Siedem Celów
Autor Wiadomość
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 164
Dołączył: Aug 2013
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Siedem Celów
Struktura Osobowości I: Siedem Celów
Czyli do czego dążymy?

Spojrzeliśmy już na Rolę oraz Wiek Ducha; teraz zaś zwrócimy uwagę na Strukturę Osobowości, czyli elementy z których składa się nasze wcielenie. W przeciwieństwie do Roli, która pozostaje taka sama przez cały cykl reinkarnacyjny, i Wieku, który wzrasta wraz z doświadczeniem Ducha, elementy Struktury Osobowości są przez nas wybierane przed wcieleniem się w ludzkie ciało. Można je również zmieniać już podczas wcielenia, jeśli jest się ich świadomym i ma się wystarczająco dobry powód (np. ja zmieniłam swój Cel z Satysfakcji na Dominację, gdy odkryłam istnienie Celów). W końcu każdy z nas ma wolną wolę, która może nadpisać wcześniejsze wybory - inaczej na tym świecie nie byłoby spontaniczności.

Pierwszym elementem na który spojrzymy, jest Cel.  Nie chodzi mi tu o cel w stylu wyjechanie do Ameryki czy zdobycie Everestu; raczej o tę cichą siłę głęboko w naszej duszy, która popycha nas w określonym kierunku. Celów jest - tak, zgadliście - siedem: Dominacja, Uległość, Akceptacja, Odrzucenie, Rozwój, Ograniczenie i Satysfakcja. Poniżej znajdują się opisy każdego z nich.

~

Dominacja

[Obrazek: 2akhikg.png]

Osoby z tym Celem pragną zdobywać władzę nad innymi. Chcą mieć wpływ na świat, kontrolować sytuację, prowadzić innych. Oczekują szacunku i posłuszeństwa. To bardzo silne, asertywne osoby o niezłamanej woli. Podobnie jak Królowie, osoby z celem Dominacji skupiają się na podejmowaniu decyzji i działaniu. Potrzebują zmieniać świat wokół na swój obraz. Szukają związków w których mogą objąć prowadzenie i zdominować partnera, dlatego harmonijne relacje z ludźmi nie są dla nich komfortowe. Ten Cel koncentruje się na używaniu woli i uzewnętrznianiu się, towarzyszy mu więc ogromna determinacja. Pragną być autorytetem dla innych w swojej dziedzinie. Osoby z tym celem mają naturalny pociąg do osób z celem Uległości, jako, że te bez problemu im się poddają. Pozytywnym biegunem tego celu jest przewodnictwo, dążenie do podejmowania dobrych decyzji, branie na siebie odpowiedzialności oraz szanowanie swoich podopiecznych. Negatywny biegun to upartość, dyktatura, "zrób to bo tak mówię", despotyzm.
Znane przykłady: L.B. Johnson, Aleksander Wielki, Margaret Thatcher, Vladimir Putin, Napoleon Bonaparte, George Washington


Uległość

[Obrazek: 2943qkz.png]

Ten cel skupia się na poddawaniu innym. Osoby z celem Uległości pragną być prowadzone i dominowane; czy to przez przywódcę, wyższy cel, czy siłę wyższą. Chcą podążać za silniejszymi i służyć im. Takie osoby wyróżniają się obowiązkowością, ustępliwością, wiernością i szacunkiem. Lojalnie wspierają swojego lidera i wykonują jego polecenia. Niektórzy spędzają życie doglądając potrzeb innych - np. członków rodziny - inni zaś służąc ideologii bądź religii. Całą swoją energię poświęcają bezinteresownej służbie, angażując się sercem i duszą w to, w co wierzą. Ich misja w życiu jest dla nich ważniejsza, niż oni sami. Przekładają również potrzeby innych ponad swoje. Nie posiadają z reguły zbyt silnej woli lub dużej siły przebicia; można za to liczyć na nich w każdej sytuacji. Ich pozytywny biegun to poświęcenie, oddanie i wierność osobie lub sprawie. Negatywny biegun to potulność, płaszczenie się przed innymi, brak własnej woli, służalczość.
Znane przykłady: Matka Teresa, Ghandi, Jan Paweł II, Dwight Eisenhower, Nancy Reagan

Akceptacja

[Obrazek: 1ekqrn.png]

W tym celu najważniejsza jest właśnie akceptacja - siebie oraz innych, a także bycie zaakceptowanym przez społeczność. Dla osób z celem akceptacji liczy się równouprawnienie, harmonijne związki, poczucie przynależności. Pragną czuć więź z innymi i rozumieć ich na głębszym poziomie. Widzą społeczeństwo jako wspólnotę; dostrzegają, co ich łączy z innymi ludźmi. Boją się odrzucenia i życia w samotności. Ze względu na to, same traktują innych ludzi z szacunkiem i zrozumieniem, wyciągając pomocną dłoń w stronę wyrzutków. Szukają miłości, zarówno romantycznej, jak i braterskiej. Chcą pokonać przeszkody w związku, takie jak strach, podejrzliwość, ocenianie i tendencję do ranienia drugiej osoby. Akceptują innych takimi, jacy są, a w zamian też chcą być akceptowani. Pozytywnym biegunem tego celu jest bezwarunkowa miłość, współczucie, zrozumienie, życzliwość. Negatywnym zaś - podlizywanie się innym, schlebianie, robienie wszystkiego byle tylko nie być wyrzuconym z grupy.
Znane przykłady: Elvis Presley, Merlin Monroe, J.F Kennedy, Desmond Tutu, Dalai Lama, Ammachi, Ronald Reagan

Odrzucenie

[Obrazek: t972xe.png]

W przeciwieństwie do celu akceptacji, osoby z celem odrzucenia nie czują potrzeby przynależenia do społeczeństwa. Odrzucają normy społeczne, buntują się przeciwko tabu, nie chcą podążać za tłumem. Zamiast tego wybierają własną ścieżkę niezależności. To indywidualiści których nie obchodzi, co myślą o nich inni. Są nieczuli na opinie czy wymagania innych - chcą żyć tak, jak im się podoba, a nie tak, by przypodobać się ludziom. Nie boją się wyrażać swoich opinii - nawet najbardziej kontrowersyjnych - i mówią otwarcie o sprawach, które inni omijają szerokim łukiem. Są prostolinijni i nie bawią się w słodzenie - mówią to, co myślą. Mogą mieć jednak tendencje do dyskryminacji i mizantropii. Lubią krytykować i wyśmiewać innych, często są wulgarni. Nie przeszkadza im odrzucenie ze strony społeczeństwa - samotność nie jest im straszna. Pozytywny biegun to selektywność, sofistyka i szczerość. Negatywny zaś - uprzedzenie, bigoteria i złośliwość.
Znane przykłady: Oliver Cromwell, Larry King, Bette Davis, Joan Rivers, Helena Blavatsky, John McRick

Rozwój

[Obrazek: jinbd5.png]

Rozwój jako cel skupia się na poznawaniu siebie, dojrzewaniu, ewolucji wewnętrznej. Zadaniem ludzi z tym celem jest nauka, jednak nie w sensie akademickim; tutaj liczą się doświadczenia, poznawanie życia z każdej możliwej strony, odkrywanie nowych horyzontów. Umożliwić to mogą bardzo intensywne, pełne emocji przeżycia. Im cięższych wyborów musi dokonać Duch, tym lepiej dla jej rozwoju. Takie przeżycia może umożliwić życie w biedzie, cierpieniu i nędzy, a potem pokonywanie tych przeszkód i osiąganie sukcesów. Zwyciężanie nad przeciwnościami losu jest domeną tego celu, poprzez kontrast dramatycznych i przyjemnych przeżyć. Osoby z tym celem często doświadczają niespodziewanych zwrotów w życiu, które może być pełne różnych związków, przeprowadzek, podróży i karier. Pozytywny biegun Rozwoju to otwarty umysł, chęć nauki, doskonalenia się. Negatywny biegun to przygniecenie nadmiarem emocji, dezorientacja, zagubienie.
Znane przykłady: Elizabeth Taylor, Robert Downey Jr, Barack Obama, Jackie Kennedy Onassis, Oprah Winfrey


Ograniczenie

[Obrazek: 2n0606v.png]

Ten cel nie koncentruje się na wewnętrznym rozwoju i przeżywaniu jak największej ilości doświadczeń, a na życiu w ciele ograniczonym fizycznie, lub psychicznie. Dlatego też osoby z celem Ograniczenia mogą być inwalidami lub ludźmi chorymi umysłowo. To ci, których widzimy w telewizji, z nieuleczalnymi chorobami, ogromną nadwagą, syndromem downa, etc. - ich celem jest właśnie Ograniczenie. Jaki więc jest sens w tym cierpieniu? Jako, że ci ludzie nie są w stanie normalnie uczestniczyć w życiu fizycznym, poznawać świata lub nawet ruszać się z domu, ich uwaga skupiona jest wewnątrz. Być może w poprzednich wcieleniach nadużywali władzy i krzywdzili ludzi w sposób, w jaki teraz sami są skrzywdzeni, co umożliwia im zrozumienie życia z punktu widzenia swoich ofiar. Albo byli nadzwyczaj inteligentni, przez co w tym wcieleniu chcą doświadczyć kontrastu. Niektóre fragmenty godzą się na ten Cel tylko po to, by inni mogli doświadczyć ciągłej opieki nad drugą osobą. Pozytywny biegun ograniczenia to atawizm, rewersja, powrót do podstaw. Negatywny biegun to wycofanie i odcięcie się od świata.
Znane przykłady: Stephen Hawking, Helen Keller, Klaudiusz

Satysfakcja

[Obrazek: 73gh0j.png]

To ostatni z celów, który nie posiada swojego przeciwieństwa. Koncentruje się na przyjemnościach i doświadczaniu łatwej, spokojnej strony życia. To osoby, które "płyną z prądem" i poddają się temu, co przyniesie życie. Nie mają większych zmartwień ani nie doświadczają dramatycznych przeżyć. Po postu cieszą się życiem i wszystkim, co ma do zaoferowania. Mogą mieć poczucie, że dryfują po oceanie bez większego celu. Gdy próbują coś świadomie osiągnąć, ich wysiłki idą na marne; zaś gdy niczego nie oczekują; wszystko samo do nich przychodzi. Życie z tym Celem to czas relaksacji, często odpoczynku po ciężkich przeszłych wcieleniach. Teoretycznie, ten cel nie ma celu - jedynym celem jest po prostu żyć i być szczęśliwym. Marzenia takiej osoby samoistnie się spełniają, zaś ona nie musi nic robić w tym kierunku. Jednocześnie takie życie nie sprzyja rozwojowi Ducha - służy raczej jako swego rodzaju wakacje. Pozytywy biegun to spokój umysłu, równowaga wewnętrzna i radość z życia. Negatywny biegun to zastój, pasywność i inercja.
Znane przykłady: Hugh Hefner, George Hamilton, Ringo Starr, William Shatner, Barry Manilow, BuddaZanim zakończę ten artykuł, warto jeszcze wspomnieć o relacji między Rolą a Celem. Często można pomylić je ze sobą - wziąć kogoś z celem Dominacji za Króla, a kogoś z celem Uległości za Opiekuna. Na przykład, Jan Paweł II był Wojownikiem z Celem Uległości, co nadało mu mniej forsownego charakteru. Gdy jednak spojrzymy na to, jak dążył do tego Celu, możemy dostrzec jego prawdziwą Rolę. Dlatego też podczas analizowania charakteru osoby musimy wziąć pod uwagę jej prawdziwy charakter, a nie powierzchowny Cel.Tak o to powstał trzeci artykuł z serii, zostały mi jeszcze... No, zgadnijcie... Tak, cztery! Bo w końcu wszystkiego jest siedem, więc musi też być siedem artykułów. Oczko Dziękuję za uwagę i życzę miłego odkrywania siebie!Artykuł stworzony przez Sorriolenen, na podstawie:
http://personalityspirituality.net/artic...ings/goal/
Proszę nie kopiować bez mojej zgody.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2014, 19:31 {2} przez Sorrio Lenen.)
05-02-2014, 00:16
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Post: #2
RE: Siedem Celów Duszy
Odrzucenie to prawie idealnie mnie opisało. xD Świetny artykuł. <3 Czekam na więcej Twoich zajebistych postów. :D :-*
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
05-02-2014, 02:11
Znajdź Posty Reply
~MojzesHop
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #3
RE: Siedem Celów Duszy
Świetny artykuł.
Poziom - Rozwój. xD
Czekam na więcej postów i daję . ^^
13-02-2014, 20:13
Reply
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 260
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 4
Podziękowania: 7
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Post: #4
RE: Siedem Celów
Akceptacja - tak sądzę. :3
Wspaniały Smoczy Duchu we mnie
Potężne Smoki oddaje wam cześć!
15-03-2014, 23:37
Znajdź Posty Reply
Advena Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 98
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #5
RE: Siedem Celów
Kurde, nic do mnie za bardzo nie pasuje... Znaczy nic jakby w całości :p
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2014, 00:49 {2} przez Advena.)
16-03-2014, 00:44
Znajdź Posty Reply
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 260
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 4
Podziękowania: 7
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Post: #6
RE: Siedem Celów
Ja mam problem z dopasowaniem do siebie roli we wszechświecie. ;-;
Wspaniały Smoczy Duchu we mnie
Potężne Smoki oddaje wam cześć!
16-03-2014, 00:50
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB