Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompletny przewodnik runiczny - Lisa Peschel
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,028
Reputacja: 85
Podziękowania: 908
Podziękowano 1252 razy w 612 postach
Kompletny przewodnik runiczny - Lisa Peschel
Zapraszam serdecznie do odwiedzenia wydawnictwa: http://www.studioastro.pl
Oraz do kupna książki: http://talizman.pl/runy/9507-kompletny-p...76524.html

Zaskoczył mnie rozmiar książki - okazuje się mała, ale wcale nie cienka, gratuluje kreatywności pomysłodawcy, taka wersja kieszonkowa w sam raz do torebki, a to się przydaje jak się wyjeżdża gdzieś albo po prostu idzie się szukać drewna na runy, a są obawy że się nie zapamięta informacji podanej w tej książce.

Autorka jest bardzo sympatyczna, ale miejscami się irytowałam.

Pani Lisa Peschel daje dużą swobodę myśleniowa i zachęca co kreatywności, zaufaniu własnej intuicji.
Początek jest bardzo ciekawy, autorka przekazuje wiedzę na temat sporządzenia własnych Run oraz sakiewki, a także serwetki na którą się rzuca Runy. Opisy są naprawdę konkretne i nie ma żadnych nieścisłości. Podoba mi się uświadamianie ludzi, że rośliny też czują i należy poprosić drzewo o gałązkę a potem podziękować, jednak nie uargumentowała tego, nie rozwinęła tematu a niestety ludzie dzisiaj nie rozumieją tego...

W drugim rozdziale Pani Lisa, opisuje Runy i robi to naprawdę porządnie, choć nie obszernie - jednak dużo wcale nie znaczy źle czy gorzej. Solidne, konkretne opisy zarówno run w pozycji prostej i odwróconej, a na dodatek połączenia niektórych Run.
Potem mamy kilka rozkładów - prostych ale precyzyjnych.

Następnie autorka opisuje właściwości Run w magii - nie wiem jakby to wyglądało okiem zaawansowanego Runologa, ale mi bardzo pomogło.

W zasadach Magii Runicznej mnie zirytowała mówiąc, że materiał na którym wyryjemy Runy nie jest ważny - moim zdaniem jest. Materiały mają energie, wpływ - np. plastik hamuje magię, zaś np. srebro sprzyja magii gdzie potrzebna jest intuicja i wzmacnia wyryte na nim symbole, zaś jeśli się wybierze kamień należy go najpierw oczyścić a minerały dodatkowo mają swoje właściwości.

Wyjaśnienie jak zrobić dobry skrypt runiczny, jest idealny - i okazuje się, że to co wydawało mi się skomplikowane tak naprawdę takie nie jest.

Podejrzenia natomiast wzbudziła we mnie jedna bindruna - mianowicie Gebo i Isa mające na celu utrzymać związek. Gebo jest Runą miłości, ale Isa jest Runa stagnacji, chłodu i oziębłości. Zwróciłam się więc z pytaniem do Finneusa o bindruny. Potwierdził moje przypuszczenie ku mojemu zdziwieniu, bo nie specjalistka od Run ode mnie żadna - otóż taka bindruna sprawi, że związek nie będzie mógł się rozwijać, wprowadzi chłód i oziebłość - jednak faktycznie związek utrzyma.

Kolejna rzeczą jest to, że autorka uważa iż bindruny są w 100% bezpieczne - Runy działają zawsze i jak źle się napisze Runy (w negatywnym wydźwięku), również będą działać - a nie tak, że będą tylko znaczkami bez odziałowywania. Wklejam tutaj cytat Finna:

"Stworzenie bid run zawsze jest niebezpieczne. Chcąc stworzyć wietrzyk można wywołać trąbę powietrzną, że tak to ujmę."

Po przeszukaniu innych źródeł na temat bindrun, umocniłam się w tym przekonaniu.

Na końcu książki są dodatki - alfabet runiczny, właściwości kolorów, drzew a także przypisanie dni tygodnia do Bogów i tutaj znalazłam jeden mały błąd.
Zdaniem autorki poniedziałek jest przypisany do Freyi a piątek to Frigg, zdaniem badaczy jest inaczej - wskazuje także na to także angielska nazwa piątku, FRIday (wymowa Frajdey). Fri to kolejna odmiana imienia (a raczej przydomka bo Freya oznacza "Pani") Freji, Friday oznacza dosłownie "Dzień Freji".

Mimo powyższych błędów szczerze polecam tą książkę, wiedza zawarta w niej jest warta przeczytania, tak samo jak praktykowania. I żaden początkujący z pewnością nie zawiedzie się tą pozycją.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-24-2014, 09:33 {2} przez Olimpia.)
09-23-2014, 22:02

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB