Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medytacja Jesiennego Drzewa
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,063
Reputacja: 85
Podziękowania: 925
Podziękowano 1271 razy w 627 postach
Medytacja Jesiennego Drzewa
Medytacja pochodzi z książki pt. "Magia z Supermarketu", ociupinkę ją zmieniłam. Cóż, okazuje się że jest bardzo dobra, więc wstawiam no i łatwa dla początkujących.

Usiądzcie wygodnie po turecku - choć można także leżeć. Zamknięcie oczy i wyobraźcie sobie małe drzewo, mniej więcej metra wykości i 30 cm, ma tylko trzy duże i grube gałęzie, a u podstawy drzewa widzimy wejście-łuk (dziuplę) z którego od wewnątrz promieniuje biała, delikatna poświata.

Na pierwszej gałęzi drzewa są trzy zielone liście, na drugiej dwa zielone liście a na trzeciej także dwa zielone liście. Kiedy tak oglądacie drzewo, zrywa się wiatr, nastaje jesień. Widzicie jak pierwszy liść przybiera barwę pięknej i intensywnej czerwieni, po czym zostaje zerwany przez wiatr i ulatuje w dal, drugi liść przybiera barwę jesiennego pomarańczu, po czym porywa go wiatr, trzeci liść staje się żółty i ulatuje wraz z wiatrem. Popatrzcie teraz na drugą gałąź, czwarty liść dalej jest zielony, ale jego intensywność blaknie i odlatuje wraz z wiatrem, piąty liść dalej jest zielony, ale jego intensywność blaknie i zostaje porwany przez wiar, piąty liść drzewa, przybiera odcień jasnego błękitu i odlatuje z wiatrem. Spójrz teraz na ostatnią, trzecią gałąź drzewa, szósty liść staje się kolorem nocnego nieba i zostaje porwany przez wiatr. Ostatni, siódmy liść przybiera kolor intensywnej i pięknej purpury, postanawiasz go zerwasz, zrywasz i nagle spostrzegasz że drzewo staje się coraz większe, nagle zrozum że to nie drzewo rośnie, ale Ty malejesz, masz teraz niecałe 8 cm, purpurowy liść dokonał Twojej przemiany w ten sposób abyś mógł się zmieścić, w dziupli w drzewa. Wchodzisz do dziupli i spostrzegasz tam schody prowadzące w dół, jest 10 stopni, powoli zejść po tych stopniach otworzą przed Tobą drzwi - możesz przejść przez nie dokąd tylko zechcesz, np. do Opiekuna Duchowego, czy do LD.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
10-18-2014, 11:09
Znajdź Posty Reply
Manussa Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 52
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Medytacja Jesiennego Drzewa
Olimpio... Brak mi słów.
1. Tytuł książki jest... irytujący? Tak, to dobre słowo. Kogoś chyba wyobraźnia poniosła.
2. Nie ma tu grama medytacji. Nie wiem, gdzie ją widzisz. Żeby nie było problemów, poprę to jednym argumentem. Uśmiech
Wg tego, co napisałaś, wygląda to tak:
- usiądź po turecku,
- wyobraź sobie drzewo.
Samo siedzenie i wyobrażanie sobie czegoś, to nie jest medytacja!
Gdy widzę takie bzdury, moja psycha wymusza na mnie, aby to nakreślić.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-28-2014, 19:35 {2} przez Neaxx.)
10-18-2014, 17:02
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Napisałam taki tytuł jak w książce, więc nie mnie się czepiaj.

Zamieściłam technikę, bo świetnie uspokaja i wbija w lekki trans, a jako że recenzuje te książki, muszę też trochę z technik posprawdzać.
A tytuł książki pasuje do tego, co w niej jest i nie bądź taki sztywny, naprawdę. Uśmiech
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-18-2014, 18:24 {2} przez Olimpia.)
10-18-2014, 18:21
Znajdź Posty Reply
Manussa Offline
Starszy użytkownik

Olimpio, to wyjaśnij, co to ma robić i zmień tytuł, jeśli nie jest zgodny z prawdą.
Szkoda, żeby wprowadzać innych w błąd.
10-18-2014, 21:12
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Nie mogę zmienić tytułu, bo to nie jest moja technika - ta technika jest z książki i autor nadał jej tytuł.
Mogłam ją trochę zmienić, ale tytuł jest jakby podpisem autora.

Poza tym definicja medytacji jak wiesz jest "dzisiejsza" i Buddyjska. Tego nie zmienisz, ani Ty ani ja.
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-18-2014, 22:22 {2} przez Olimpia.)
10-18-2014, 22:21
Znajdź Posty Reply
Manussa Offline
Starszy użytkownik

Olimpio, Ty dodałaś tą technikę. Jesteś za nią niejako odpowiedzialna.
Mogłaś chociaż dodać swoje komentarze, wnioski itd.
Nie miałbym nawet zamiaru na to spojrzeć, bo gdybym wierzył w każde słowo, byłbym głupi.

Jak ustosunkowujesz się do tej "medytacji"? Korzystałaś z niej? Wyglądało to na medytację? Skąd wgl. pomysł na wizualizację drzewa? Jak zachowuje się umysł podczas tej "medytacji"? Czy pomaga to w jakimkolwiek rozwoju?
10-18-2014, 22:26
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Manussa, po to jest medytacja (sorrry, ale nie uważam tylko Buddyjskiej definicji), aby przetestować, sprawdź to się dowiesz - ta sama technika, może mieć różne działania na różne umysły, ale nie będą to negatywne skutki. Jakbyś przeczytał tekst dokładnie wiedziałbyś, że napisałam dwa przykładowe zastosowania - więcej nie trzeba, to się wie po praktyce.

I jak pisałam już dwa razy... korzystałam, i jest dobra. Czy wyglądało to na medytacje? Z Twojej definicji na pewno nie. Skąd pomysł? Zapytaj autora. Mnie osobiście to nie obchodzi, ważne aby działało.

Dla mnie osobiście głupotą ocenianie, po pozorach. Dlatego zawsze testuje, a potem wyrabiam sobie opinie, Tobie też to polecam. Nikt nie każe Ci wierzyć na słowo - chyba, że lenistwo.
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-28-2014, 19:37 {2} przez Neaxx.)
10-18-2014, 22:40
Znajdź Posty Reply
Manussa Offline
Starszy użytkownik

Nie prosiłem o zastosowanie. Podałaś dwa, zgodzę się, może działa, może!
Dopiero teraz to oceniłem.
Zapytam o jeszcze jedno. Jakie wnioski wyciągnęłaś z tej "medytacji"? Uśmiech
10-18-2014, 22:45
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Medytacji używałam cztery razy, i tylko po to aby wbić się w "trans", i/lub odizolować od paskustw rzeczywistości.

Recenzując książkę zawsze trochę technik sprawdzam, ta mi się poprostu spodobała - jako jedna z nielicznych zresztą.
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-18-2014, 22:52 {2} przez Olimpia.)
10-18-2014, 22:50
Znajdź Posty Reply
Manussa Offline
Starszy użytkownik

Eh. Nie po co, ale jakie wnioski wysunęłaś?
10-18-2014, 22:51
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB