie w naszym niepodzielnym imperium. Tam nasze bezustanne zajęcie to wysławiać Ciebie i czcić Twoje życzenia. Tam nieustannie płoniemy z pragnienia posiadania Ciebie, O Ojcze! O Matko! najbardziej czuła ze wszystkich matek! O zachwycający pierwowzorze macierzyństwa i czystej miłości! O Synu, kwiecie synów! O Formo wszystkich form; duszo, duchu, harmonio i liczbo wszystkich rzeczy. Amen.

MODLITWA GNOMÓW

Niewidzialny Królu, któryś wziął ziemię jako ostoję i któryś wykopał otchłanie, aby wypełnić je z wszechmocą! Ty, którego imię czyni sklepienia w trzęsieniu świata! Ty, który sprawiasz, że siedem metali krąży w żyłach kamienia; Monarcho siedmiu ciał świetlnych! Nagradzający podziemnych robotników! Doprowadź nas do pożądanego powietrza i do królestwa światła. Patrzymy i pracujemy bez wytchnienia. Szukamy i mamy nadzieję dzięki dwunastu kamieniom Świętego Miasta, jako talizmanów, które są zakopane przez magnetyczny szpon, który przechodzi przez centrum ziemi. Panie! Panie! Panie! Miej litość dla tych, którzy cierpią! Powiększ nasze serca! Bądźmy wolni i podnieśmy w górę nasze głowy! Wychwalaj nas! O równowago i ruchu! O Dniu obleczony nocą! O Ciemności ukryta w świetle! O Mistrzu, który nigdy nie zatrzymujesz zarobków Twoich robotników! O srebrzysta biel! O Złoty Blasku! O Korono Diamentów, żywa i melodyjna! Ty, który nosisz niebo na swoim palcu, jak pierścień szafiru! Ty ukrywasz się pod ziemią, w królestwie klejnotów, cudownego nasienia gwiazd! Witaj cały ! Panuj; i bądź Wiecznym Aptekarzem bogactw, których masz zrobić nas stróżami. Amen."

I garść informacji dla przypomnienia:

"Najbardziej przestrzegamy, że wyjątkowe królestwo Gnomów jest na północy; że Salamander na południu; że Sylfów na wschodzie; i że Nimf na zachodzie. One wpływają na cztery temperamenty ludzi {Gnomy, melancholik; Salamandry, sangwinik; Nimfy, flegmatyk; i Sylfy, choleryk). Ich znaki są jak następuje: hieroglify byka dla Gnomów i rozkazujemy im za pomocą miecza; lwa dla Salamander i rozkazujemy im za pomocą rozwidlonej różdżki, albo magicznego trójzębu; orła dla Sylf i rozkazujemy im za pomocą świętych pentagramów; w końcu z Wodnikiem dla Nimf i ewokujemy je z kielichem libacji. Ich poszczególnymi władcami są, Gob dla Gnomów, Djiu dla Salamander, Paralda dla Sylf i Nicksa dla Nimf."
07-11-2016, 13:47
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB