Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ONEIRON / świetna cena
Autor Wiadomość
lestathh Offline
Neofita

Liczba postów: 8
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
ONEIRON / świetna cena
Grupa ONEIRON stworzyła wyłom w spętanej powszedniości lat 60. Pięcioosobowa zrazu grupa skierowana na ezoterykę, zakładająca istnienie ukrytego źródła,
do którego dociera się, idąc w górę rzeki. Tropy prowadzą przez terytoria nowoczesnego wyrazu artystycznego,ale także jego wyklętych rejonów oraz filozofii ducha. Gruntem porozumienia staje się mistyka, a wkrótce dostrzegli, że sens ich działań nierozerwalnie związany jest ze Śląskiem. Książka stanowi album-monografię wielkiego artystycznego dzieła dokonanego przez grupę ONEIRON.

żródło opisu oraz sklep z Ceną PROMOCYJNĄ !

[Obrazek: tumblr_inline_nicdwmEqLB1t70jpf.jpg]

Cytat:"Oneiron", prezentuje obrazy, zdjęcia i teksty związane z grupą śląskich artystów-ezoteryków, którym w czasach głębokiego PRLu (1967-1978) udało się stworzyć jedną z najciekawszych w XX wieku grup magicznych. Grupa ta w zadziwiający sposób posługiwała się obrazem, słowem i performancem do zaklinania otaczającej jej rzeczywistości. Oneiron z początku tworzyli: Andrzej Urbanowicz, Henryk Waniek, Urszula Broll, Antoni Halor i Zygmunt Stuchlik. Jednak z czasem grupie udało się wytworzyć krąg uczniów i sympatyków, do których należały między innymi tak wybitne osobistości świata artystycznego i naukowego jak: Zdzisław Beksiński, Józef Szajna czy Stefan Morawski. W swojej praktyce twórcy Oneironu nawiązywali do długiej tradycji śląskich mistyków, czerpiąc inspiracje z alchemii, filozofii Orientu, surrealizmu i psychodelików.

Publikacja pięknego i bardzo treściwego tomu pt. “Oneiron” stanowi znakomitą okazję do zapoznania się z naszą rodzimą, niemal nieznaną tradycją okultystyczną, wyprzedzającą o kilkanaście lat pokrewny jej nurt na zachodzie, zwany “magią chaosu”. Przede wszystkim jednak dostarcza niezwykłej uczty artystycznej.

Chciałoby się powiedzieć: “Cudze chwalicie, swego nie znacie!”

- RECENZJA: “ONEIRON” okultura

[Obrazek: tumblr_inline_nicdx4UIU11t70jpf.jpg]

[Obrazek: tumblr_inline_nicdxc5eJV1t70jpf.jpg]

[Obrazek: tumblr_inline_nicdxlJh2t1t70jpf.jpg]

[Obrazek: tumblr_inline_nicdxtj2Bw1t70jpf.jpg]

[Obrazek: tumblr_inline_nicdymU9JC1t70jpf.jpg]
"Jeśli świat ma do nas należeć, musimy wierzyć w to, że nas pragnie. Albowiem tylko to, co nas pragnie, może stać się nasze." Alexandro Jodorowsky – Mistrz i czarownice
02-03-2015, 16:24
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB