Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekrety Współczesnej Wiedźmy - Melanie Marquis
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,734
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 316
Podziękowano 169 razy w 318 postach
Podziękowano 169 razy w 318 postach
Post: #1
Sekrety Współczesnej Wiedźmy - Melanie Marquis
Zapraszam do zakupu książki: http://talizman.pl/58410-sekrety-wspolcz...01966.html
I na stronę wydawnictwa: www.studioastro.pl

[Obrazek: sekrety-wspolczesnej-wiedzmy.jpg]

Książka całkiem nie tuzinkowa i jedyna w swoim rodzaju, zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.
Nie znajdziemy tutaj wstępu tzn. czym jest magia, i ogólnych jej podstaw – jest to raczej publikacja dedykowana już z osobami zaznajomionymi z podstawami i z praktyką na koncie, książka jest dedykowana osobą które chcą zrobić krok dalej. Sekrety Współczesnej Wiedźmy jest bardzo nie szablonową i luźną książką, nie znajdziecie tutaj zbytnio osobistych poglądów i przeżyć autorki, jedynie jej sugestie – Pani Melanie chodzi raczej, o to aby czytelnik sam był kreatywny i wyniósł sam swoje własne wnioski. Treść książki sięga do najstarszych zaklęć, rytuałów i technik starożytnych ludów a następnie zapoznaje czytelnika z sugestiami jak współcześnie można zastosować mądrości naszych przodków, tak więc Pani Melanie przedstawia nam kilka starożytnych rytuałów wykorzystanych przez naszych przodków z wielu różnych kultur, następie dodaje swoje luźne wnioski i sugestie, a na koniec każdego rozdziału są ''Punkty do Rozważenia'' gdzie zostają czytelnikowi zadane kilka pytań, które skłaniają go do refleksji, myślenia i wyrobienia własnych poglądów i opini. Przykładowe punkty to:

Dzięki magiji wstrzymywania posiadasz uniwersalne narzędzie pomocne w różnorakich sytuacjach, od ograniczania niebezpiecznego wroga po utrzymanie wydatków w granicach dochodów. Jakie inne okoliczności możesz sobie wyobrazić, w których taka magija mogłaby się okazać korzystna?
Czy podczas wykonywania magijji mieszania energii można by brać pod uwagę astrologię? Czy przygotowany podczas nowiu Księżyca eliksir podnoszący na duchu działałby trochę inaczej od takiego eliksiru przyrządzonego podczas pełni? Jaka mogłaby to być różnica i czy można by na nią wpłynąć, dodając inne składniki?
Rozważ w jaki sposób czarownicy kiedyś i dziś wykorzystują magiczne maski do odstraszania zagrożeń, do wzmacniania osobistej mocy oraz nawiązywania łączności z bóstwami. Jakie inne zastosowania magicznych masek przychodzą Ci do głowy?


Książka jest absolutnie wyjątkowa, wychodzi poza ograniczenia i składania do indywidualności, faktycznie pomaga stworzyć swój własny uniwersalny i skuteczny system magiczny. Pozycja jest wyjątkowa i każda czarownica/każdy mag powinien ją mieć w swojej bibliotece. Sekrety Współczesnej Wiedźmy to książka bardzo intelektualna jednak mimo to czyta się ją lekko i z przyjemnością. Dzięki niej niektórzy sceptycy na pewno przestaną się śmiać i mówić ''jak rymowany wierszyk może być magią?'' i zrozumieją jaką moc ma słowo i skupienie oraz jak to działa. A co więcej z tej publikacji dowiecie się, że wcale nie potrzebujecie żadnych narzędzi aby zamanifestować swój cel – magia jest w was, co prawda różni autorzy często to powtarzają w swoich publikacjach, ale jeszcze w żadnej w nich nie spotkałam ''instrukcji' w jaki sposób można czarować tylko samą wolą/słowem/wzrokiem/gestem, natomiast w tej książce się tego dowiecie i to ze szczegółami, na to jest poświęcony cały dział.

Tak więc zdecydowanie polecam zakup tej książki, otwarcie swojego umysłu i pobudzenie swojej kreatywności abyście sami mogli w każdej chwili wesprzeć się magią!
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
16-03-2015, 18:45
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB