Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księga Thota
Autor Wiadomość
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 296 razy w 96 postach
Księga Thota
Księga Thota, znana bardziej pod nazwą "Tarot". Jest to talia kart, początkowo składająca się z 22 tzw. Wielkich Arkan, na których poprzez symboliczne obrazy przekazywana była wiedza hermetyczna. Obecnie kart jest 78, a dodane karty nazywamy Arkanami Małymi. Talia ta jest księgą pełną hermetycznej i kabalistycznej wiedzy. Dziś niestety karty Tarota wykorzystuje się głównie do wróżenia.

Czytaj dalej...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2014, 16:23 {2} przez Oth.)
03-08-2013, 02:56
Znajdź Posty Reply
HermetycznieŚwiadom Offline
Użytkownik

Liczba postów: 13
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 1 razy w 1 postach
RE: Księga Thota
Witajcie i witaj Oth ,z miejsca chciałbym pochwalić twoją stronę objaśniającą WdH Franciszka Bardona,brawa.
Zarejestrowałem się dopiero na forum ponieważ chciałbym się dowiedzieć więcej o całym systemie,przerobiłem w części sam WdH oraz wszelkie dostępne objaśnienia,nie mogę nazwać się wtajemniczonym z racji na chwilowy tryb życia nie mogę poświęcić się w pełni kształceniu magicznemu.Moje odczucia jeśli chodzi o pierwsze kroki to porządny kopniak do samodoskonalenia i samopoznania,ale spotkałem się z różnymi opiniami jeśli chodzi o dalsze kroki,kontakty z różnymi bytami i na końcu o ile ktoś dotrwa o przekroczenie tzw. otchłani,czyli jeśli się nie mylę wyjście poza granice czasu i przestrzeni i złączenie się z uniwersum,stworzycielem,kreatorem,wszechstwórcą.
Jeśli po tej drodze mógłby ktoś doradzić jakie niebezpieczeństwa czekają na niedoświadczonego adepta który nie ma styczności z ludźmi wtajemniczony w mniejszym czy większym stopniu,to prosiłbym o rozwijanie tematu i wszelkie podpowiedzi,jedyne czym mogę odpłacić to wdzięcznością.
Wielu z tu obecnych,praktykujących pewnie też nie miało takich możliwości jak ja by poradzić się kogoś,na szczęście znalazłem forum,choć widzę że lat kilka temu działo się tu więcej to mam nadzieję że dalej ktoś kopie po wątkach i to przeczyta.
Pozdrawiam
Niech stanie się jasność. Pomysł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2019, 18:36 {2} przez HermetycznieŚwiadom.)
26-07-2019, 10:03
Znajdź Posty Reply
Aqeen Online
Aqua Warrior

Liczba postów: 61
Podziękowania: 17
Podziękowano 4 razy w 4 postach
A co tam jest napisane?
Rozkazuje Ci, życz sobie wszystkiego dobrego. ...
19-08-2019, 04:34
Znajdź Posty Reply
HermetycznieŚwiadom Offline
Użytkownik

Liczba postów: 13
Podziękowania: 1
Podziękowano 1 razy w 1 postach
(19-08-2019, 04:34)Aqeen napisał(a): A co tam jest napisane?

Czytałem o różnych opiniach,podobno od konwersacji świętego anioła stróża droga do przekroczenia otchłani jest już pewną która może nas poprowadzić tam prędzej czy później a skutkować może szaleństwem w niektórych przypadkach,rozumiejąc szaleństwo przez właśnie co?Nieporadzenie sobie z patrzeniem znów na świat w sposób trójwymiarowy czy szaleństwo ogólnie znane?
Wiemy że praktyki stopni wtajemniczenia przedstawiane przez pana Bardona w WdH będą u każdego trwały indywidualny interwał czasu,jeśli istnieje ryzyko zawalenia to gdzie się zatrzymać żeby być lepszym jako człowiek wykonując te ćwiczenia a żeby nie skończyć w dziwnym położeniu?
Ogólnie jeśli ktoś wie więcej na ten temat,o hermetyzm dokładniej mi się rozchodzi to proszę o wypowiedzi,nurtuje mnie ten kierunek a kontakt z dłużej praktykującymi to nieoceniony skarb ponieważ sama książka jak i komentarze do niej nieraz są niejasne i można je rozumieć "po łebkach" a może znacie drodzy Państwo inne ćwiczenia które warto praktykować w fazie wczesnego rozwoju magicznego?                                                
                                                                                                                              pozdrawiam Was
Niech stanie się jasność. Pomysł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2019, 22:29 {2} przez HermetycznieŚwiadom.)
25-09-2019, 22:28
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB