Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metale szlachetne - srebro i złoto
Autor Wiadomość
Avi Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 145
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 24
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Metale szlachetne - srebro i złoto
Dziś trochę o oprawie magicznych kamieni - czyli o metalach szlachetnych w które są najczęściej zakłuwane. Skojarzenie odpowiedniego metalu z kamieniem, może wzmocnić działanie minerału lub nadać mu dodatkowych, ważnych dla nas cech. Najczęściej wykorzystywane i najbliższe sercom ezoteryków są właśnie srebro i złoto, a więc o nich słów kilka.

SREBRO (Ag) – zaliczany do metali szlachetnych; posiada wyraźne działanie bakteriobójcze, antyseptyczne, przeciwzapalne i ściągające. Srebro jest bakteriobójczym metalem, skutecznym w zwalczaniu ok. 600 rodzajów bakterii. Mikroorganizmy te nabywają odporność na działanie praktycznie wszystkich antybiotyków, ale nie są w stanie uodpornić się na działanie srebra. SREBRO zostało nazwane przez biologów i epidemiologów "Antybiotykiem bogatych ludzi". Wynika to z tego, że srebro ze swoimi właściwościami umie tak zmienić strukturę patogennych bakterii, że zostaje zablokowany ich mechanizm rozmnażania! (w aptekach dostępne jest, jako odkażająca płukanka do ust – w przypadku infekcji gardła, a także z mydłem szarym – w przypadku blizn i zmian trądzikowych). Odkrycia tego dokonano dopiero w latach 80, co pozwoliło wyjaśnić i dało odpowiedź na wiele dotychczas niewyjaśnionych tajemnic, np.: dlaczego w średniowieczu wszystkie epidemie przeżyli tylko i wyłącznie ludzie bogaci? Wynikało to właśnie z tego, że podczas jedzenia srebrnymi sztućcami, wytwarza się w ustach tzw. srebro koloidalne! Srebro może z powodzeniem być używane, jako bardzo dobry antybiotyk i to BEZ SKUTKOW UBOCZNYCH! Dlatego sztućce (i inne przedmioty ze srebra) są zalecane szczególnie dla małych dzieci, które często cierpią na przeziębienia i bakteryjne infekcje! Dla ezoteryków wartość srebra jest również szczególna. Srebro, któremu patronuje Księżyc, stosuje się w magii wody, dywinacji, magii snów, rytuałach leczących. Odbija negatywne promienie i energie, odsyłając je do źródła, wzmacnia zdolności parapsychiczne, w tym prorocze sny i wizje (biżuteria z księżycowym kamieniem lub labladorytem noszona na noc wzmacnia sny). Jest to metal tych, którzy chcą rozwijać się duchowo – budzi intuicję oraz pomagają dostrzegać to, co niewidoczne dla innych. Przydatna tarocistom i runistom – rozwija umiejętność wróżenia i jasnowidzenia. Najlepiej wybierać biżuterię z największą ilością srebra - o próbie 925.

ZŁOTO (Au) – odporne na ogień, czynniki atmosferyczne i chemikalia, (z wyjątkiem „wody królewskiej”). Patronuje mu Słońce, dlatego złoto przyciąga bogactwo i powodzenie we wszystkich dziedzinach życia, (choć zwłaszcza tych pieniężnych). Złoto poprawia stan zdrowia i odpiera energetyczne ataki. Jest ono także symbolem stałości, długowieczności, dobrobytu, władzy i pewności siebie, dlatego sprzyja awansowi i wydobywaniu się spod wpływu innych ludzi. Warto zakładać je na egzaminy i sprawdziany; potęguje wszystkie cechy swojego właściciela – dobroć i chciwość, szlachetność i podłość, miłość i nienawiść. Złoto używa się w magii Ognia i Słońca, zaklęciach mających na celu wzbogacenie się, wzmocnienie władzy, pewności siebie i odwagi. Złote i białe świece stosuje się w rytuałach ochronnych. Biżuteria i talizmany ze złota przyciągają sukces i pieniądze. Noszone podczas rytuału wzmacniają zdolność gromadzenia i wysyłania mocy. W okresie wojen złoto było walutą płatniczą, Żydzi w czasach II WŚ oddawali hitlerowcom swoje zbiory złotej biżuterii i monet, w zamian za uniknięcie obozu zagłady; Najbardziej znanym wyrobem ze złota jest 11-kilogramowa maska z grobowca faraona Tutenhamona odkryta dopiero w 1922 roku; Dziś tworzone są różnokolorowe stopy złota tj.: „green gold”, „blue gold”, „black gold”.

http://classicengagementring.com/image/c...00x700.jpg - czarne złoto, pierścionek
http://artmastersjewelry.com/wp-content/...GR-P-1.jpg - zielone złoto, pierścionek
http://2.bp.blogspot.com/-3Da10vh2nNQ/US...hamona.jpg - złota maska, Egipt
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2016, 08:38 {2} przez Szczęściarz.)
21-10-2016, 22:37
Znajdź Posty Reply
Havo Offline
Użytkownik

Liczba postów: 11
Dołączył: Oct 2016
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Metale szlachetne - srebro i złoto
Bardzo dobry opis techniczny. W skrócie złoto dobrze trzyma, a srebro oddaje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2016, 11:20 {2} przez Olimpia.)
22-10-2016, 22:18
Znajdź Posty Reply
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Metale szlachetne - srebro i złoto
[Obrazek: gloria-mortuis.png]
23-10-2016, 19:26
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB