Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Węgiel ...
Autor Wiadomość
Sea Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 262
Reputacja: 7
Podziękowania: 737
Podziękowano 134 razy w 76 postach
Węgiel ...
Trzeci dzień z rzędu śni mi się węgiel. Raz taki świeżo kupiony, innym razem taki nie do końca wypalony.
Czy to znaczy, że zostanę górnikiem? :D:D:D
Kto się pokusi o interpretację snu? :D
Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2015, 09:44 {2} przez Neaxx.)
01-04-2015, 18:54
Znajdź Posty Reply
Atria Offline
Luperkal

Liczba postów: 265
Podziękowania: 1
Podziękowano 75 razy w 35 postach
RE: Węgiel ...
Cóż, może i specjalista nie jestem, jednak węgiel dość długo się pali (porównując z wieloma materiałami), daje też wiele ciepła. W dodatku to podstawa chemii organicznej (wszystko co żywe istnieje na bazie węgla). Poza tym węgiel po latach w odpowiednich warunkach może stać się diamentem. To z węgla (pierwiastka) otrzymujemy grafen i karbin (najwytrzymalsze materiały świata, wielokrotnie przewyższają diament, a grafen to ledwie jedna warstwa atomów), w dodatku grafit fulereny (niczym klocki można je składać, możemy też zamknąć inne pierwiastki w nich, wiele zastosowań). Czyli węgiel jest podstawą życie, ma wiele form, w dodatku powiązany jest z ogniem, ciepłem - mi osobiście kojarzy się to z ciepłem domu rodzinnego, miłością, bezpieczeństwem. Mimo wszystko nie jest jednoznacznie pozytywny, w końcu skądś się wzięło powiedzenie, że niegrzeczne dzieci dostają węgiel pod choinkę.

Jeśli o mnie chodzi, brałabym to jako pozytywny znak. Jeśli świeżo kupiony - coś jest przed tobą, możesz rozpalić nowy płomień (uczucie, szansa?). Prawie wypalony - czas na coś nowego, nie rozkopujmy w nieskończoność przeszłości i nie trzymajmy się z uporem maniaka czegoś, co już nie ma szans dalszego trwania. Trzeba iść o krok na przód, pozwolić temu czemuś przeminąć. Poza tym w przyszłości, jeśli się nim dobrze zaopiekujesz, może być niezwykle cenny (ciepło i diament - szansa na dobrą przyszłość, wybór, wymaga cierpliwości), da siłę i pozwoli wiele przetrwać (pozostałe odmiany alotropowe). Kolejne odniesienia do czegoś nowego, tworzenia, wyboru - grafit, ołówek, rysowanie własnej drogi oraz fulereny - składanie czegoś do kupy z mniejszych części, są okrągłe, a okrąg to symbol ideału, w dodatku może zawierać coś wewnątrz, coś ten wybór, zmiana przyniesie w przyszłości.

Tak, nie ma to nic wspólnego z sennikami. Warto jednak na wszystko spojrzeć pod innym kątem niźli zazwyczaj patrzymy.
- Kiedy stoisz na krawędzi wszystkiego, co znasz i rozumiesz, i masz zrobić krok w ciemność tego, co nieznane, wiara pozwala ci mieć pewność, że stanie się jedna z dwóch rzeczy.
- Jakich, panie? - zapytał Aksymand.
- Albo staniesz na stałym lądzie, albo nauczysz się latać - zaśmiał się Horus i skoczył.
Graham McNeill Fałszywi Bogowie
01-04-2015, 19:36
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Sea
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 199
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
Opisz to dokładniej. Palił się? Ile tego węgla było? Dotykałaś go, czy tylko widziałaś?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2015, 16:10 {2} przez Animal.)
01-04-2015, 19:38
Znajdź Posty Reply
atik Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 160
Podziękowania: 25
Podziękowano 15 razy w 5 postach
Pokuszę się o interpretacje. xD
Węgiel symbolizuje wydarzenia z przeszłości, ogień że coś zjebałaś. Ogólne przesłanie- będziesz mogła coś poprawić z przeszłości w dalekiej przyszłości. Mogę jak się mylić.
Edit: A ktoś napisał jak pisałem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2015, 16:11 {2} przez Animal.)
01-04-2015, 19:38
Znajdź Posty Reply
Sea Offline
Wtajemniczony

Ten świeży węgiel woziłam w plecionej kolorowej siatce. Co dziwne; miałam go w wózku dziecinnym, a raczej pod nim. Nie wiem, czy było tam jakieś dziecko. Węgiel był pod spodem i to on przykuwał moją uwagę. Pchałam ten wózek drogami do jakiegoś celu. Chyba chciałam go komuś oddać. Wiedziałam, że nie jest mój.

Następnej nocy węgiel niosłam w tej samej różowej siatce z dziurkami. Połyskiwał w słońcu złotem. Też gdzieś szłam i też chyba znałam cel.

I ostatniej nocy wybierałam niedopalony węgiel z popielnika. Myślałam wtedy, że jeszcze się go spali; bo to jeszcze dobry węgiel.

Dziwne te sny z powtarzającym się motywem węgla.
Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
01-04-2015, 20:14
Znajdź Posty Reply
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 363
Reputacja: 29
Podziękowania: 32
Podziękowano 199 razy w 77 postach
Jeżeli nie masz dziecka, to najprawdopodobniej Twoja podświadomość mówi, że pora to zmienić póki jest jeszcze czas.
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
01-04-2015, 21:56
Znajdź Posty Reply
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 732
Reputacja: 26
Podziękowania: 253
Podziękowano 147 razy w 89 postach
Te sny z węglem symbolizują Twoją chęć pomocy dzieciom, prowadzenia ich, oraz wspierania.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2015, 16:12 {2} przez Animal.)
01-04-2015, 22:04
Znajdź Posty Reply
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Noszenie węgla oznacza nieszczęście. Może być związane z pracą. To twoje 'grzebanie' w żarzącym się węglu też nie wróży niczego dobrego. Przygotuj się na kopa w tyłek od życia.

PS. Ooo widzę, że każdy ma odmienne zdanie. Ciekawe co okaże się prawdą...
02-04-2015, 23:01
Znajdź Posty Reply
Sea Offline
Wtajemniczony

Nic złego się nie wydarzyło, raczej przeciwnie.
Miałam miłe odwiedziny nieznanego dotąd sąsiada z drugiego końca wsi.
Dzień po dniu jakieś listy i przesyłki, jedne oczekiwane, inne nie. Same pozytywne rzeczy, a do tego jeszcze trafiłam trójkę w totka. Szkoda, że nie szóstka, ale nie wymagajmy od razu za wiele. :D

Tak, że węgiel zapowiedzią niczego złego nie był, raczej dobrą wróżbą. Anioł
03-04-2015, 18:05
Znajdź Posty Reply
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Moje pierwsze odczucie właśnie takie było. Pozytywny znak. Ale zacząłem myśleć i zmieniłem zdanie. Powinienem był bardziej słuchać siebie.
03-04-2015, 20:29
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB