Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prorok Niecodzienny
Autor Wiadomość
Jiruka Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 202
Reputacja: 7
Podziękowania: 144
Podziękowano 190 razy w 52 postach
RE: Prorok Niecodzienny
Chcieliśmy coś zabawnego, subtelnego, trochę satyry, trochę powagi.

Dostaliśmy bełkot kinderów i przegrywów szkalujących forum i adminkę, która jest w sumie bogu ducha winna. Wszędzie żal, wszędzie dupościsk. Jak następnym razem będziesz gadał z częścią ludzi, którzy się wypowiadali, to przekaż im ode mnie to:
[Obrazek: pol_pl_Masc-na-bol-dupy-1341_1.jpg]
"Co nie zostało powiedziane, to powiedzieć zostanie musiane"

Wigilia Imbolc 2015 - po raz pierwszy zarzucono mi bycie wampirem. :D
03-01-2015, 21:01
 Podziękowali: Animal , Evander , Unebris , Suzaku , MagicznaCzarodziejka , Szczęściarz , cat , Olimpia
Nathair Offline
Par'chin

Liczba postów: 45
Reputacja: 4
Podziękowania: 11
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Wersja która idzie na inne fora jest pozbawiona tego tematu.
03-01-2015, 21:01
Animal Niedostępny
Zwierzaczek

Liczba postów: 311
Reputacja: 9
Podziękowania: 435
Podziękowano 80 razy w 53 postach
To i tak nie znaczy, żeby wstawiać opinie kogoś kto ma ból dupy i w swojej opinii wymyśla sobie, najeżdżając na jej prywatne życie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2015, 21:11 {2} przez Animal.)
03-01-2015, 21:10
Gardonius Offline
Okultysta

Liczba postów: 16
Podziękowania: 0
Podziękowano 5 razy w 4 postach
Jeżeli chciała się dowiedzieć co ludzie o niej sądzą to nie miejcie o to pretensji do Finneusa. Oczko
03-01-2015, 21:17
 Podziękowali: Nathair
Gywher Niedostępny
Wtajemniczony

Liczba postów: 126
Reputacja: 7
Podziękowania: 41
Podziękowano 38 razy w 17 postach
A ja to dajmy na to, tej, rezałbym takie czasopismo zachłannie gdybyście poszli w kierunku stworzenia periodyka, który byłby merytoryczny, w sensie: wcale nie musi opisywać zagadnień około magicznych dogłębnie, ale krótkie rzucenie na tapetę paru słów, paru haseł, żeby zainteresować człeka do samodzielnych, dalszych poszukiwań, u know how it works.
Zaś co jeszcze chciałbym tu umieścić: proponuję przejrzeć magazyn Vaib pod kątem urządzenia, stylistyki, przejrzystości, czcionki, układu graficznego, głównie jeśli chodzi o wywiady (za wywiad propsuję, fajnie, fajnie, tylko ta czcionka trochę oczojebna, pewnie przez to, że drukowanymi jest wszystko machnięte). Ogólnie to rzeczy dotyczące:
- wywiadu
- recenzji
- artykułów-zajawek na konkretne tematy

Mega sprawa. Resztę bym zlikwidował (tematów ofc, hrhr), bo o ile fajnie się to czyta do kurczaka po treningu, o tyle sami widzicie i widzimy i wszyscy we wsi widzo do czego to prowadzi. A po co. Przeesz mógłby powstać kurde taki periodyk, że ten, ta*.

Piszę na orgazmie potreningowym, (kto wie codzi ten wie) stąd taki rozbuchany charakter wypowiedzi.

Ah, i tło. Fajne, tyle że zwiększa oczojebność czcionki o kilka jednostek.
Ogólnie gdybyście poszli w rozkład jak na Vaibie, to to byłby chyba top1 ezo-periodyk, zakładając, że merytoryczny. Tak myślę.

Subiektywnie, potencjalnie, pozdrawiam, smacznego.
03-01-2015, 21:23
 Podziękowali: Finneus , Nathair , Jiruka
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 760
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 583 razy w 126 postach
Amorte,

Olimpia jest, jaka jest. Zmienia się na lepsze, co widać po ilości gównoburz na forum od czasu przemian w administracji.

Czytaj - było ich zero.

Kangur jest zarobiony po uszy i za pracę na forum nikt mu nie płaci, stąd często załatwiam pierdoły techniczne za niego. Olimpia się czasami niecierpliwi, ale jak na razie daje sobie przemówić do rozsądku.

Powyższy numer periodyka o wdzięcznej nazwie "pudelek okultystyczny" można potraktować jako taką czkawkę po wydarzeniach sprzed paru miesięcy. Tak było. Taki był klimat. Tutaj, na forum WC, takie rzeczy się działy na co dzień.

Co mnie fascynuje najbardziej, to dobór tematów i takie ukierunkowanie na właśnie sianie plot.
Serio, tak niewiele jest internetowych/papierowych gazet w klimatach occulto, że głowa mała.
Niby są jakieś newslettery, np. Manawy, gdzie pracuje się z matrycą energetyczną (dla niekumatych - płatne kursy wizualizacji plus uwalniania jej w alfa, coś co tutaj na forum macie za darmo ode mnie chociażby). Jest jakieś zabawne paranormalium gdzie dyskutuje się o gigantach i anunnakich.

Sensownego czegoś, co obejmuje tematy zarówno okultystyczne jak i na ten przykład rodzimowiercze, gdzie pojawiają się sensowne opracowania na tematy magiczno mistyczne (nawet - przedruki z for publikowane za zgodą autorów i z adresem forum), czy tłumaczenia z morza materiałów angielskojęzycznych (chaoci od Phila Hine chociażby), po prostu nie ma.

Miałem szczerą nadzieję Finneus, że spróbujesz coś takiego stworzyć, a potem przejść na suskrybowany newsletter. Poważnie, zażartowałem sobie o cyckach w opinii o wicca, bo chciałem, żeby coś dobrego z tej idei gazetkowej wyszło.

Wyszło jak zwykle.
Szacun na okultystycznej dzielni u magicznych ziomków zdobywa się przez wiedzę i praktykę, a nie obgadywanie sobie nawzajem dup.

Można się różnić, można mieć inne światopoglądy, można mimo wszystko normalnie dyskutować i szanować się nawzajem.
Przykład z życia wzięty - moje dyskurse z Othem. Daleko nie trzeba szukać, żeby pokazać możliwość współpracy i tolerancji pomiędzy niezbyt kompatybilnymi światopoglądami magicznymi, stykającymi się ze sobą w sposób kulturalny i cywilizowany.

Robiąc to, co robisz, jakiej opinii oczekujesz?
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2015, 21:43 {2} przez Evander.)
03-01-2015, 21:41
 Podziękowali: Jiruka , Unebris , xao , Mikael , Gywher , Suzaku , Absinth , Sea , cat , Olimpia , tupajda
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 17
Podziękowano 291 razy w 94 postach
Myślę, że dla Olimpii (i innych, którzy sobie zażyczą) to tylko wgląd w jej aktualny anty-fandom. Dzięki temu może wiedzieć na bieżąco, kto jej tak bardzo nienawidzi. Poza tym, nie sądzicie chyba, że przecież przez całą działalność będą ciągle najeżdżać na Olimpię? Jeśli będzie to w każdym numerze, to straci to sens również dla jej oponentów. Nie rozdmuchujcie już tej sprawy, bo sami zaczniecie się kłócić.

Wierzę, że Prorok Niecodzienny w następnym numerze będzie lepszy. Oczywiście, wszystko zależy od twórców i od tego, czy wezmą pod uwagę uwagi czytelników (sic). Pomysł "gazetki" jest naprawdę genialny, tylko więcej treści by się przydało.
03-01-2015, 21:55
 Podziękowali: Jiruka , Nathair , Gywher , Mikael , Finneus , Evander , Estel , Sea , cat
Unebris Offline
Zbanowani

Liczba postów: 0
Podziękowania: 223
Podziękowano 942 razy w 379 postach
...
03-01-2015, 22:00
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 461
Reputacja: 29
Podziękowania: 465
Podziękowano 352 razy w 149 postach
Co do ściągnięcia nazewnictwa z Harry'ego Potter'a to bardziej pasował by tu Żongler.
Jak już ktoś wspomniał nagonka na Olimipię niepotrzebna, a odemnie:
-artykuły za krótkie
-polecam poczytać o tworzeniu dokumnetów i co to są marginesy
-linia graficzna ujdzie chociaż ten ciemny kolor tak mnie przytłacza że aż mnie wbija w fotel
-powiedzenie TO JEST MOJA GAZETA NIE WASZA zupełnie nie trafne, bo po co to robisz? Oczywiście żeby inni czytali, więc stąd ta krytyka. Nie mają za zadanie Cię zgnębić Fin tylko pomóc. Może trudno w to uwierzyć ale krytyka to coś dobrego, a nie złego.

PS
Unebris proszę Cię z całego mojego małego męskiego serduszka: Zostań przy fiolecie w swoich postach, o wiele przyjemniej się to czyta Oczko
[Obrazek: apolud5d75d.png]
03-01-2015, 22:29
Finneus Offline
Olśniewający Jeż

Liczba postów: 210
Podziękowania: 39
Podziękowano 26 razy w 17 postach
Opinii?;3 Oczekuję rzeczowości w niej, treść każdego rodzaju jest spoko. Za słao ogarniam internet,by wiedzieć jak stworzyć ten cały "newssettler". BTW, Opinie twoja i Otha przynajmniej coś wnoszą. Ten artykuł był błędem, nikt nie zauważył nawet reszty Gazety.
03-01-2015, 22:37
 Podziękowali: atik

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB