Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znaczenie koloru oczu
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,093
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Post: #1
Znaczenie koloru oczu
Stare i powszechnie znane powiedzenie głosi, że ''oczy to zwierciadło duszy'' i naprawdę jest w wiele prawdy!

... nawet więcej niż wiele! Czescy naukowcy udowodnili, że za kolorem oczu kryje się naprawdę wiele informacji! Zauważyli, że ludzie o danym kolorze oczu wykazują bardzo podobne cechy charakteru, poglądy, a nawet schorzenia! Oczywiście o kolorze oczu decydują geny, ale wraz z genami określonego koloru oczu idzie w parze naprawdę wiele informacji na temat danego człowieka!


W ich kolorze również można się dopatrzeć pochodzenia danej osoby!
Wszak nie od dziś jest wiadome, że np. Azjaci czy Grecy mają ciemne oczy (włosy i skórę zresztą też), a Norwedzy i Holendrzy mają raczej jasne, niebieskie oczy (i zazwyczaj włosy i skórę też).
Ogólnie ludzie urodzeni w krajach skąpanych wiecznym słońcem mają ciemne oczy... a ludzie mieszkający w Państwach gdzie przeważa niska temperatura mają niebieskie oczy. Nie jest to przypadek! Jednak o tym dowiecie się, czytając opis niebieskich oczu, narazie chciałabym zwrócić wam uwagę na bardzo ważną kwestię, mianowicie, że każdy kolor oczu jest wyjątkowy, nie ma dwóch takich samych oczu, każdy ma swoje, niepowtarzalne i tylko sobie przypisane DNA i bądźmy dumni z naszego koloru oczu! :D
Żywię głęboką nadzieję, że po przeczytaniu tego posta, każdy z was będzie nosił swój pigment w oczach z podniesioną głową! :D


[Obrazek: ed1c5b5e52e53623ec7e1da60f5cbf6b.jpg]

... Trochę o melatoninie...
Melatonina to związek chemiczny, który odpowiada za pigmentację tęczówki. Zostaje ona wytwarzana w około 20 tygodniu życia niemowlęcia, dlatego rodzą się one z intensywnie błękitnymi oczyma - ponieważ nie została jeszcze w nich wytworzona melatonina odpowiedzialna za nadanie pigmentu, czyli koloru tęczówce. Oczywiście dzieci ''słońca'' jak np. Grecy, Araby czy Hiszpanie, z racji kontynentu rodzą się z wytworzoną już melaniną.

Natomiast jeśli chodzi o Albinosów, ludzi dotkniętych chorobą genetyczną inaczej nazywaną Bielactwem... ich skóra wogóle nie wytwarza melatoniny lub wytwarza ją w małych ilościach.
Jeśli organizm Albinosa nie wytwarza wogóle melatoniny to przez ich bezbarwne tęczówki (nie mające pigmentu) prześwitują naczynia krwionośne, co nadaje im kolor tęczówki czerwony lub różowy.
Jeśli jednak organizm Albinosa jest w stanie wytworzyć melatoninę to jest jej bardzo mało i taki człowiek może mieć błękitną tęczówkę.
... Albinosi wyglądają jak duchy.
Pięknie a jednocześnie przerażająco.Oczy Niebieskie
Oczy niebieskie, życie królewskie.

[Obrazek: g%C5%82%C4%99bokie-niebieskie-oczy_2513786.jpg]

Naukowcy uważają, że ten kolor tęczówki pojawił się około 10000 lat temu w wyniku przystosowania się do zimniejszego klimatu - i faktycznie, najwięcej ''niebieskookich'' jest w ''zimnych'' Państwach, to najczęstszy kolor oczu spotykany w Europie.

Uważa się, że osoby, którym rodzice nadali gen skutkujący u nich niebieskimi tęczówkami, mają w przeważającej ilości cechy charakteru żywioły Wody. Są to osoby sentymentalne, łatwo ulegające emocją albo wręcz bardzo opanowane, nie pokazujące po sobie emocji, w głębi duszy wrażliwe, nieśmiałe, i niezdecydowane, miłe, spokojne, ułożone, bezkonfliktowe, uczynne i lubiące pomagać innym. Niestety przez swoją wrażliwość i uczuciowość są wrażliwe na krytykę innych, łatwo ich obrazić/zrazić, wtedy zamykają się w sobie... zdarza się, że wówczas są bardzo pamiętliwi, mściwi i zdolni do manipulowania innymi ''na chłodno''.
Jest to barwa przejrzysta i osobą o tym kolorze oczu, często nie łatwo o czyjeś zaufanie, właściciel tej tęczówki może sprawić, że jej spojrzenie będzie zimne i chłodne... może ''mrozić'' przeciwka.
Tak samo jak mogą ''mrozić'' przeciwnika, tak samo mogą ''mrozić'' złe energie jak uroki... dlatego największa ochrona przeciw złemu oko, tzn. Nazar ma niebieską tęczówkę.

Podsumowując... niebieskoocy albo są bardzo spokojni, kochani i ułożeni, przyjmujący na siebie ciosy i zamykający się w sobie... albo mściwi, podstępni, lubiący kontrolować innych i władać nimi.Oczy Zielone
Oczy zielone, życie szalone.

[Obrazek: 20141223095151uid1.jpg]

Posiadaczy zielonych tęczówek spotykamy bardzo rzadko.
Reprezentują przede wszystkim cechy przypisywane do żywiołu Ziemi. Preferują zdrowy tryb życia i kochają naturę oraz zwierzęta. Uważa się, że są to osoby wierne, lojalne, nieustępliwe, szanujące ludzi oraz odczuwające więź z Naturą. Zazwyczaj szybko zdobywają czyjeś zaufanie i zazwyczaj naprawdę na nie zasługują... są to osoby szczere, oddane i wierne zarówno w przyjaźni jak i w miłości. Często to także idealiści i perfekcjoniści - jak widzę kogoś z zielonymi oczyma to spodziewam się, że będzie pedantem. :D Lubią elegancję i oryginalność, jednak największa jest dla nich schludność i czystość. Nie są sztywniakami, zdarzają się im szalone rzeczy pełne śmiechu i radości, zabawne historie, które przeżywane i opowiadane doprowadzają do rozpuku śmiechu... ale także są to osoby rozsądne i odpowiedzialne. To realiści i idealiści, można na nich polegać, dotrzymają tajemnicy, a jako pracownicy są naprawdę dokładni i profesjonalni.

Więcej słuchają niż mówią, dlatego są często postrzegani jako tajemniczy - co jeszcze bardziej dodaje im seksapilu. Są także bardzo ciekawscy... coś nowego? Muszą to zobaczyć/zbadać! Lubą przygody i wyzwania.
Zielonoocy cechują się także, zdecydowaniem, stanowczością, konsekwencją (jak trzeba), silną wolą i silnym charakterem - dzięki temu mają zdolności przywódcze i dobrze się sprawdzają jako liderzy.


... są to bardzo groźni rywale, ze względu na konsekwencję dążenia do celu, ambicję... zazdrość i złośliwość.


Oczy Szare
Oczy szare, życie w miarę.

[Obrazek: asss1.png]

Szara tęczówka jest często uważana za ciemniejszą odmianę niebieskiej tęczówki, jednak tak naprawdę to najjaśniejszy kolor ze wszystkich, taki stan rzeczy powoduje mała ilość pigmentu w tęczówce.

Szare oczy, szara myszka... cóż, osoby o tym kolorze oczu, są z natury raczej samotnikami, chodzą własnymi, dobrze sobie znanymi ścieżkami są skromne, ciche, skryte acz kochające ruch i podróże, ciekawe świata... Stronią od ludzi, ale jeśli się zakochają to na maxa, nie chętnie się wiążą, są bardzo ostrożni i podejrzliwi, ale także bardzo wierni, lojalni i oddani.
Bardzo pracowite i wymagające - zarówno wobec siebie jak i innych ludzi.
Jako osoby mądre, rozsądne i inteligentne mają wysokie IQ. Uśmiech Dużo myślą i analizują, nie lubią ryzyka - bardziej stawiają na kalkulację, decyzje chłodne bez ''gorących' emocji, swoje decyzje muszą dokładnie przemyśleć, podsumować plusy i minusy. Są bardzo dokładni i rzetelni... działają ''w cieniu'', ale to w jaki sposób działają, z jaką skutecznością i bezbłędnością wyróżnia ich na tle innych. Przez te cechy często niestety przesadzają, popadają w skrajności i mają skłonności do pracoholizmu.

Jednak mają wyśmienite zdolności przywódcze, bo są bardzo mądrzy, mają wszechstronne zainteresowania i są doskonałymi obserwatorami. Ponadto nie ma bardziej łagodnych i wyrozumiałych osób niż Ci z szarą tęczówką. Uśmiech
Mimo bycia taką ''cichą wodą'' mają naprawdę silny charakter, są uparci, walczą o swoje dyplomacją i naprawdę... nie wyprowadzisz ich z równowagi!

Oczywiście osoby z szarymi oczami, reprezentują cechy żywiołu Powietrza.

-----

Oczy Brązowe, Piwne
Oczy brązowe, życie bombowe.

[Obrazek: moje_ubranie_39f.jpg]


Kolor oczu najczęściej spotykany oczywiście w ''ciepłych krajach'' i najbardziej rozpowszechniony na całej ziemi. Brązowy kolor to efekt zwycięstwa najsilniejszego genu, czyli właśnie genu odpowiadającego za kolor brązowy.
Oczywiście cechy brązowej tęczówki odpowiadają cechom żywiołu Ognia.
Osoby, które mają taki kolor oczu mają zdolności przywódcze, szybko jednoczą sobie ludzi bo łatwo nawiązują przyjaźnie, są otwarci, towarzyscy, uśmiechnięci, sympatyczni i rozgadani. To chodzące wulkany energii i mają naprawdę gorący temperament (również w łóżku), mają silną wolę, silny charakter, uparte bardziej niż osły i naprawdę wiedzą czego chcą... władczy, zdecydowani, stanowczy, świetni mówcy.

Są to tacy ludzie, którzy są najbardziej opiekuńczy i troskliwi, przyjdź do nich po pomoc - a naprawdę się postarają, abyś się na nich nie zawiódł. Zaskakują swoim entuzjazmem i odwagą, nie znoszą się podporządkowywać, lubią łamać schematy, sami oceniają co im wolno, a co nie, mają własne zasady i nie lubią kiedy ktoś im narzuca własne, to niezależni, przebojowi indywidualiści, a także rebelianci, buntownicy i skandaliści - mają gdzieś co sobie kto o nich pomyśli. - dlatego są osobami, bardzo kłótliwymi i ''upierdliwymi'', rzadko odpuszczają, a jak odpuszczają to tylko dlatego bo im się kłótnia już znudziła, a nudzą się szybko nie znoszą rutyny, lubią kiedy się coś dzieje. Są pewni siebie i znają swoją wartość.Odmiany koloru brązowego... wszystkie cechy opisane poniżej (i powyżej) pasują do osób, o danych tęczówkach - jednak np. osoba o czarnych oczach, jest bardziej tajemnicza niż rozgadana, a osoba o piwnych oczach raczej nie jest taka wierna jak ktoś o brązowych oczach. Oczywiście jednak czarne, piwne, bursztynowe, orzechowe oczy itp. to dalej są to oczy brązowe. Tęczówka brązowa ma naprawdę wiele rodzajów i odmian.

Oczy ''Czarne''
Oczy czarne, życie marne.
Niektóre odmiany brązowej tęczówki, są tak ciemne, że nazywa się je ''czarnymi'' - jednak oczywiście, nie ma czarnej tęczówki, jest to po prostu bardzo ciemny brązowy. Rzadko się spotyka takie oczy...

Ogólnie to osoby, które powierzone sekrety zabiorą ze sobą do grobu, są bardzo tajemniczy... spokojni, skryci, bardzo lojalni, czuli i zdolni do poświęceń.


Oczy Piwne
Oczy piwne, życie dziwne.

To połączenie koloru brązowego i zielonego.
Ogólnie to osoby bardzo żywiołowe, spontaniczne, eleganckie i żywe. Uśmiech
Są elastyczne, dlatego dopasują się do każdej sytuacji, również szybko się nudzą, ciągle poszukują nowych doznań... dlatego nie tak łatwo zatrzymać piwnooką osobę na długo... raczej skacze z kwiatka na kwiatek, chyba, że to będzie wielka miłość, to wtedy będzie stać przy swoim partnerze do końca życia i nigdy nie opuści, jednak zanim to się stanie... no, musi się wyszaleć. Lubi przygody i wyzwania, nie sposób się z nią nudzić i każdy dzień z nią jest nieprzewidywalny,Oczy... Kolorowe!

[Obrazek: 1449317791_by_aksel22_inner_real_color64.gif]
[Obrazek: 220px-Sectoral_heterochromia.jpg]

Można mieć także kolorowe oczy... konkretnie mowa o wrodzonym zaburzeniu rozwoju zamieszczenia barwnika, w skrócie mowa o zjawisku nazywającym się heterochmią - występuje on u ludzi i zwierząt.

Mowa o nim wtedy kiedy człowiek (lub zwierzę) ma oczy innego koloru, np. lewa tęczówka jest niebieska, a prawa jest brązowa... jest również wtedy obie tęczówki mają np. kolor zielony, ale... pewna część jednego lub dwojga oczu jest zabarwiona innym kolorem np. niebieskim.
Takie oczy są najrzadsze na świecie, szacuje się, że ma je około 1% ludzi na świecie, dlatego ich cechy nie mogły tak dobrze zostać zaobserwowane... mówi się jednak, że to osoby bardzo oryginalne, niepowtarzalne i nie możliwe do podrobienia. Podobno są dość mocno uduchowieni i wykazują się wspaniałą trafnością w zrozumieniu psychiki oraz emocji innych stworzeń.

Cóż... znam jedną osobę, która ma właśnie takie kolorowe oczy, jest to moja ciocia, ma połączenie oczu niebieskich z brązowym. Uśmiech To bardzo spokojna, silna i niezależna osoba. Faktycznie bardzo wyjątkowa.


----
Zmiana koloru oczu? MOŻLIWE!!!

No cóż, nie licząc kupowania kolorowych soczewek kontaktowych, to można zmienić sobie kolor oczu metodą laserową, zabieg polega na naświetleniu melaniny i usunięciu ciemnego pigmentu poprzez punktowe rozjaśnianie. Zabieg jest nieodwracalny, kosztuje około 2 ty. euro, cała operacja trwa około 20-30 sekund, efekt jest widoczny po 2-3 tygodniach... i jest obarczona ryzykiem chorób oczu jak np. zaćma, zapalenie gałki ocznej czy uszkodzenie siatkówki oka.

... Nie polecam.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
19-06-2017, 19:07
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Sea , Luna_90 , tupajda , Bastet Kocica , Goutek , Mglisty
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 270
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 9
Podziękowania: 183
Podziękowano 111 razy w 76 postach
Post: #2
RE: Znaczenie koloru oczu
Patrząc w oczy łatwo sprawdzić, czy ktoś jest pijany, tak samo można poznać czy kobieta jest w ciąży.

W opisie oczu brakuje żółtych obwódek Oczko jak u kota.
coś w ten deseń np.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/ori...aeb883.jpg
--
Wystarczy być sobą.
04-07-2017, 13:26
Znajdź Posty Reply
Nilvan Offline
Praktykujący

Liczba postów: 133
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 14
Podziękowania: 121
Podziękowano 88 razy w 41 postach
Post: #3
RE: Znaczenie koloru oczu
Tupajda chyba nie brakuje, ponieważ można to zaliczyć do kolorów mieszanych.
04-07-2017, 18:08
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia
Maximus Offline
Myśliciel

Liczba postów: 5
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Podziękowania: 7
Podziękowano 3 razy w 2 postach
Post: #4
RE: Znaczenie koloru oczu
(04-07-2017, 13:26)tupajda napisał(a): W opisie oczu brakuje żółtych obwódek Oczko jak u kota.
coś w ten deseń np.

Oprócz tego są jeszcze kropki, "plamki" na tęczówkach lub na jednej z nich. Też do odziedziczenia genetycznie.
[Obrazek: 9au60cbnxmcx.gif]
04-07-2017, 18:20
Znajdź Posty Reply
Nikodem Offline
* * * * *

Liczba postów: 138
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 23
Podziękowania: 280
Podziękowano 216 razy w 90 postach
Post: #5
RE: Znaczenie koloru oczu
Nic nie mam do tej koncepcji, rozumiem i szanuję, że można wierzyć w różne takie i podobne rozpiski ale ten fragment...
Cytat:Czescy naukowcy udowodnili, że...
...nie dodaje wiarygodności temu tekstowi. xD

A co na to amerykańscy naukowcy?
Nie wspomnę już o rosyjskich... xD
04-07-2017, 23:45
Znajdź Posty Reply
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 270
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 9
Podziękowania: 183
Podziękowano 111 razy w 76 postach
Post: #6
RE: Znaczenie koloru oczu
(04-07-2017, 18:08)Nilvan napisał(a): Tupajda chyba nie brakuje, ponieważ można to zaliczyć do kolorów mieszanych.

Mieszane są podane jako kombinacje wyżej wymienionych kolorów, opisów żółtych nie zauważyłem. Ciekawostka, że niebieskie z żółtymi obwódkami jak są mocno rozszerzone źrenice, to wchodzą w zieleń.
--
Wystarczy być sobą.
06-07-2017, 13:30
Znajdź Posty Reply
zef Offline
Nieograniczony

Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 8 razy w 5 postach
Post: #7
RE: Znaczenie koloru oczu
A co może znaczyć zmienność kolorów?
Jednego dnia moje oczy wydają się być niebieskie, a drugiego zielone, przy tym promieniście od źrenicy rozchodzą się jakby żółte "promyki"(?).
Dodam, że tą zmienność kolorów zauważam nie tylko ja, ale też bliscy.
Biorę też pod uwagę opcję koloru oczu trudny do określenia - tj w różnym otoczeniu różnie wzrok ludzki się "sugeruje" i widzi co mu pasuje.
09-07-2017, 15:26
Znajdź Posty Reply
tupajda Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 270
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 9
Podziękowania: 183
Podziękowano 111 razy w 76 postach
Post: #8
RE: Znaczenie koloru oczu
(09-07-2017, 19:19)Goutek napisał(a):
(09-07-2017, 15:26)zef napisał(a): A co może znaczyć zmienność kolorów?
Jednego dnia moje oczy wydają się być niebieskie, a drugiego zielone, przy tym promieniście od źrenicy rozchodzą się jakby żółte "promyki"(?).
Dodam, że tą zmienność kolorów zauważam nie tylko ja, ale też bliscy.
Biorę też pod uwagę opcję koloru oczu trudny do określenia - tj w różnym otoczeniu różnie wzrok ludzki się "sugeruje" i widzi co mu pasuje.
Masz oczy żółto-niebieskie. Zależnie od tego jak pada światło i jakie jest jego natężenie oczy wydają się zmieniać kolor. Mam tak samo jak ty Język

Czyli coś w deseń tego co przesłałem Oczko

Kolor zależy od tego jak szerokie masz źrenice, czym szersze, tym niebieski z żółtym bardziej się zlewa, dając zielony.
--
Wystarczy być sobą.
18-07-2017, 09:18
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Goutek
Katarzyna87 Offline
Neofita

Liczba postów: 2
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 1 postach
Post: #9
RE: Znaczenie koloru oczu
dodam ciekawostkę,że każdy noworodek ma niebieski oczy, jeśli do 6mca nie zmieni się kolor to pozostają niebieskie everUśmiech
18-07-2017, 12:13
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Goutek , Olimpia


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB