Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duchowa moc empatii - Cyndi Dale
Autor Wiadomość
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
Duchowa moc empatii - Cyndi Dale
Zapraszam do zakupu książki: http://www.czarymary.pl/p_900891_duchowa_empatii
I na stronę wydawnictwa: http://www.illuminatio.pl

[Obrazek: DME_okladka1-1-300x448.jpg]

Kiedy tylko ''Duchowa moc empatii'' została wydana bardzo się ucieszyłam, że wkońcu wyszła pozycja obejmująca tylko i wyłącznie empatię. W dotychczas znanych mi książkach empatii jest poświęcony jeden rozdział lub dwa/trzy... a empatia jest tak obszerną i elastyczną zdolnością, która naprawdę zasługuje a nawet wymaga osobnej pozycji na jej temat.

Pod tytuł książki to ''Jak rozwinąć dar intuicji i współczucia'' - no właśnie! Słyszałam jak nie jeden człowiek nazywał się empatą, a był pełen złości i chęci zemsty... To tak jak nazwać motocyklistą człowieka, który nigdy nie miał motorów a tylko się nimi interesuje, lub nazwać lekarzem studenta pierwszego roku... empatia jest zdolnością czakry serca, a co za tym idzie każdy empata jest współczujący, szlachetny i umie wybaczać - empaci są ponad złość, nienawiść i inne negatywne, niszczące emocje. Jezus, Budda, Shiva, Matka Teresa, Ojciec Pio i inni oświeceni - oni wszyscy byli empatami, i oni wszyscy jak przystało na empatów mają wiele wspólnych cech.

Książka autorstwa Cyndi Dale jest czymś co potrzebuje każdy adept, który chce zostać empatą lub każdy empata, który chce rozwinąć swoją empatę. Dowiecie się z tej pozycji szczegółowo czym jest empatia i jaki empata powinien być, nauczcie się więc rozpoznawać tych, którzy się za empatów tylko podają. Nie podoba mi się jednak, że Pani Cyndi ogranicza właściwie wszystkie zdolności do empatii - według niej jest wiele stylów empatii, przykładowo wyróżnia empatię szamańską, która pozwala kontaktować się z istotami duchowymi jak np. duchami, totemami itp. jak powszechnie wiadomo taką zdolność nazywa się raczej mediunizmem... empatia mentalna według autorki jest wtedy, kiedy człowiek po prostu czuje, że coś wie... ma napływ informacji choć nie wie skąd, mi to bardziej pasuje do zdolności czakry korony, jasnowiedzeniem, podobnie jak jasnowidz nie musi być empatą...

Jednakże ten schemat bardzo dużo może powiedzieć empacie, na jakim stopniu jest empatii i na jakim stopniu może być, co osiągnie jeśli tą zdolność będzie rozwijał. Poza tym jest też test, który przybliży czytelnikowi jego predyspozycje empatyczne. ^^

''Duchowa moc empatii'' jest podzielona na dwie części - cześć teoretyczną i część praktyczną, dzięki czemu czytelnik może dowiedzieć się wszystkiego o empatii i jej zastosowaniu w życiu codziennym, jak i rozwijać i doświadczać tej zdolności. Pani Cyndi porusza wiele istotnych spraw dla empatów, jedną z takich najważniejszych jest zaufanie do siebie, zaufanie swojej własnej zdolności, swojej własnej intuicji... empaci stanowią grupę parapsychologów, którzy mają największy problem z zaufaniem do swojej zdolności... nie ma co się dziwić, biorąc pod uwagę, że jest to zdolność, która bardzo często przekazuje informacje i emocję w bardzo subtelny sposób i łatwo można pomylić np. swoje emocje z emocjami kogoś innego i na odwrót, albo po prostu odebrać emocje nie od tej osoby, od której początkowo chcieliśmy.

''Duchowa moc empatii'' to przewodnik, poradnik i encyklopedia dla każdego zainteresowanego tematyką empatii. To coś co po prostu każdy powinien przeczytać, chcąc się naprawdę dużo o tej zdolności dowiedzieć.

Serdecznie polecam!
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
11-27-2015, 23:43
 Podziękowali: Animal , Szczęściarz
ZłyRak
Neofita

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Duchowa moc empatii - Cyndi Dale
Dzień dobry.

Wpadłem akurat na ten temat dość przypadkowo (zaglądam na to forum tak raz na dwa tygodnie) i postanowiłem odpowiedzieć szanownej autorce, co uważam na temat może nie tyle książki a słowa używanego tutaj z tak niepojętą egzaltacją, czyli słowa Empatia. Z góry przepraszam, jeśli ten post będzie pasował do innego tematu albo może będzie uznany za niepasujący tutaj — możecie go skasować, przenieść, wielkiej różnicy mi to robić nie będzie. Chciałbym po prostu wyrazić swoje zdanie....

Wracając do tematu. Prawda jest taka, że nie trzeba wcale się znać za bardzo na czarach ani nie być żadną wróżką czy magiem, żeby wiedzieć, że słowo EMPATIA (a raczej wartość) wcale nie wiąże się z Ezoteryką a z Psychologią Człowieka. Otóż Psychologia zakłada (oczywiście, jeśli się coś z tej psychologii rozumie), że Empatia to jest wartość uniwersalna i nikt nie rodzi się empatą albo empatką (jak niewątpliwie w przypadku autorki) tylko każdy ma do tego predyspozycje i nie trzeba żadnego rozwijania duchowego empatii. Istnieje coś takiego jak ludzka wolna wola i to dzięki wysiłkowi możemy osiągać różny poziom Empatii. No bo czym jest Empatia? Czy na przykład empatyczny może być człowiek, który sam siebie w kółko nazywa empatą a po jego czynach czy słowach absolutnie tej empatii nie widać? Są to zazwyczaj osoby zimne, samolubne i egoistyczne. Bo Empatia nie polega na deklarowanej szlachetności czy jakiś innych górnolotnych słowach a na wczuciu się w sytuacje drugiego człowieka bez względu na koszty i zrozumienia go. Ja wiem, że niektóre pięknoduchy lubią używać wspaniałych słów o humanitaryzmie, o tolerancji itd. itp. Tak samo jest z empatią — słowo tak zeszmacone, że bardziej zeszmacić go się nie da.

Wielce Czcigodna Autorka zauważa - ,,Słyszałam jak nie jeden człowiek nazywał się empatą, a był pełen złości i chęci zemsty...". Empata zawsze widzi w drugim człowieku dobro, a nie jego złą naturę, którą każdy z nas posiada (no może poza Ideałami — ale one nie istnieją nawet w bajkach). Co do kwestii wybaczenia- tu akurat również jesteśmy ludźmi i przeżywamy każdą krzywdę. Niektórzy zapominają prędzej, inni później. No, chyba że Autorka uważa, że wybaczenie to błaha sprawa (albo nie ma czegoś takiego jak wybaczenie czy nienawiść i jest to cecha zupełnie obca ludziom), ale wtedy klasyfikowałaby innych i jak rozumiem siebie do roli nadczłowieka Nietzscheańskiego — a to pachniałoby już faszyzmem, co zresztą na tym forum jest głęboko zabronione.

Podsumowując, nie robię z siebie mędrca, ale protestuje, gdy tak piękne słowo, jak Empatia jest używana nadmiernie przez ludzi, którzy nie wiedzą, co dane słowo oznacza. Zwłaszcza jeśli Empaci są porównywani do świętych (albo oświeconych jak to zdążyła zauważyć Olimpia). Rozumiem, że Autorka nie ma się za świętą ani za oświeconą i nie będzie się chciała przybić na krzyżu za nasze grzechy? Jeśli nie, to bardzo by mnie to zadowalało, gdyż krzyż jest oznaką poświęcenia — cechy, której niektórym bezwzględnie brakuje, a głoszą o niej bez przerwy.

P.S. Nie jestem Empatą — mówię to z punktu realistycznego (można by rzecz empirycznego) - nie kwiecistych słówek ubranych w szaty dobroci i miłości Uśmiech

Wasz,
Zły Rak
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2015, 23:54 {2} przez Szczęściarz.)
12-03-2015, 15:56
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
RE: Duchowa moc empatii - Cyndi Dale
Nie będę tutaj zbytnio się rozpisywać, jedyne do czego się odniosę to do: ''Prawda jest taka, że nie trzeba wcale się znać za bardzo na czarach ani nie być żadną wróżką czy magiem, żeby wiedzieć że słowo EMPATIA (a raczej wartość) wcale nie wiąże się z Ezoteryką, a z Psychologią Człowieka.''

Każdy kto siedzi w parapsychologii trochę czasu, powie Ci, że empatia jest zdolnością PARAPSYCHICZNĄ. Empatia psychologiczna to nic innego jak w marnej części udowodniona naukowo empatia jako zdolność parapsychiczna - mianowicie, empatia psychologiczna to umiejętność zrozumienia drugiego człowieka (tak bardzo ogólnie), umiejętność położenia się w jego sytuacji.

Empatia jako parapsychologia to coś o wiele, wiele więcej. Ogólnie polecam Ci zgłębić temat parapsychologii jak i samej empatii w ezoteryce.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2015, 23:55 {2} przez Szczęściarz.)
12-03-2015, 20:46
 Podziękowali: Penelope , Szczęściarz

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB