Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektrokineza - Podstawy
Autor Wiadomość
Asriel Veir Semis Offline
Elektryczny Mag

Liczba postów: 21
Podziękowania: 7
Podziękowano 8 razy w 8 postach
RE: Elektrokineza - Podstawy
Z roku na rok odkrywa się coraz więcej. Niespodziewane uzdrowienia niegdyś nazywane magią, dziś można wytłumaczyć autosugestią. O jako takiej energii pojawia się dosyć sporo ciekawych informacji. Najpierw odrzucono teorię jej istnienia, i tego, że nas otacza, a teraz nieraz można zauważyć rzeczy z nią związane. W Polsce dużo o tym nie wiadomo, bo jak już pisałem gdzieś indziej : Watykańska sekta i jej podobni pociągają za sznurki, i nie dopuszczą do ujawnienia informacji, o których nie mają ochoty rozmawiać, bo zwykle nie leży im to w interesie.

Wracając do tematu nauki - Olimpia chyba źle to ujęła. Postęp nauki jest błyskawiczny i wszystko się zmienia, przez co panuje chaos. To co dzisiaj jest uznawane za dobre, za jakiś czas będzie uznawane za złe. NIE POWINNO SIĘ BRAĆ PRZYKŁADU TYLKO Z TEGO CO MÓWIĄ NAUKOWCY. Też mogą się pomylić, albo coś przeoczyć.
11-30-2017, 01:20
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,086
Reputacja: 85
Podziękowania: 928
Podziękowano 1298 razy w 645 postach
Dokładnie to miałam na myśli Asriel, poza tym podkreśliłam, pewne rzeczy - więc tutaj raczej jest problem z czytaniem ze zrozumieniem u niektórych, ale okey. xD

Ogólnie... przekazałam między innymi to, że MOŻE się obrócić nasze postrzeganie o 360 stopni, nie musi, może.
A ''obecnie'' to słowo bardzo względne i to, że ''obecnie'' coś nie ma miejsca, nie znaczy, że jutro czy za 40 lat to się nie zmieni.
A zmieniło się wiele (w większości dziedzin nauki o ile nie wszystkich) w przeciągu 100 czy nawet 50 lat... to wcale nie jest taki długi okres.
A coś nowego, coś dopełnionego może zrewolucjonizować naprawdę wiele.

Jednak pokrótce właśnie to miałam na myśli:

(11-30-2017, 01:20)Asriel Veir Semis napisał(a): NIE POWINNO SIĘ BRAĆ PRZYKŁADU TYLKO Z TEGO CO MÓWIĄ NAUKOWCY. Też mogą się pomylić, albo coś przeoczyć.

Tak dodam jeszcze: ani brać jako autorytet żadnego ''specjalistę'' typu lekarz, bo można przyjechać do szpitala ze złamaniem, a wyjść z aktem zgonu jako przyczyna: sepsa.

W jednych ze szpitali zarażono starszą kobietę sepsą.
Zwalali wszystko na jej wiek i kłamali, prawda wyszła ''przypadkiem'' - bo córka kazała sobie dać jakieś tam dokumenty, których jej wcześniej dać nie chcieli.

(11-29-2017, 15:52)Olimpia napisał(a): Nie mówię, że fizyka czy medycyna - ogólnie nauka, to zło i nie należy się z nimi liczyć czy coś, chodzi o to, że niektórzy ślepo wierzą w nauce... a zapominają wyciągać wnioski z historii.

Jak widzimy... napisałam, że nauka to nie zło. Nauka jest potrzebna.
A wnioski z historii tzn. że niektóre rzeczy na jej kartach się zmieniły np. nie... wcale, papierosy nie są zdrowe i nie powinny być przepisywane jako lek na stres.

Po prostu chodzi mi o to, aby też mieć swój mózg i nie zamykać nadmiernie tylko na jedno, bo jacyś tam specjaliści coś mówią.

PS: zanim na to odpiszesz, może jednak przeczytasz ten tekst na wszelki wypadek jeszcze raz wolno od początku? xD
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-30-2017, 02:52 {2} przez Olimpia.)
11-30-2017, 02:48
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Asriel Veir Semis
Kozl Offline
Neofita

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 5 razy w 3 postach
Oli, po pierwsze o 180° a nie 360. Po drugie logika i energetyka nie jest w stanie zakłócić praw fizyki. naukowcy mogą się pomylić i nie tylko ich to dotyczy. Każdy sie myli i nikt nie musi mieć racji, branie za autorytet kogokolwiek jest błędem.
12-29-2017, 19:49
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Asriel Veir Semis
Elektryczny Mag

Prawa fizyki, jakie teraz się przyjęło, póki co nie są sprawdzone w 100%. Na innych planetach mogą one nie obowiązywać. Tak samo jest z magią. W naszym świecie nikt nie potrafi miotać błyskawicami jak oszalały (podobno buddyjscy mnisi potrafią stworzyć coś na kształt błyskawicy kosztem ogromnej energii), ale być może istnieją silniejsze formy życia, dla których takie coś jest podstawą. Nie można ograniczać się do tego co jest tutaj i teraz, bo zawsze może się zmienić.
12-30-2017, 01:34
Znajdź Posty Reply
Kozl Offline
Neofita

Prawa fizyki są nie zmienne dla wymiaru więc na innych planetach obowiązują te same. Dlatego nazywamy je prawami a nie założeniami. Nie neguje tym samym twojego Artykułu bo jeśli weźmiemy na tapetę prawa fizyki kwantowej albo samo głupie prawo zachowania masy to okazuje się że twoje założenia (bo rozumiem że nigdy nie dokonałeś tego co opisujesz) ma sens. bo magia to nauka której jeszcze nie potrafimy opisać wzorami i usystematyzować leż żeby coś zrobić wcale nie trzeba nam wiedzieć dzięki jakim prawą to coś się dzieje. po prostu twierdze że nie można zaprzeczyć logice i prawą fizyki. gdzie pisząc o logice nie chodzi mi o logikę ludzi tylko logikę wszechświata. Niezmienną, nie możliwą do oszukania ani obejścia, tą logiką jest fizyka.
12-30-2017, 02:06
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Asriel Veir Semis , Cyjanek987 , Goutek
Elektryczny Mag

(12-30-2017, 02:06)Kozl napisał(a): Prawa fizyki są nie zmienne dla wymiaru więc na innych planetach obowiązują te same.

Na innych planetach mogą obowiązywać inne prawa fizyki ustalone przez tamte cywilizacje. Planet jest więcej niż można policzyć, a na pewno są takie, na których wszystko się różni. A co do samych praw fizyki, podejrzewam, że jest ich bardzo dużo, jednak nie wszystkie są odkryte. Oczywiście to tylko moje zdanie.

W sumie robi się tutaj offtop, bo z tematu o elektrokinezie zrobił się temat o prawach fizyki Język
12-30-2017, 13:32
Znajdź Posty Reply
Elektryczny Mag

Niektóre rzeczy rządzą się własnymi prawami. Poza tym nie ma pewności, czy te prawa, które znamy teraz są w 100% prawidłowe. Nie wszystko da się sprawdzić w układzie słonecznym.
01-02-2018, 15:53
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nikodem
Cyjanek987 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 128
Reputacja: 17
Podziękowania: 148
Podziękowano 143 razy w 64 postach
Asrielu, wszystkie prawa fizyczne jakie masz aktualnie sformułowane SĄ prawdziwe. To, że niektóre zjawiska się im wymykają wynika jedynie z tego, że niektóre prawa są wyższe, a niektóre niższe. Prawa fizyki są obecne i aktywne WSZĘDZIE; jeśli coś nie obowiązuje wszystkiego i nie jest uniwersalne, to nie jest prawem, a jedynie zjawiskiem.
"Jeśli chcesz upiec szarlotkę, najpierw musisz stworzyć wszechświat" Carl Sagan
01-03-2018, 11:54
Znajdź Posty Reply
Elektryczny Mag

W tym wypadku proszę o dowód, że dla przykładu sporo poza naszą galaktyką panuje zasada bezwładności ( ruch ciał niebieskich mi nie wystarcza, bo może to mieć inne wyjaśnienie)
01-03-2018, 14:51
Znajdź Posty Reply
Kozl Offline
Neofita

ALERT!!! offtopowego pier****nia ciąg dalszy. z jakiego powodu ktoś ma udowadniać wieki eksperymentów, przeliczeń i dokonań ponad teorie którą nawet osoba która ją tu umieściła poddaje pod wątpliwość i zawiesza w sferze wiary?
01-05-2018, 06:54
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Cyjanek987

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB