Interpretacja Snów
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,101
Reputacja: 85
Podziękowania: 928
Podziękowano 1319 razy w 651 postach
Interpretacja Snów
Ostatnio na gg mam mały nawał pytań odnośnie znaczenia snów a ja rozkładam ręce i wkurzam się na słowo ''sennik''. Tak, tak rozkładam ręce... Otóż poprzez sny rozmawia z nami nasza podświadomość, ostrzega nas, przepowiada przyszłość itp. mówi ona symbolami a wiadomo nie dla każdego motyl będzie oznaką wolności czy miłości - dla mnie np. motyl to znak pięknej chwili, która niebawem się dramatycznie skończy (motyl jest piękny, ma piękne życie, ale żyje tylko jeden dzień po czym umiera) i dlatego nie wierzyć senniką - rzadko kiedy się zdarza, że symbolika jest zgodna z naszą interpretacją symbolu. Jak powstają senniki? Otóż powstają poprzez zbiorowe skojarzenia osób co do symbolu, np. takim zbiorowym symbolem ludzi jest serce - powszechnie oznaczające miłość, a dolar to kasa, ale zawsze w senniku trafi się cosik co nie jest zgodne z naszą indywidualną, osobistą interpretacją np. niektórym ojciec się kojarzy z opieką, innym z tyranią albo zabezpieczeniem itp. itd.

Więc nasuwa się pytanie, jak dobrze interpretować swoje sny? Polecam założyć sennik czyli taką księgę (zeszyt) gdzie będzie miejsce tylko i wyłącznie do zapisywania swoich snów oraz puste miejsce do naszych interpretacji. Ok, gotowi? :D Super, po pierwsze kiedy coś nam się śni musimy się nauczyć rozpoznawać (spoko, to rzadkie) przesłania podświadomości od przesłania snów z zewnątrz np. od bytów czy innych ludzi (zawsze ktosik nam się może wkraść w sen).

Pamiętajcie, że jeśli przekaz będzie ze świata astralnego może on się pokazać jako nasza najbliższa osoba np. spałam sobie, i spałam tak słodko a tu nagle... pojawia mi się twarz wilka1610 na czarnym tle i krzyczy ''obudź się!'' i to już nie jest normalny sen... Tylko wielkie ostrzeżenie ''POBUDKA COŚ ZŁEGO MASZ W CHACIE!!!''. xD

A jak się nam śni kolega ze szkoły na którego nigdy wcześniej nie zwracaliśmy uwagi a sen jest np. na podłożu erotycznym i doznania są bardzo realne wówczas to oznacza, że nam się wpitolił do snu albo świadomie albo nieświadomie - a to omen, że się mu podobamy. :D

No dalej... Normalny sen? Analizujemy go kratka po kratce. Z czym się kojarzy droga? Aha podróż, ok a z czym czarny motyl? Aha... z iluzją dobrych chwil, no a z czym śmietnik? ah... z brudem i śmieciami... Teraz ułóżmy to w całość, podróż, dobre chwile które tak naprawdę są złe no i brud/śmieci... To oznacza (w moim przypadku) ''NIE JECHAĆ W PODRÓŻ BO SIĘ SKOŃCZY ŹLEEEEE''. xD No mam nadzieję, że pomogłam a przy okazji nie bd musiała pisać tego po 100 razy tylko od razu przekieruję tutaj (o ile będę pamiętać gdzie to jest). xD

Udanych interpretacji! :D
Życzy, wasza kochana Ciocia Oli. xD
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2015, 18:05 {2} przez Olimpia.)
21-09-2012, 12:18
Znajdź Posty Reply
~Amber
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Interpertacja Snów
"Są rzeczy na niebie i ziemi, które nie śniły się waszym filozofom. W.Shakespeare . Gdyby mistrz Wiliam S. nie miał racji oznaczałoby to, że natura ludzka jest... Prosta, pozioma linia. Nie byłoby tajemnicy a rzeczy widziane we śnie nie byłyby symbolami. Nie istniałyby próby odgadywania przyszłości, znane od czasów starożytnych cywilizacji Mezopotamii, Egiptu, Babilonu. Kto wie o czym pisaliby Freud, Carl Jung czy Alfred Adler." Interpretacja snów to indywidualna sprawa i sennik raczej na niewiele się zda choć niektóre pozycje wydawnicze zasługują na uwagę. Taką pozycja jest - "Wielka Księga Snów" Eili Goldberg.'' Jest ona owocem sześciu lat pracy, podczas których autor zgłębił ponad 80 różnojęzycznych słowników interpretacji snów. Wśród nich znajdowały się księgi ze starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu, z czasów średniowiecza w Europie i na Dalekim Wschodzie." Sen powinno się "rozpracowywać" współpracując w rozmowie z osoba, która go śniła, ponieważ ona wie najlepiej w jakim kierunku tłumaczyć (jakiej sfery życia aktualnie dotyczy). Zależy też od rodzaju snu- "sny powszechne czyli wspomnienia, nie maja większego znaczenia, sny symboliczne wyrażające się na podstawie uczuć, myśli, zdarzeń.Sny prorocze o silnym ładunku emocjonalnym, takie które powtarzają się i długo się je pamięta, silnie zapisują się w podświadomości. Sny szczególne to te w których pojawiają się osoby bliskie lub zmarli, mówiące o nieuchronności zdarzeń, są cenną wskazówką." Bywa że sen spełnia się do 7 dni a inny do roku nawet. Pokrycie interpretacji ze spełnieniem w realu jest sprawdzianem najlepszym. Sny ostrzegawcze to te w których dostajemy jakaś informacje np. od zmarłych bądź Przewodnika duchowego. Powiem od siebie, ze moje sny przesycone są symbolika ... i tak np. pewnego dnia przyśniła mi się osoba, która "ochroniła mnie" i coś przepowiedziała, nosząca na piersi Krzyż Ankh, po tym śnie natrafiłam na... Forum Witchcraft. Uśmiech Były też sny w których rozmawiałam z Aleisterem Crowleyem, tego pana nie muszę przedstawiać... Nieżyjący znany i kontrowersyjny okultysta. Rozmowy bardzo interesujące połączone z symbolami - liść winogron, kurze jajo, kielich z winem oraz talia kart. Sen to rozmowa z podświadomością ale też płaszczyzna na której można uzyskać odpowiedz na zawile sprawy życiowe oraz... odkryć własną Nature. Uśmiech źródło- cytaty pochodzą z wyżej wspomnianej "Wielkiej Księgi Snów" Eili Goldberg.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2012, 19:00 {2} przez Olimpia.)
21-09-2012, 18:14
Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB